Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    Ide írom nem a felső tagozatos topikba, mert itt volt a főbb téma az Imax B6 és tsai.
    mgy figyelj téged is érint !

    Szóval eredeti SkyRC Imax B6 PC táp eddig minden klappolt ahogy illik.
    Most hogy elkészült a kis gépem előkotortam az akksikat. Eddig max kicsiket töltögettem róla, így nem érintett a hiba. INPUT VOL ERR gondolom sokaknak mond valamit. :DDD
    2200-as Zippy rádug 2,2A töltőáram sima töltéssel és egy idő után előjön az üzenet.
    Másik akksi beállítás ugyanaz, egy idő után szintén megörvendeztetett az üzenet.
    A PC táp egy Seasonic 350W-os nem gagyi tápegység.
    ATX csatira tettem toldót bekapcsológombnak.
    ATX 4 pin CPU tápfesz kábelre szintén toldó amire egy notebook kábelt forrasztottam. Így ha kell PC-be a táp akkor csak a hosszabbítókat lehúzom és mehet PC-be akár.
    Gondoltam rámérek a táp 12V-os ágára töltés közben amíg nem tilt le.
    Üresen 11,99V, töltés indításával 11,7V-ra esik a fesz, de ez az 5%-os tűrésen bent van így ez is rendben.
    Rámérek az imax bemeneténél a töltő külső felére és a gyári kábel közti részre és majd lefordultam a székről.
    0,5V feszültségesést mértem. :Y
    Kicseréltem egy Foxconn molex toldóra, így most molexről etetem, ez csak 0,2V feszültségesést produkál, így eddig nincs vele gond, következő lépés a notikábel kidobása és a gyári csipeszes kábel átalakítása a molex csatira.
    Kis kínai nem túlozta el a keresztmetszetet az biztos.
    Gondolom codegen és tsainál is hasonló a helyzet, ott lehet a táp nyákjáról kellene áramot csalni a töltőhöz.
    Itt egy kép okulásul...

    Gondolatébresztő:
    2,2A fogyival 0,5V-ot esett a fesz. Ez max 30W pillanatnyi fogyasztás lenne elvileg. Ez a kábel "elvileg" 150W-ra kellene hitelesítve lennie ATX szabvány szerint a két érpárral. Erenként 75W-os fogyasztót tartósan el kellene bírnia. Mit csinálna egy alaplappal ha egy Quadcore proci lenne benne? Kapna a proci tápellátó áramköre a 12V helyett 9,5V-ot és ahogy melegedik a kábel ez csökkenne.. :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák