Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az 1.2a patch-el kezdtem el a magyar kiadású játékot pár napja (semmi crack), és most úgy érzem, mintha durván szétcsúszott volna.
    Először az tűnt fel, hogy nem működik a quicksave/load (tegnap még működött), pedig újra be tudtam őket bindelni más gombra is, és a menüből tudok menteni és tölteni.
    Aztán most vagyok a Redcrif-i élőhalott csatában, és minden karakter csak áll ott, mintha ő is legalább zombi lenne, csak akkor harcolnak, ha külön személyre szólóan választok nekik célpontot, vagy esetleg védekeznek, ha már kaszabolják őket.
    Pedig korábban (mikor még működött a quicksave is) megfelelt nekem az alapértelmezett viselkedés, és most próbaképp átettem már agresszívre is, de semmi változás.
    Mondjuk ettől függetlenül is sikerült szerintem elbasznom, és korán jöttem ide, valami 8-as szint környékén járhatok, de a gólemem is olyan kicsit sebez az élőhalottakon, hogy alig mozdul a csík, de ha ők vágnak meg minket, oda az életerő negyede.
    Ki lehet még valahogy hátrálni ebből, vagy már csak a cheat marad? (bár nem tudom hogy zajlana ez a csata, ha nem lenne egyébiránt meghülyülve a progi).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #1545 üzenetére

    A szituáció megoldódott oly módon, hogy konkrét cheat-elés helyett sikerül átbaszni az IA-t (bizonyos távolságból nem rontanak az emberre az előhalottak, így van idő gyógyulni). :))
    Úgy néz ki újraindítás óta harcolnak már a karakterek, ha van ki gyepálni.
    De a quicksave még mindig döglött. :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Lenne egy kérdésem azokhoz, akik már végigtolták a játékot:
    Később a játék során származhat valami kézzel fogható hasznom abból, ha épen marad a gólemgyártó üllő?
    Balszerencsémre épp velem van a gólemem is, úgyhogy ha ki akarom nyírni a gólemkovácsot, akkor nem csak hogy le kell agyalni a saját gólemem is (gondolom nem fog megint a táborban várni a küldetés után, ha itt leaprítom :D), de aránytalan túlerővel kéne szembenéznie a 3 fős csapatnak (én, törp, és mocsáriboszi).
    Egyszer nekifutottam már, és már csak a kovács maradt, már 5 perce csak őt nyestem, és még féltájon járt az élete, az én készleteim kifogyóban, elhasználtam a földön ülő líriumok nagyját is, aztán gondolt egyet, és odafutott a gólemkovács az egyik utolsóhoz, magábaszívta, aztán úgy megfickósodott tőle mint valami jó kis kubaitól, aztán hirtelen elgyepált mindannyiumkat, szóval eléggé mission impossible. :))
    Viszont azt a verziót könnyen végigtoltam, hogy szétzúzom az üllőt, el is mentettem, úgyhogy ha semmi értelmes haszna nem lenne a későbbiekben annak az üllőnek (nem lehet rajta csodafegyvert/páncélt kovácsoltatni magamnak, vagy saját gólemsereget gyártani, ami nem csak kirakatnak jó, hanem könnyebb lesz vele valami késpbbi harc, stb., nem csak vállveregetés a töpkirálytól...), akkor folytatnám tovább törött üllővel. (Morigan meg kap egy ezüstláncot, hogy elflejtse milyen hülye is voltam. :P)

    (#1563) - Én mindig viszem magammal Morigant, mellé a gólem és/vagy Alistar, illetve az aktuális újonc, ha olyasmivel kecsegtet a jelenléte, hogy hozzá tud majd fűzni valamit a mondandókhoz (mint most a törp).

    Erről jut eszembe: Lehet egyszerre két csajt ápolgatni? Morrigant lerendeztem már a legelső táborozás alkalmával, amint kitettük a lábunk a mocsárból, de a szőke valahogy nem adja magát, hiába kamuztam be neki, hogy a boszorkánnyal "csak beszélgetünk esténként". Több ajándék kell neki? (elég finnyás, de majd keresek neki. :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #1565 üzenetére

    Nem, már próbáltam, rögtön az volt az első gondolatom, hogy ha már ilyen meghitt 4v1-ben maradtunk a gólemkováccsal, akkor szépen leaagyaljuk (korábban már bejött, pl démonokkal, igaz ott mindig benne is volt a zárójelben a Meggyőzés és/vagy Hazugság a korábbi válaszomban, és most nincs opció ilyen trükközésre).
    És erre irányult a kérdésem, hogy könnyebb is az utolsó csata gólemekkel, mint sima törpökkel, vagy ez csak kirakatdísz?
    Megnézem, hátha van automentés onnan, ahol még lehet csapatot választani (asszem bedobta a 4 üllős terem előtt).
    Mert ha csak elvi jelentősége van, akkor inkább bezúzom olyan megfontolásból, hogy "ne erősödjenek meg túlzottan a törpök, mert aztán ők nőnek a fejünkre ezzel az agresszív királyukkal ha vége az inváziónak" :D

    Erre már gondoltam, de lusta voltam kipróbálni, hogy a táborban egymással is lehet-e dumáltatni/dugatni a többieket, de amiatt elnapoltam, hogy "miként adok ajándékot más nevében?". Majd megnézem, aztán megrontom Alistar szüzességét a szőkével (mert Morrigant azért mégsem dobom el miatta, még gyűrűt is kaptam tőle). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Qru #1589 üzenetére

    Én a táborban szoktam ajándékozgatni, mert ott bárkinek ki tudod választani a karakterlapját az invertory menüben. Ott megfogod az ajándékot, és ráhúzod a karakter ikonjára (vagyis a kisablakos teljes alakos mozgó ábrájára...)
    Ha semmi különösebb érdeklődése nincs a tárgy iránt, akkor 1, ha van, akkor úgy 6 és 10 közt kapsz elfogadottság pontot, de ez abból is kiderül, hogy mit mond, mikor megkapja.
    Egyes nagy ajándékoknál külön párbeszéd indul, és ezeket álltalában nem is tudod véletlenül másnak odaadni).
    Én álltalában nyomok egy quicksave-et, ráhúzok mindent próbaképp, visszatöltök, és csak azt húzom be neki, aminek örült, majd tovább a következő emberkére, és így pár perc alatt ki van osztva minden a legjobb helyre, amit ki lehet. :))
    Ha végeztél, fuss egy kört, hogy megnyílt-e valami új beszédopció, ha dumálsz velük az is ad +okat.

    És most lelövök egy poént: Ha már megvolt Morrigan, akkor folyamatosan lehet húzni még a szőkét anélkül, hogy Morrigan ágállna (bekamuzod neki, hogy mész és elküldöd a kis virágszálat, és elfelejti hogy féltékenynek kéne lennie), de sohasem tudod majd megdugni, mert egy idő után csak olyan párbeszédopció marad, hogy az egyikkel szakítani kéne, de az kemény minuszokba kerül, így a szőkével már csak akkor beszélek, ha spontán bedobja a dumákat (mondjuk egy neki szóló ajándék után...), és így jó. :))
    Kár, hogy még Morrigan sem örült a felvetésnek, hogy hármasban is tolhatnánk, pedig talán egymást közt szótértene a két nő, hogy jobb lesz az nekik is. :DDD

    Az elfet meg elküldtem a kurva annyába. Nem elég, hogy buzulni akar, de teszi ezt úgy, hogy egy rabszolgasarj söpredék, akit csak azért vittem haza, mert nem is tudom miért. Na ide hiányzott nekem egy "Bevered a képét." válaszopció. :DD

    (#1590) Tomocso - Tedd fel a legfrissebb Physx System Software drivert. (Esetleg töröld előtte, ha fennt van valami régi 8.xx-es).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Drizzt #1596 üzenetére

    Hát, az biztos, hogy sokat, némelyik hever, és emberként is felveheted, másokért szellemajtókon, vagy egérlukakon át kell eljutni, és egyeseket emberként is megközelíthetsz, de csak szellemalakban tudod őket adszobeálni.
    Nekem is tetszett ez a pálya, amúgy is jó az ilyesfajta kirakós játék (jó lenne már egy portal2 :DDD), és tényleg sokat épít a karakteren.

    (#1594) blazsey2 :W :((( :N
    Nvidia Physx - Korábban Ageia Physx, csak megvette magának az nvidia, nem a Geforce-ok petézték le, és nem is varázslat. 100+ játék használja a Physx runtime olyan verzióját, amit nem érdekel, hogy van-e Geforce a gépedben, mert csak a CPU-n fut, de Physx, így kellenek neki a DLL fileok a rendszerbe.
    Szóval TELEPÍTSD! :o

    (#1592) Ghostface - Őőő, na most te zavartál össze engem. :DDD Tehát:
    Morrigant megdugtam a legelső sátorozás alkalmával.
    Utána süketeltem a mézenynyálas hülyeségeket Lelianak (vártam is, hogy valaki elhánnya magát a tűz mellett :DDD), de nem nagyon találtam neki tetsző ajándékot, és nem haladt tovább a dolog (elfogytak a témák).
    Közben morrigant vagy 3-4x is meghívtam a sátramba (minden küldetés után, mikor hazamentem), és mindig jött is, csak azóta mond nemet, mióta elhoztam neki a varázskönyvet (merthogy túlontúl vonzódik már hozzám, és félti a józan eszét...).
    Egyszer mindektten kérték, hogy dobjam a másikat, Morrigan-nek bekamuztam, hogy ok, és nem kérdezte többet, megtudtam még invitálni a sátramba.
    Aztán még mindig nem volt elég ajándék, hogy 100-ra toljam Lelia-t (lehet ez volt a gond), de már csak arról volt hajlandó beszélni velem, hogy vagy ő, vagy a boszorkány, kamuzni már nem tudtam, kénytelen voltam választani.
    Ezek szerint még korábban fel lehetett volna nyomni 100-ra (ha épp olyan sorrendben járom a világot, hogy találok neki tetsző cuccot...), és akkor őt is meg lehetett volna invitálni anélkül, hogy eldobom Morrigan-t? Vagy ha feltoltam volna 100-ra, akkor nem érdekelte volna már Morrigan?

    Más: Egy poén-spoiler, ha valaki lemaradt róla: Utazás közben egyszer megálltunk egy meteor mellett, amiből lehetett is "szedni".
    Ott állt felette egy nő és férfi, aztán letolták azt a dumát, amivel Supermant is megtalálják. Persze kicsit poénosra fogva: Hogy élete ezt túl egy kisgyerek? Nem tudom, de 5 ujja van, vigyük haza, én felnevelem.
    Ezen jót rögtem. :C

    És egy sokadik FAQ kérdésem: Jó lesz még valamire, hogy megittam a sárkányvért? Mert annyi kárát már tuti láttam, hogy elment az öreg mágusom. Mondjuk nem használtam semmire, de még tervben volt, hogy visszamegyek és kinyírom Flemet-et, ha már elég fickós lesz a csapat, és hát oda is kellett volna egy mágus, 3. pedig már nincs a zsákban.
    És várakozásommal ellentétben, nem kaptam érte semmi extra képességet az adatlapomra, pedig azt reméltem megnyílik valami a véres kard utáni 2 rublikában. Vagy még ki is kéne nyírni azt a sárkányt? Még durvábbnak tűnt, mint Flemeth. :Y

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kidus #1599 üzenetére

    Épp azután küldtem el Lelea-t, hogy énekelt nekem a tűznél, hátha akkor Morrigan visszafogad a sátrába is. Már mindegy, nem lehet mindent elsőre tökéletesen végigtolni. :DDD Azért kösz a listát, bár nem az volt a baj, hogy nem tudtam mit kell nekiadni abból amim van, hanem hogy a véletlenek folyományaként nem pottyant még le ezekből elég.
    Wayne már azért sem érdekel, mert vettem Morrigan-nek egy gyorstallpaló szellemgyógyító kézikönyvet, és úgy igazából sohasem bírtam, mindenbe lelepofázott, mint valami rossz nagyszülő, kicsit még örültem is, hogy magától lép le, mert azért elküldeni sem akartam.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #1610 üzenetére

    Én is vele végeztettem Loghain kivégzését, de eleve arra hajlottam, hogy én vegyem el a királynőt, és sejtettem, hogy az apja gyilkosával kapcsolatban lennének azért fenntartásai. :DDD
    Alistair távozása inkább attól függ, hogy életben hagyod-e Loghain-t.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #1619 üzenetére

    Ja, Alistar-ral nyírattam ki az apját, és a játék végén benne volt az összefoglalóban, hogy fél évre rá összeházasodtunk, akár jó pár lehetünk, ha nem veszünk össze azon ki uralkodik. Alistar sem neheztelt emiatt egy percig sem.

    Vicces volt, hogy a végén még megkérdezhettem Lelia-tól, hogy a házasságtól függetlenül nem akar-e velem maradni, és a tömeg előtt jobban kezelte a kérdést, mint mikor Morrigan-nek kellett volna osztoznia, de azért persze nemet mondott.
    Azt nem próbáltam ki, hogy a királynő mit mondott volna, ha közlöm vele, hogy Morrigan után eredek, de szerintem leszarta volna. Max akkor lett volna ideges, ha azt mondom, én akarok uralkodni (nem azt, hogy maradok grayworden).
    De nem ölöm meg újra a sárkányt, csak hogy ezeket kipróbálgassam. :DDD
    Tudja valaki mit ír az összefoglaló, ha azt választom, hogy megkeresem Morrigan-t, illetve ha azt mondom, hogy uralkodni akarok?

    Elvileg mindent megcsináltam, de az egyik DLC-t nem tudtam befejezni: A harcosbércen kellett volna elrejtett készleteket keresni, de már csak egy kovácsot és egy kereskedőt lehet ott találni, a várba már nem lehetett bemenni. Azt még a mágus tornya felé menet kellett volna megtalálni? (pedig mindig benéztem minden kis zugba...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fiATHaLON #1654 üzenetére

    Hát most erre mit mondjon az ember, azt, hogy: "Hát, te beteg vagy!" ? :DD
    Az nekem is egyértelmű dolog volt a Mass Effect-ben, hogy a csáptarkójú kék lényt akarom megfektetni. Főleg miután dumáltunk róla, hogy kicsit izgalmasabb dolgot kínál attól, mintsem hogy keresünk rajta egy kompatibilis testrést, amiben lehet emberi testérszeket is mártogatni. Őt még a valóságban is ezer örömmel bevállalnám, ha létezne ilyen formában. :))
    És persze is inkább a boszorkányra hajtottam, nem a mesemondóra, aztán pedig a királynőre (de szivesen megtartottam volna mellé ágyasnak a mesemondót is :DDD).

    De mi az istent kezdenél egy gólemmel? Nem esznek, és nem szaporodnak, így max a száján át lehet megközelíteni, de az is kőből van. Sőt, ha értelmezni akarod rá a nemiséget, inkább férfias, mintsem nőies.
    Ez így együtt már a gondolatát is kizárja mindenféle perverz fantáziának, ami simulni akar egy kicsit a logikához. Nekem már az is erős volt, hogy a hím elf bepróbálkozott a férfi karakteremmel, kerestem a "Pofánbaszod"/"Hasbaszúrod", vagy hasonló válaszopciót. ;)

    (#1655) Kidus - Ez nekem is szemetszúrt. Van még egy karakter, akit el lehet cipelni a táborba?
    Tippre talán a matrózcsaj, akitől meg lehet tanulni a kocsmában a párbajhős specializációt, de róla ki gondolná? Igaz vannak bérelhető szobák a kocsmában is...

    Amúgy erről jut eszembe: Velem volt Morrigan, mikor vettem egy nőt a bordéjban, és nem kaptam tőle minuszokat. Pedig mikor egy csajtól kértem puszit az arcomra, amiért megmentettem az öccsét, akkor durván rámförmedt. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Drizzt #1657 üzenetére

    Én le sem abáltam a nagydögöt, a kissárkányokból begyűjtött anyagból is csinált nekem egy natúr, meg egy felülmúlhatatlan páncélt, és egyik sem volt olyan jó, hogy használjam, és bár még mindig volt nálam sákánynyúzalék, de már elzavartak a boltból.
    Elvileg a nagysárkányból valami igazán ütőset kéne összeraknia, ha már legyártattad vele a v1 és v2 verziót, de talán nem késő még bejárni az alagutakat kissárkányok után kérkedve, a jeges alagútban északnak menj, ott lesz egy-kettő.

    Nekem a meteorfém kard tetszett, amit a DLC-s kastély kovácsa rak össze, ha elviszed a fémet, amit a Superman-paródia videó után lehet zsebrevágni. Jól fest, Izmos, és fér rá 3 róna.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DopeBob #1669 üzenetére

    Amit tudok:
    - Loghain-t fel lehet avatni, és azt hiszem megölheti a sárkányt is (bár ezt rögtön visszatöltöttem, hogy velem maradjon Alistair, mert ő kötelezően elmegy így -> vele ölettem meg quicload után).
    Alistair is feláldozhatja magát, ha nem fogadod el Morrigan ajánlatát, de ha elfogadod, akkor nincs választás, hanem automatikusan nekiugrasz a nyakának, ha lement az élete. Sőt, elvileg Alistairt is rá lehet dumálni, hogy inkább ő vesse el magvait Morrigan mocsarában, és akkor ő éli túl a csapást.
    Ezután Morrigan eltűnik a gyerekkel, ahogy azt előre megígéri. A végén választható lenne, hogy utánaeredsz és megkeresed, de nem próbáltam ki, így az öszefoglaló csak annyit mond, hogy látták valahol a hegyekben, de se híre, se hamva.

    - A lánya jó kérdés, ha Alistair marad (amihez meg kell ölni Loghain-t), akkor elképzelhető, hogy a királynő is félreállítható. De feleségüladható Alistair mellé is, illetve én magam mellé vettem, de azt a válaszopciót nem próbáltam a végén közlni vele, hogy nyugdíjbavonulok a veszedelem-kamarából, és én orulkodok, nem ő. Az előzetes megbeszéléskor felvettetem neki ezt is, és azt a választ kaptam, hogy: "Akkor vedd el inkább Alistair-t, ő biztos hagyna téged uralkodni." Na ezen hasaltam egyet. :)) Aztán megdumáltuk, hogy herceg leszek, de az országgyűlésen már mégis úgy jelenthettem be a dolgot, hogy kicsit markánsabb szerepet adok magamnak (legalább is a válaszopció megfogalmazásából úgy tűnt -> hogy pontosan mit mond ilyenkor az jó kérdés, ezt szerettem a Mass Effektben, hogy nem volt néma a főhősünk...).
    De ez függhet attól is, hogy megdumáltál-e minden nemest a kocsmában magadnak, amihez sokszor kellettek a sidequastek, engem szinte mindenki támogatott.

    - Én ameddig lehetett, mindkettejük küldetéseit csináltam. Kiírtottam B ellenségeit is, és H nevében is küzdöttem az arénában. Aztán a koronát végül B-nek adtam, és a szummázás szerint jó döntés volt. (Előbb én is H felé húztam, aztán meggondoltam magam.) Bár feloszlatta a gyűlást a lázongók miatt, de elvileg jóindulatú zsarnok lett (reformer, meglazította a kasztrendszert és a külkereskedelmet, stb, ezért támadták sokan a gyűlésben).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #1671 üzenetére

    Ja, majd elfelejtettem: A királynőnek az volt az egyik válasz, hogy:
    -De rajtad jobban állna a menyasszonyi ruha. (Mint Alistair-on) - És ezt is jól fogadta. (Valami olyasmit mondott, hogy: "Ja, csak ne dörzsölne annyira.") Szóval jó fej az a királynő. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fiATHaLON #1680 üzenetére

    A nehéz helyzetekre legtöbbször az AI átverése a megoldás. :DDD
    Pl. soha ne rohanj előre a pályán. Nekem is az lett volna sokszor az első taktikám, hogy gyorsan lecsapom a legerősebbet, de mivel ő gyakran hátul áll (pl. a varázslók), így átléptem volna a kapcsolókon, amik hatására megjelennek más ellenfelek.
    Ha elsőre nem sikerült leabálni egy csapatot, akkor másodjára rendszerint úgy sikerült, hogy szépen szólva megfutamodást színleltem --> gyakorlatilag hátrafelé rohantam az egész csapattal, legalább 1, de inkább 2 saroknyit, amin be is fordultam - így véletlen sem léptem át harc közben sem az enemy-spawn-gátakat, és rendszerint csak a nagyfiúk/lányok rohantak utánam hatékonyan, a kiseb csatlósaik lemaradtak egy sarokkal, és a földet/falat nyilazták, vagy lestek ki a fejükből, de legalább is a felük így tett, és a többi is lemaradt egy kicsit.
    Ezért nem nyírtam ki se Flemath-et, se az elfváras sárkányt, mert ott nem működött a körbevesszük, és leabáljuk taktika. Nyilat sohasem használtam, csak mikor fel kellett lőni egyet az erdőben.
    A történetvilág talán tágabb volt itt, de a Mass Effect-be jobban bele tudtam magam élni. Egyérszt, mert nem volt néma a főhős, másrészt, mert csak a saját karakteremet irányítottam, de őt közvetlenül, nem csak így lekattintottam, hogy abáljad őt, aztán ment a feje után. -> ezért nem nagyon játszottam eddig ilyesmi játékokkal, az ME nyitott nálam, és az volt a következő. Lehet, hogy nektek butulás ez a játék , de nekem épp ezek tették elfogadhatóvá a stílust.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Perry-sama #1690 üzenetére

    Én is lemondtam a megöléséről, és semmi bajom nem származott ebből, max annyi, hogy kevesebb XP-vel végeztem, szerintem róla még sárkánypikejt sem nyúzhatsz, hisz igazából nem sárkány.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #1701 üzenetére

    A tábornokok kitakarításához mindkétszer templáriusokat hívtam be, és nem volt gondom.
    Aztán a következő két helyszínen mindkétszer elfeket, jól el is fogytak a sárkányharc elején, de eleget tettek.
    Mágusaim pedig nem voltak! (Csak ők hiányoztak.) Ez csak azért meglepő, mert a táborban ott volt a kirendeltségük, dobáltam is be nekik olcsó rúnákat a dobozba. Mondjuk lehet köze ahhoz, hogy Wayne elpártolt a csapattól. (Pedig hát ki ő? Nem ő volt ott a fejes, aki szerződéstszeghet felém. És akkor miért állt még ott a táborban egy mágus?)

    Szerintem nem születik meg kötelező jelleggel, nem kötelező meginvitálni a sátradba a játék során, és az utolsó este folyamán is lehet neki nemet mondani, de az kitétel, hogy a már megfogannt gyermek apja vágja le a sárkányt.
    Mondd majd el, mi lett a vége, mert eléggé más irányba vezetted, mint én. :K

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Huha! A dokumentumok mappában lévő BioWare mappámat nem bántottam, de a játékot uninstaláltam a végigjátszás után.
    Most újra feltettem az Awakening-el és az 1.3-as patch-el együtt, lerántottam a legújabb DLC-ket is.
    Nyomtam a folytatásra, de ledobott a tárba a végigjátszás utánra, ahol már semmi dolgom. De itt még minden rendben volt, a régi arc nézett vissza a MassEffect promós páncélból (vérsárkány dlc...)
    Aztán ráböktem, hogy további életutak, és itt meg is találtam az Awakening-et.

    Indításkor mondtam neki, hogy importálom a karakteremet. Felkínált több mentést is, párra rákattintottam, de mindegyiken alsógatyában volt. Nem gondoltam, hogy ez hiba lenne, mert úgy rélik, hogy a legelején is így ácsorgott, mikor karaktert építettem. -> Vagy nem, de akkor játék közben láttam így, szóval nem volt teljesen meglepő...

    Aztán lepergett a bevezető videó, és lerakott engem harcolni alsóneműben. :DD

    Első tippre az lehet a gond, hogy már 1.1-es verziójú a Blood Dragon Armor DLC, de én még az 1.0-ásat öltöttem magamra az alapjáték végigjátszása során.
    De ez sem tűnik teljesen logikusnak, mert mikor először a régi mentést töltöttem be, akkor ott volt rajta a páncélja.

    Mi lehet erre a megoldás?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lenry #2830 üzenetére

    Ó! akkor ez lesz a válasz, hogy nincs külön az Awakening-hez is telepítve a páncél DLC (mert ezek szerint nem is elérhető...).
    Kösz, akkor nem erőltetek egy reinstall-t, és nézek végig több mentést. :R

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Alapvetően az anisotropic filtering hiánya miatt kukkantottam be a settings.ini-ben (driverből erőltetve képhibát okozott), de találtam még egy érdekes, és babrálni való dolgot:
    Gamma=0.50
    Nem tudja valaki, hogy ez most úgy működik, ahogy én gondolom, vagyis elméletileg inkább 0.45-ön kéne állnia a 2.2-es gammával kalibrált monitorok esetén? (Amitől egy picit sötétebb lesz a kép.)
    Vagy ez csak ilyen megtévesztő dolog, és százalékos értelemben mozog 0 és 1 közt, ahol az 0.5 az alapérték a szokásos 2.2-es gammához tartozik?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Jujj! Nézzétek mi történt, mikor lekaszaboltam valamit tenyérnyi apróságot: [link], úgy tűnik volt vér a pucájában. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #2835 üzenetére

    Hülye kérdés lehet, de az az alapjátékhoz való, vagy az Awakening-hez?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #2842 üzenetére

    És akkor is lehet/érdemes vele játszani, ha elvettem a királynőt? :))
    (Bár gondolom, hogy ha fizetős, akkor lehetséges, és nem is arról fog szólni, hogy megállás nélkül baszogat az érdekházasság miatt. :DDD)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Rossz azért nem volt, de ez az Awakening tényleg nem nagy eresztés az alapjátékhoz képest.
    Közepes SPOILER veszély
    - Egyrészt tele van bugokkal: Hiába próbáltam megcsinálni mindet, egy rakás sidequestet képtelen voltam teljesíteni. Főleg a csapattagok szociális problémáit volt lehetetlen orvorsolni. De volt, hogy valamiből 8 darabot kellett keresni, 7-et találtam, kézileg utánaszámoltam, és meg volt mind a 8, csak valamelyiket nem számolta, vagy nem működött rajta a kurzor (utólag már nem tudhatom). Aztán az utolsó jelenetet 3x játszotta le nekem, a végén már épp ki akartam nyomni, mire továblépett a felakadt lemez. (És a kedvenc kardomat se húzta ki a hullából falidísznek, hanem otthagyták. :((( )
    - Hülyén volt megoldva a csendőrös ügy, én lazán beleszaladtam a rossz döntésbe, amire csak később jöttem rá, miről van szó. (Ha a csendőr rögtön elmondja mit akar, nem visszahív későbbre, akkor másképp történt volna a dolog.)
    - Kicsit rövid és tömör volt: Igyekeztem alapos lenni, mégsem volt időm mindenre a ház körül, mielőtt nekiindultunk az utolsó küldetésnek. (Pl. Wade cuccait sem szedtem össze az új csodapáncélhoz. De elsikkadt az utolsó két társam beavatási ceremóniája is, mert már rögtön az utolsó küldetésről tudtam csak társalogni.)
    - A jövőbetekintés kicsit megkavarta (felülírta?) az alapjáték gyönyörűen megkomponált meséjét. (Pl. ott még azt mondták, hogy jó uralkodópáros lettünk a királynővel, itt meg azt, hogy mához két évre eltűntem a környékről. Akkor most melyik? Vagy még rá egy év múlva visszajövök egy DLC-ben? :DDD )

    És így, hogy az alapjáték után fél évvel vettem elő, kb. a 2/3-ánál sikerült visszazökkenni olyasmi hangulatba, amire az első részből emlékeztem. Csak hasonlóba, mert az nekem sokkal jobban tetszett...

    Többet ért volna másodjára végigjátszani az alapjátékot. :DD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ollie #2851 üzenetére

    Elhiszem, de ott össz-vissz nem futottam bele annyiba, mint itt ezalatt a töredéknyi idő alatt.
    Ott egyetlen sidequestem maradt megoldatlan, a DLC-s harcosbércen (így hívták?). De az is lehet, hogy részben az én hibám volt (és a küldetés alatt kellett volna megtalálni a lerakatot, míg a toronyban mászkéltam ; utána már nem tudtam oda visszamenni keresgélni -> pedig szinte mindig benéztem minden sarokba...)

    Itt maradt egy rakás megoldatlan (és szerintem, legalább is nálam megoldhatatlan) mellékküldetés.

    És még ezen sem veregetném ennyire a mellem, ha nem csak most játszottam volna végig, mkor már patch is jött ki az Awakening megjelenése óta, és elég idő telt el, hogy ha akarták, kijavíthatták volna ezeket.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #2853 üzenetére

    A sógor nem élte meg ezt a napot, de a varázsló igen, vele beszéltem is (ilyen "hét te fasz, kérnék egy szívességet" stílusban. Élveztem volna azt a választ, hogy "te is ígértél egyet, amit nem tartottál be" -> ott ki lehetett nyírni? :DDD)
    Az első rész végéről az rémlett, hogy 'hosszú távon jó uralkodópáros vált belőlünk'. Itt pedig azt mondják, hogy eltűntem, mielőtt bármi értelmeset kezdtem volna magammal a környéken.
    Az nekem is feltűnt, hogy orléziát nyomatják orrba-szája. Arra úgy is kíváncsi voltam, de Andraste-t nem szeretném főhősnek. Viszont ha ez marad, léphetne egyet a ranglétrán, mert már uncsi, hogy a ME1-2-ben is ugyan olyan hangleejtéssel mondják minden sarkon, hogy "komendör!" :))

    A patch-et tényleg én néztem el, azt hittem az 1.3 már az Awakening után jött ki.

    Az alapjátékhoz jött amúgy ki pár értelmes DLC tavaly december óta, ami netán feldobhatna egy második végigjátszást?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz GypsFulvus2 #2860 üzenetére

    Ez egyáltalán nem hangzik rosszul. ;]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #2864 üzenetére

    Másodjára még korai... :C
    Én nagyon szerettem ezt a játékot is, de 50-50%, hogy végig fogom-e játszani másodjára.
    Az ME1-et 3x is végigtoltam, az többször már nincs tervben (talán ha már a 3. is kint lesz, akkorra már régi lesz az emlék), csak az ME2-t akarom még nyáron másodjára. És ha utána unatkoznék, akkor talán előveszem a DAO-t másodjára...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #2865 üzenetére

    Helyesbítek: Lehet hogy mégis inkább az ME1-et tolom végig újra, és utána 50-50%, hogy a DAO-t, vagy az ME2-t. :))
    Gondoltam ha már így eszembe jutott, fel is rakom az ME2-t. Aztán olvasom az 1.02-es patch readme-jében, hogy:
    Reduced the amount mining time required to acquire all upgrades.
    És beugrott, hogy megfogadtam játék közben, hogy soha többet nem akarok a bolygó-scannerrel játszani, és csak akkor lesz 2. végigjátszásom, ha megvalósítják azt a javaslatot, hogy az AI elő-szkenneli a bolygót, hogy merre érdemes kattintgatni.
    Rosszabb, mint egy monoton fél órás agyabugyálás DAO-ban. Rengeteg szondát ki kell lőni, ha maximalista az ember, mert nem csak nyersanyag kell, de némely sidequest is így van elrejtve.
    Hogy felejthettem ezt el? Csak annyi rémlett, hogy rövidebb volt a történet, mint az első részben, de az homályba burkolózott, hogy azért, mert a játékban töltött órák legalább harmadát bolygó-scaneléssel töltöttem, mint egy félkegyelmű rabszolga. :P

    Amúgy némely felsorolt bugfixen (főleg az 1.01 readme-ből) legalább olyan jót nevettem, mint ha valami poénlapot olvasgatnék. Már az is vicces, hogy ezeket bele merték írni, ahelyett, hogy suttyomban javították volna, és csak "various bugfixes" cím alatt említik. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MrTwister #2875 üzenetére

    Valami gáz lehet a BioWare és a leszerződtetett magyar fordítóik közt.
    Az ME2-ben iszonyat a magyar fordítás, még arra is lusták voltak, hogy beleolvassanak az első rész szövegeibe, és ugyan azokat a szavakat használják a mindkét részben egyaránt gyakran emlegett kifejezésekre. Az 1.01-es patch changelogjában olvastam, hogy a cseh fordítást javították, de a magyarral érdekes módon már nem tették meg ugyan ezt. (Vagy csak többet kellett volna anyázni a Bioware fórumon a magyaroknak? :DDD)

    Mondjuk nálam az első rész magyar verziója is kitett az idegek ellen. A CDProjekt iszonyatosan nem tartotta fontosnak az 1.01-es patch magyar kiadáshoz telepíthető verzióját.
    Pedig komoly gondjaim voltak az 1.0-ás verzióval. Alapból nem akarta használni a Creative kártyám EAX képességeit, amit nem toleráltam. Ha viszont megbütyköltem, akkor pár óránként újra kellett indítani a játékot, mert néha gondolt egyet, és elnémult a hangcsatornák fele (a beszédhangok pl. kötelező jelleggel eltűntek, de más is, inkább csak a környezeti zajok maradtak).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ollie #2879 üzenetére

    Tudom, sőt, az 1.02 már egészen hamar (pár hónapon belül) követte az angolt. Az 1.01-en viszont legalább fél évet ültek, pedig a BDTS DLC előkövetelménye volt az 1.01-es patch. Szóval nem csak a térhangzással szenvedtem, de a DLC-re is várnom kellett. A második végigjátszáskor 1.01-el már jobb volt, gyorsabban töltött, nem vesztek el a hangcsatornák, és az ini fileokban is kevesebbet kellett tweakelni (de azért még itt is kézzel kellett bekapcsolni a 3D EAX hangokat, és a képminőséget is lehetett polírozni a shadowmap beállításokkal -> még jó, hogy UE3 engine, és kézileg agyon lehet paraméterezni...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz thomboy #2891 üzenetére

    Én hozzá sem nyúlok olyanhoz, hogy stratégiai útmutató, de megtaláltam.
    Sőt, meg is öltem. :DDD
    Ha már így felhoztad, valójában melyik a legszebb lény ebben a játékban? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #2893 üzenetére

    És azok kik is? Nekem sem ugrik be, és a google sem dobata ki.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz L3zl13 #2896 üzenetére

    Díjnyertes DAO videó! :R :C

    Úgy tűnik, kicsit alulértékeltem Leliana képességeit, lehet hurcolásznom kellett volna magammal húsdarálónak, illetve lehet, hogy inkább meg kellett volna "sátraztatni" is, nem Morrigan-t nyomatni minden este. Csak gyűlöltem a hangját, és idegesítőnek tartottam a világnézeteit, Alistar meg beszólt, hogy neki bejön, és hát jó vagyok az embereimhez, ha tehetem. :))

    A "csodaszarvasok" pedig tényleg érdekes állatok. Csak azért toltam fel azt a skillemet, hogy megnyugtathassam az elf néni szarvasát. :K

    (Aztán az Awakeningben hűlt helye sem maradt annak a skillnek! És ha már itt járunk, az alapjátékban mindig megtaláltam a csapdákat, az Awakening-ben soha, úgyhogy azzal is volt valami gáz importáláskor. :U)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #2897 üzenetére

    Jajj! Ahogy elkalandoztam ott kicsit a related videók közt, hajtásnak indult bennem az újrajátszás csírája. Ha nem épp ma kezdtem volna el az ME2-t a renegát nő karakteremmel, már indítanék is egy második karaktert DAO-ban.

    Ha most egy férfi nemesember voltam, aki elsősorban a saját hosszútávú érdekeit tartotta szem előtt, de azon túl igyekezett olyan döntést hozni, ami a többieknek is a lehető legjobb, akkor mit javasoltok másodiknak?
    * A fenti leírás egyébként gyakorlatilag tökéletesen a saját személyiségem. A valóságban is ténylegesen arisztokrata család sarja vagyok, és nem titkolom senki előtt, hogy elsősorban a saját érdekeimet nézem, de ha nem ütközik a saját érdekeimmel, akkor szívesen segítek előrébb lendíteni mások ügyeit... Ebben a játékvilágban igen sikeresen lehetett így érvényesülni, a befejezés majdnem tökéletes lett (csak pár apróságről derült ki a végén, hogy hosszútávon kevésbé volt jó, de nem ismerem az alternatívát, lehet, hogy az még rosszabb lett volna...). Kivéve persze az öreg varázslót, mert nekem fontosabb volt, hogy igyak a sárkány véréből. -> Aztán felbaszta az agyam, hogy nem küldött mágusokat. Barátság ide vagy oda, hát veszedelem volt, vagy mifene, nem az én szórakoztatásomra kellettek volna a palotába. Le kéne fejeztetni! :))

    Mennyiben változtat az eseményeken, ha szándékosan gonosz nő leszek?
    ME-ben nem sokat változtat a renegát/paragon, ezért dobtam be a nemváltást is...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cyrusv10 #2902 üzenetére

    Vagy játszd végig rendesen. Szerintem az ilyen játékokat épp az a sok kis apróság teszi igazán egésszé, áterezhetővé, és maradandó élménnyé, amikbe csak akkor futsz bele, ha alaposan játszod ki, nem csak becélzod a stáblistát, és szusszanni sem állsz meg az intro és outro közt, aztán nem marad időd átérezni a hangulatát, ha a minél hatékonyabb előrehaladásra összepontosítasz.
    Mondjuk azt én sem olvastam mind végig, de még a kódexlapokba is akadnak érdekes és hasznos dolgok. Illetve sok sidequest érdemben is hozzájárul a DAO világ megismeréséhez.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lenry #2911 üzenetére

    Nos, én DAO-t még csak egyszer toltam de azt alaposan és fullosan (majdnem minden DLC-vel a Leliana-son kívül, az alapot még decemberben, az Awakeningre most jutott időm).

    Mass Effect 1-ből volt két különböző karakterem, egy paragon férfi és egy renegate nő. Mindkét végigjátszást élveztem. Csak arra nem gondoltam pár napja, hogy másfél év volt köztük.
    Először a paragon férfival toltam végig a második részt februárban, és bár elmaradt az első résztől, azért kiváltképp élveztem (és a trilógiáknak szinte mindig a közepe szokott a leggyengébb lenni).

    Most elővettem a renegát női karaktert az ME2-höz, és rájöttem, hogy egyrészről kicsit korai fél éven belül kétszer végigtolni, még ha szándékosan a lehető legeltérőbb módon közelíted is meg a kérdéseket.
    Az alaptörténet és a játékuniverzum életérzése jobbára azonos marad, és engem főleg az utóbbi szokott megfogni a játékokban, a főküldetések is csak mellékszálak ahhoz, hogy átitassa a szádat a játék íze...

    Sőt, a lényeg, hogy a mostani ME2-s tapasztalat (még folyamatban van, és én is elgondolkodtam az abortuszon, csak most két napig amúgy is alig ültem gép előtt, így mindenképp szünetelt volna, hogy legalább az új DLC-ket átnyálazzam):
    Sokkal szívesebben játszanám végig mégegyszer a DAO-t pont ugyan úgy, ahogy először, mintsem szándékosan eltérő szálra erőltessem.
    Vagyis nem menetrendszerűen ugyan úgy, hanem a lényeg, hogy sokkal jobb érzés azt a válaszopciót kattintani, amit mondani szeretnék, ha én lennék ott, mint hogy követni egy forgatókönyvet, ami idegen tőlem. (Persze hozzávéve, hogy idegen a játékos kivetülésemtől, a valóságban kevésbé lennék jószívű, ha tényleg az életem kéne kockáztatnom mások hülyesége miatt. A karaktereimet is úgy mintázgatom, hogy "olyan mint én, ha világmegmentőnek születtem volna". :DDD)

    Szerintem várj minél többet (ha lesz még alkalmas idő a második rész előtt, és találsz most magadnak más elfoglaltságot), de úgy játszd végig, ahogy szeretnéd, ne egy előirányzott, és tőled idegen forgatókönyv szerint.
    Én egy valódi karddal ütött nemesember vagyok, a virtuális világban sem fogok elf rabszolgaként rohangálni, és nem vagyok seggfej, úgyhogy nem nyírok ki és zavarok el magam mellől indenkit a játékvilágban sem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lenry #2915 üzenetére

    Ezért kell Alistar-al levágatni, akkor neki is jó napja lesz, és te is mosod kezeidet, hogy nem vagy apósgyilkos. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cyrusv10 #2926 üzenetére

    Épp ezért nem öltem én meg egy igazi sárkányt se (kivéve a vezérdémont).
    Még az elején eltökéltem, hogy hagyom a fenébe az íjászatot, mindenki fegyverforgató lesz (kivéve a mágust, de végül is belőle is lehetett csatamágus, aki karddal is hadonászik, miközben varázsolgat). Az első vagdalkozások alatt nem tetszett, ahogy az íjakat használták, és zavarónak éreztem, ahogy maguktól váltogattak az elsődleges és másodlagos fegyverek közül, így kivettem a kezükből az íjat, utána úgy is maradt, és "sportot" csináltam belőle, hogy egy nyilat sem lövünk ki. (Komoly erkölcsi dilemma volt az a sidequest, ahol egy nyíllat kellett a levegőbe lőni, és kerítenem kellett valahonnan egy alkalmas íjat. :DDD)

    Azt viszont én is felismertem, hogy a sárkányokat nagyon nem fogja ez a taktika. Csak azt öltem meg, amelyiket nem lehetett otthagyni. (És ott ugye jöttek segítők.)

    Jók ezek a bugfixek, néhány Awakeninges bug erősen érintett, de most csak ezért nem veszem elő megint. De még jól jöhet, ha újrajátszom egyszer. (A többit vagy megúsztam, vagy nem vettem észre.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz aclandiae #2952 üzenetére

    1: Nem, de ami 99 darabig egy tételnek számít, azt igen, mert nem árthat, és nem fogja a helyet. (Pl. gyógyitalok, de akár az elfgyökér, stb., ha mást nem eladni, mert 99 apróság már érhet pár aranyat...) De ne fogd el a szűkös helyet minden kacattal, amit nem használsz, és alig ér valamit.

    2. A kereskedőknél, ahol vásárolni is tudsz.

    3. Bank nincs, de DLC-s ládikó az van a táborban. (Ha megvan az a DLC-d: camp storage chest)

    4. A játék 90%-ban arra alapoz, hogy a csapatépítés során ismerd meg a csapattagok személyiségét, és közben szívd magadba a rajtuk túlmutató háttértörténeteket is. Szóval nem lesz gondod a csapattagok besorozásával. Nem igen lehet csak úgy elszaladni mellettük (esetleg véletlenül elidegeníteni, vagy szándékosan elzavarni már lehet, de az is fel fog tűnni...).

    5. Nagy ritkán talán jutalmat is kapsz pár szereplőtől, de zsákmányolni azt tuti, hogy lehet. Sőt, igen jó cuccokat is sidequestes ellenfelektől is. (Bolygasd majd meg a furcsa "izéket" -> csak hogy ne spoilerezzek sokat :DDD)

    6. Tetszőleges, olvasd el mi mire jó, és kinek a leg előnyösebb.

    7. Szintlépéskor kapsz pontot, amit el tudsz költeni. Van, ami majd csak úgy nyílik meg, ha teljesítetted az előkövetelményét, de ha fölé húzod az egeret, ott leírja mi kell hozzá. Illetve van, amihez "tanár" (csapattag vagy társalkodni képes NPC személyében) kell, vagy kézikönyv.

    Amúgy ne játsszuk végig helyetted? :DD
    Kezdd el, játsz alaposan és figyelmesen, aztán jó lesz az! Nekem is ez volt az első "fél-igazi" játékom ebből a műfajból, és szinte tökéletes lett a végkifejlet, de ami nem az is vagy-vagy, és nem volt jó vagy rossz, csak ilyen vagy olyan megoldás. (Ez többnyire igaz az egész játékra.)
    Ne előre tervezd a legvégét, csak aszerint válaszolgass, ahogy te döntenél, ha te születtél volna a főhős családjába, és téged soroztak volna be abba a rangba, amibe most őt is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tibicsucsu #2953 üzenetére

    Szerintem kövesd az ökölszabályt: Vegyél neki ajándékokat még 10-15 szimpátia pont értékben. :))
    Bár szerintem nem lehet visszaszerezni. Én először közel álltam hozzá (ücsörögtünk összedőlve, meg énekelt nekem, stb.), aztán elküldtem, hogy Morrigan újra beengedjen a sátrába, de mikor ő megunta a dolgot, akkor újra társalogtam Lilianaval is, és semmi eredményt nem szült már e téren.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Így 1 év után nekimentem egy 2. végigjátszásnak.
    Persze közel sem olyan izgalmas, mint elsőre, viszont gyorsabban is halad az ember és még így sem unalmas. Némely beszélgetést már kicsit másképp lát az ember annak tudatában, hogy ki fogja elárulni, és ki nem, stb.
    Sőt, most látványosan másképp halad a játékmenet, pedig csak kicsit reagáltam másképp a párbeszédekben. Így, hogy most más sorrendben látogatom a főbb küldetéseket, néha kicsit másabb a lefolyás, sőt... talán most közelebb járok ahhoz ahogy eltervezték, mert mint ha jobban összefonódnának a dolgok.
    Na meg hát jött ki azóta 1-2 dlc, ami először még nem volt meg hozzá (a végén pedig lesznek olyanok, amik nem beépülők, hanem folytatások, de azok előtt sem árt feleleveníteni a történteket...)
    + Miven úgysem készít többé magyarosítást az EA, így most angolul futottam neki, legalább otthonosabban mozgok majd a játék nyelvi világában, ha az ME2 már csak angolul jön...

    Teljesítmény TIPP: Csodálkoztam miért esik le akár 30-ig is az fps. Miven az AA kikapcsolása semmit sem segített, a CPU pedig fixen 50%-on izzadt, így egyértelműen CPU limit volt, de azzal nem tudtam volna mit kezdeni, hisz alaposan fel van már rántva a Q6600.

    Aztán heccből átneveztem .bak-ra ezeket a fileokat:
    msvcp71.dll
    msvcr71.dll
    nxcharacter.dll
    nxcooking.dll
    Hogy "miért is ne használná inkább a legfrissebeket...?"
    Elsőre nem indult, mert az nvidia újabban már PhysxCooking.dll-nek nevezi az nxcooking.dll-t, így nem talált rá a játékmotor.
    Viszont bemásoltam kézzel a friss dll-t a játék mappájába, és átneveztem a régi névre.

    Azóta sokkal gördülékenyebben fut a játék, ami gondolom annak tudható be, hogy most már mind a 4 magot izzítja, nem csak kettőt.

    TIPP ATI VGA-khoz: Nálam csak úgy működik most rendesen az AA és AF, ha az AF-et driverből erőltetem, az AA viszont csak akkor nem akad össze az AF-el, ha SuperSample AA-t használok. De régi UT3 motoros játékról lévén szó (a CPU limit eliminálása óta) ,gördülékenyen viszi a 4x SSAA-t.
    Viszont, amire vigyázni kell, hogy itt csak úgy megy az SSAA, ha az a CCC-ben az AA módot SSAA-ra állítom, a szintet viszont application controlledre, és így kérek 4x szintet a játékon belül. (Sehogy máshogy nem lesz jó: vagy AA se lesz, vagy durván összeveszik az AF-el. De így pöpec.)

    TIPP 3 :D : Aki kalibrálja a monitorát, az használjon cclut-ot, mert ez a játék is kilövi a VGA LUT-ot.

    TIPP 4 :DDD : Kipróbáltam a Photoshoppal fenagyított HD textúra pakkot, de szerintem legalább annyi helyen ront a dolgon, ahol használ, és néhol egyenesen megöli a játék alapkinézetét. Kitöröltem. :P

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Úgy látszik minden végigjátszás során találok valami bugot, patchek ide vagy oda.

    (#3809) Str8 sk8r
    Én is most játszom harmadjára, és tényleg hihetetlen, hogy még így élvezhető. :K

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ollie #3811 üzenetére

    Jó hogy jössz, még úgy két évvel ezelőttről emlékszem rá, hogy kedvenced a DAO buglistája, és alkalom adtán szerettem volna megkérdezni:
    Játszottál a TES V - Skyrim játékkal? :))

    Ha egy közkedvelt szerepjátékot egy bughalmazként dobtak ki, akkor szerintem az a Skyrim! Abban nagyságrendileg több hibába futottam. Igaz, legalább a patche-ek segítettek szép sorjában. De többször is megesett, hogy heteket parkolt nálam a játék, míg én csak reménykedve vártam egy javítást, hogy továbbléphessek egy quest-en, mert be voltam vele ragadva.

    Sőt... Ha egy szabadúszó rajongó nem kezdte volna el patchelgetni dll fileokkal a motort, hogy használjon pár "modern" (olyan 2009-ben is általános :D) CPU utasításkészletet (majd később GPU optimalizációkat is), akkor még ma is recegne sok olyan vason, amin így már simán elfutott a játék.

    És abban sem javítják a legfeltűnőbb, de nem kritikus bugokat, csak amikkel fenn akadsz a korláton. Ahhoz képest szerintem rendben van a DAO a saját kis hülyeségeivel és véletlen hibáival, mégis megkaphatta az is az "év játéka" címeket.

    Ahogy hallom, ott a DLC-k is csak halmozzák a hibákat, bár a vámpírost kihagytam, mert nem akarok vámpírrá válni, pedig nagyon csábító lenne, ha csak arról szól egy questline. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Huhh. Valami save editorral le lehet venni Alistair-ról a "hardened" flag-et? :U
    Így harmadjára játszva már kíváncsi voltam azokra a tipikusan legalsó válaszopciós kimenetelekre ;], de most esett le, hogy így nem lehet a főszereplő a királynő férje, ami kicsit megkeverheti a további kiegészítőket is.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #3817 üzenetére

    Aháá -> MetaGame Items - jó kis mod :)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz stefi76 #3822 üzenetére

    Szép hangja van ennek a nőnek, de 2-3 percnél tovább nem tudott lekötni. :N
    Kár, hogy Tyrannicon csak a Mass Effect-el játszott, és kihagyta a Dragon Age-t. :D
    Vagy nem, mert így most is újra tudom játszani a DAO-t, ellenben az eredeti ME-t már örökre tönkretette számomra. Ha ME-s reklám kerül elém, akkor az ő paródiája jut róla eszembe, nem az eredeti történet. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz deter #3837 üzenetére

    A játékon belül listázza a letölthető tartalmakat. Letölthetőek és engedélyezhetőek/tilthatóak.
    De amúgy letölthetőek dazip formátumban, és a játék bin mappájában lévő telepítővel is fel tudod őket rakni. A DAO wiki oldalon van link az összes dazip-hez. Akár az összeset felteheted (pl flashget-el letöltöd az összes dazip-et, és egyszerre installálod), és a játék majd végignézi mire vagy jogosult és mire nem.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Jobb híján és az új rész közeledtével újra nekikezdtem egy DAO végigjátszásnak, de akadt némi technikai gondom.

    Először csak csodálkoztam, hogy bár az idő gyakran megszépíti az emlékeket, de ez talán mégsem magyarázza, hogy nyers grafikában mennyire ocsmánynak tűnik most ez a játék.
    Elkezdtem lapozni egy régebben félretett Bioware mappa screenshot-jait és láttam, hogy tényleg nagyságrendekkel szebben nézett ki régen.

    Piszkáltam hát a beállításokat, és azt láttam, hogy a Texture Detail semmit sem csinál, minden álláson egyformán szarul néznek ki a textúrák. A Graphich Detail és Anti Alising csúszkának ellenben egyértelműen van hatása, tehát nem csak annyi a hiba, hogy valamiért nem alkalmazza a config file-ban található paramétereket.

    A CCC beállításait is piszkálgattam már, de nem igazán látok változást. Kivéve az Anisotropic Filter-nél, mert a játékon belül ezt valamiért nem lehet beállítani, a config file és játékon belüli szemlélet alapján pedig ki van kapcsolva (de ez úgy rémlik, hogy ezt mindig is a CCC-ből kellett bekapcsolni ehhez a játékhoz - és kikapcsolva sem lesznek szebbek a közeli textúrák sem, tehát nem ettől bugzik, hogy innen van "erőltetve" az AF).

    A játék 1.05-ös verzió. A Windows és az AMD driver a legfrissebbek (Win8.1u1, Catalyst 14.7), a kártya már kicsit öreg (HD5850), de bőségesen elég kell, hogy legyen.

    Ja, és a tuningolt Sandy Bridge CPU mind a négy magját megpörgeti, miközben néha 60 alá esik az FPS. Ez már eleve nem normális ennél játéknál (kezdve ott, hogy 2-nél több CPU szálat kezel...? de mire kéne néki 100% terhelésben 4 is...?), főleg ilyen alacsony minőségi beállítással...?

    Próbáltam keresgélni google-el sorstársak után, de csak 4 éves post-okat találtam arról, hogy egyesek már akkor sem voltak elégedettek a képminőséggel, de másként, mint most én.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #3990 üzenetére

    A DDU használatával (amiről itt Ph-n azt mondják, hogy nem kell, sőt nem is szabad használni, még akkor sem ha...) végül megoldódott (a hivatalos amdcleanuputility-t már próbáltam előtte, de attól még a CCC beállítások is megmaradtak, szóval nem tudom mit takarított ki a háttérben, ha még azt sem, ami normál használat közben és a felhasználó által is bármikor látható a CCC-ben...). :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leviske #3998 üzenetére

    Pedig szerintem arányaiban sokkal kisebb munka lett volna nekik megoldani, hogy bármely rész mentéseiből importálja, ami érdekli és alapértelmezésekkel pótolja, amit nem tudott meg (mert pl. a második részt valahol a felénél hagytad abban, vagy egyszerűen kihagytad azt a küldetést, stb). Náluk dolgozott volna ezen pár ember pár hetet (oda-vissza letesztelve), így milliók fognak 10 perceket kidobni az életükből.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák