Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Glomgold

    tag

    No emberek, beleolvastam pár hozzászólásba, s midőn magam bújára bennök gyógyírt nem lelék, cselekedvén rögvest, ímhol vetek elétek pár bötűt, bízván benne, ki utat mutat.
    Szóval az van, hogy jelenlegi PC-m megjelenítőjeként egy régi DELL 2209W-t használok, amely megérett egy cserére és szeretném, ha a jövőbeli képernyőm vezeték nélkül kapcsolódna a PC-hez, magyarul a DVI kábelt, ami a PC-t a monitorhoz köti, felszámolnám - némi lag-ért cserébe.
    Erre több megoldás is van a hazai piacon, azonban ezek közül a két, számomra legszimpatikusabb is jó magas árral van jelen, nagyjából 30 ezer forint fölött kezdődnek ezek az eszközök:
    ( pl.:Viewcon Wiretek,
    avagy ASUS Wavi )

    Mivel viszont a DLNA szabványhoz eléggé nem értek (kb. semennyire sem tudom, miről van itt szó):
    1. Először azt kérdezem, megoldható-e azzal az ügy, ha olyan TV-re cserélem a monitorom, ami DLNA-t támogat, és a PC meg megy a routerbe (jelenleg TP-LINK-et használok, így kapom a szomszéd szobából a netem, ezt terhelném tovább...)?
    2. Másodszor pedig azt, milyen kellemetlen következményekre lehet számítani a jelenlegi állapothoz képest (ahhoz képest amikor a sima DVI köti a monitort a PC VGA-hoz - tehát, teszem azt, ha office-t használok például, és nem pedig filmet néznék (én azt gondolnám, ilyenkor nem is lehet észrevenni a különbséget)?
    Tehát, ha csak böngészek a neten, Youtube-on, esetleg játszok, stb. megéri ez így, jó-e erre a DLNA-szabvány, kérdezem, vagy van komoly érv amellett, hogy ilyen felhasználásra inkább a fenn említett eszközök valamelyikével érdemes próbálkozni, ha mindenáron kell a wireless...

    Ha nagy butaságot írtam, elnézésetek kérem, és ha volt már szó valahol erről, elegendő az is, ha átirányítotok (csak mert azt vettem észre, hogy általában a hozzászólások nagy része itt a filmes dolgokra, vagy az összekonfigurálási problémákra vonatkozik, ezért merészkedtem megkérdezni ezt, bár nem olvastam végig minden hozzászólást)
    Egyébként minden építő jellegű választ előre is köszönök.

    [ Szerkesztve ]

  • Glomgold

    tag

    válasz suste #372 üzenetére

    Köszönöm a választ, máskor is ide fordulok, szeretem ezt a Prohardver Fórumot, mert itt többnyire hamar jön értelmes válasz. Köszönöm még egyszer. Sziasztok.

Új hozzászólás Aktív témák