Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • embeembe

    csendes tag

    Hát csak hogy megosszam a sporttársakkal: egy A/4-es Intuos3-assal versenyzek jó pár éve. Ez nem egy falrengető hír. Viszont amit elképzelni se tudtam: elromlott a tábla. De nem kicsit, se kép, se hang, Windows észre se veszi, és persze garancia sincs már jó ideje.

    A legközelebbi műhely itt a szomszédban, egy Krefeld nevű városkában, de mivel azt még nem csatoltuk Magyarországhoz, ezért a táblám Németországba utazott - amúgy a Codrában, meg mittomén még melik szervizben is azt mondták, hogy ők is oda küldik, cseteltem a Wacom fórumán, ők se tudtak közelebbi szerviz lehetőséget. Ma kaptam a cost estimation-t: potom 310 euró - lenne. Mivelhogy "Sensor board defect, liquids spilled inside - corrosion". Hát ez ugyebár manapság 90 000 ezer körül van... (+ a postaköltség, amennyiért kiküldtem)

    Lenne egy javított táblám majd 100 rongyért. Egy ismerősöm Kínában utánanézett, fuvarral együtt 360 EUR lenne egy vadiúj. Most hát keresgélek használt táblát. Így jártam.

  • embeembe

    csendes tag

    válasz Cuccco #2733 üzenetére

    Sziasztok,

    Gondolom vannak itt cintiq felhasználók, tudnátok segíteni? Az én táblám négy éves, nem garanciális, tudnátok szervízt ajánlani, ahol nem az az első mondatuk, hogy kiküldik a gépet németo-ba vizsgálatra?
    Szerintem csak a pc-ből kijövő monitor vezetékem lehet hibás, mert eleinte csak a zsinór mozgatásakor, most azonban már folyamatosan van egy "szép" magentás tónusa a cintiq monitornak.

    Ha már itt vagyok, nem állom meg, hogy ne szóljak hozzá a témához :) Eredetileg anno egy A/3-as Intuosba ruháztam be (amit sikerült vörösborral kezelnem, ez talán még nem is lett volna végzetes, de nagyjából egy évig felé se néztem, mert nem volt ilyen típusú munkám, és amikor lett, akkor derült ki, hogy a tábla halott - posta, Németország, válasz: a folyadéktól elkorrodált az érintőpanel, nagyjából egy új tábla áráért kicserélik...), majd egy A/4-es Genius táblába (ennek nem adtam bort:), végül használtam vettem egy cintiq 12-est.

    Persze nem tudom, ki milyen munkához, grafikához használja digit rajztábláját, de én úgy látom, a rajzolás élményét nem lehet egy lapon emlegetni egy "vakon" rajzolós tábla és egy cintiq monitortábla esetében. Hiába kicsi a 12-es cintiq, azt az élményt, hogy a toll hegye alatt ott a vonal, a rajz, nem pótolja a A/3-as Intuos hatalmas mérete. Az Intuos-szal soha nem sikerült a szabadkézi rajz esetlegességét előhozni, mert nem tudtam soha tökéletesen összehangolni a kézmozgást a monitoron látható rajzzal, ezért girbe-gurba szabadkézi vonalak helyett, bezier görbékkel dolgoztam. Persze, gondolom ez sokakat nem zavar, de nekem nem tetszett. Most végre a cintiq-kel pontosan úgy rajzolok, mint a papíron, vagy a pauszon tollal.

    A Genius és az Intuos között egyetlen - nagyon komoly - különbség volt: a Genius nem kezelt két monitort. De azt hiszem a legújabb driverek már ezt is megoldották (ebben nem vagyok biztos).

    Szóval nem ismerem a cintiq klón táblákat, de a használat élményében szerintem a legnévtelenebb monitortábla is veri a legtutibb normál Intuos vagy más táblát, ahogy a legnévtelenebb téli gumi is jobban teljesít télen, mint a százezer forintos, de nyári Michelin...

    Üdv

  • embeembe

    csendes tag

    Üdv, a cintiq12-es táblám azzal szivat, hogy a 1024x768-as felbontástól eltekintve minden más felbontásban rángatózik a kép a tábla monitoron vízszintesen. Persze csak picit, pont annyira, hogy elviselhetetlen legyen :) Először arra gondoltam, hogy talán rossz helyen tekereg a kábel, keresztez valami tápkábelt vagy ilyesmi probléma, de nem találtam semmit. Azon kívül 1024x768-ban nem jelentkezik a probléma, szóval ez se valószínűsíti a kábel hibát. Van valami ötletetek?

    Előre is köszönöm

  • embeembe

    csendes tag

    válasz tikshow #4422 üzenetére

    Azt jelenti, hogy 1-2 pixelnyit ugrál jobbra-balra az egész kép. Csak a tablet monitora vacakol, a számítógép monitorával nincs semmi gond, szóval nem hinném, hogy a videokártya. A "jó" hír, hogy most már mindenféle felbontásban csinálja, néha meg nem csinálja, szóval dolgozni tudok vele, de idegesítő. Frissítettem a drivert, pár napos verzió, de semmi nem változott. Próbáltam kábeleket arrébb tenni, messzebb vinni a tabletet mindentől, de hiába, pedig olyasmi hibának tűnik, mint amikor valami zavarja.
    Imádkozom, nehogy egyszerűen elromoljon a tábla...

Új hozzászólás Aktív témák