Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsonsz

    újonc

    Sziasztok!

    Láttam a téma összefoglalójában, hogy a DIGI200 fölött bizonyos típusú routerek ajánlottak. Régebbi routerrel esélytelen a csatlakozás?
    A kérdésem azért merült fel mert egy korábbanDigiNethez probléma nélkül használt D-Link GO-RT-N300 és egy TP-LINK TL-WR841N router sem tud nálam a DIGINET1000-rel boldogulni.
    A D-link a Digitől IP-t sem kap, a TP Link látszólag 1-2 perc gondolkodás után kap IP-t viszont a router böngészőből elérhető felületéről pingelt google.comnál az adatcsomagok fele elvész. És iába kap IP-t és osztja le a felcsatlakozott eszközöknek a saját IP-jüket se LANon se WIFIN nem tud egy eszköz sem elérni egy honlapot sem.
    Érdekes még, hogy egy asztali PC egy ASUS MSA97R2.0 alaplappal Windows 7 alatt elboldogul a PPPoE kapcsolat létrehozásával illetve egy Fujitsu notebook is ami szintén Win7-es , ha közvetlenül rájuk van dugva a "kanóc". Viszont egy Macbooknak szintén feladja a leckét, akár IOS akár Win (két telepített OS) felületről próbálkozik.
    Mielőtt megkérdeznétek, az összes eszköz működik egy utcával lejjebb másik Digis végponton ugyanazon beállításokkal,az egyetlen különbség hogy ott nem DigiNet1000 csomag van.

    A DIGI felteszi a kezét, mert van gép amin elérhető a net vagyis megy a szolgáltatás viszont én nem szeretnék feleslegesen routereket halmozni a polcomra.

    Hogy látjátok, új router vásárlás a felsorolt modellek közül a megoldás, és ezek kuka, vagy megoldható régebbiekkel is amíg nem sikerül kigazdálkodni egy új gigabites router árát?

    Köszönöm szépen előre is a segítséget.

  • Dzsonsz

    újonc

    válasz quailstorm #52366 üzenetére

    Közvetlen PPPoE Winből háromból két Windowsos gépen sikerül , ilyenkor nem vész el adatcsomag, csak a tp link routernél (egyedül annál jut el odáig hogy lehessen pingelni bármit is).

    Poli27... Sejtettem hogy lesz valami megmondóember... azért mert lakás és több háztartási gép vásárlása után az új saját lakásunkba ezt köttettük mert jó árban volt és most harmincezer forintot nem akarnék kiadni egy routerre ha nem muszáj ... Lehet oltani, hogy mekkora cs vagyok.. pfff

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák