Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz radi8tor #4468 üzenetére

    Az bedugulhat könnyen, egy izmos sokgépes terhelésnél.
    Az enyémben 32MB van, ez egy Asus.

    totyax: komolyan kezdek aggódni az értelmi képességeid miatt, de lehet, hogy semmi gond vele, csak write only üzemmódban vagy.
    Eddig a külföldi sávszélesség miatt rinyáltál, aztán most kiderül, hogy mégis a belföldivel van gond? El kéne már dönteni, mert ha így csapongsz, az nem túl hiteles. Ha országon belül, sőt, a szolgáltató mérőjén (#4470-es HSZ-ed) is gond van, akkor azt meg be kell jelenteni hibának, ennyi! Nem itt vergődni.

    Ha a "fizetett fórumozó" nekem szólt, akkor két dolgot jeleznék: az egyik, hogy az energiaszektorban dolgozom, és nem ISP-nél, a másik, hogy a paranoia kezelhető. Illetve még egy harmadik: én tudok magyarul. Te nem. Nem az én szövegértési nehézségeimről van szó, hanem a te helytelen beszédedről, amit még le is írsz, sőt, még reklamálsz is érte. :)

    Kábelcsatorna téma: most megint bekerültünk a lakásba? Korábban még a lépcsőházban voltunk.
    Bevésés téma: megintcsak az előzőek alapján: mikor kerültünk be a lakásba a lépcsőházból? "Picim"-et meg légy szíves a csajodnak, vagy a pasidnak.
    Az meg, hogy rám nézve mit tudsz elképzelni... egyrészt nem láttál :), másrészt legalább tudom, milyen szintű a fantáziád.

    Továbbá:

    1-es felvetésed: ha értelmesen leírod, pontosítva, mikor vagyunk kint, és mikor bent a lakásban, akkor fogjuk érteni. Most sem sikerült így leírnod. De akkor megkérdezném: a lakáson belül van toldó/toldás? Mert ha igen, akkor az ászf-ben rögzítettek szerint történt a szerelés. És kell lennie, mert a lépcsőházi saját digi csatornába nem húztak annyi drótot (se utp-t, se koaxot), ami elér a gépedig/tv-dig.

    2-es felvetésed, és utána lévő hsz-ed kiegészítése: akkor tehát eddig a koaxról beszéltél? Mert ez rohadtul nem derült ki eddig. :) (Az F csatlakozónál vált a dolog gyanússá.)
    Viszont ha te kábelcsatornával széttépsz egy koaxot, akkor elismerésem. Bele is kapaszkodhatsz, és lóghatsz rajta, akkor se lesz semmi baja.

    Hogy mindenhol rosszul szerelték-e, azt nem hiszem. Nálunk a következő módon történt: UPC lépcsőházban lévő csatlakozójára rákötötték a koaxot (ászf szerint ennek lakáson belül kellett volna lennie, de nyilván mindig törekedni kell a legegyszerűbb műszaki megoldásra, ez az én melóhelyemen is így van, erre még kitérek a végén), utp viszont bejön a lakásba a kinti csatornából, és a lakásban van rajta egy toldó (ahogy az ászf írja). Kint a digi csatornája a lépcsőházi kábelcsatornák alatt van, a UPC koax vezetéke a régi lépcsőházi csatornákban, a legfelsőben van, emiatt ezek fölött van egy lyuk fúrva, azon jön be a koax a lakásba. Ezen húzták be az utp kábelt is, emiatt a lépcsőházban a digi csatornájából kijövő vezetékek szabadon mennek a felső lyukig, áthidalva a régi lépcsőházi csatornákat, úgy 20cm-en szabadon. Tulajdonképp most neked ezzel a résszel van bajod?

    Észrevételeim: sokadik hsz-edben sem fogalmazol egyértelműen és részletesen, csapongsz és minden reakcióm után kiderül, hogy valahogy mégis másról van szó.
    Én az előző hosszú hsz-em végén egyértelműen jeleztem, hogy az éles fogalmazásom ellenére nincs veled semmi bajom azon kívül, hogy kicsit nehezen érted meg, mit akarok elmondani, és nehezen fogalmazod meg (ámde hosszan), mi is a konkrét problémád.

    Egy kérdésem viszont lenne: én milyen előfizető vagyok, ha szerinted "mások az érdekeim, mint egy "sima" előfizetőnek?"

    Ezen túl elárulom neked, hogy mik is a pontos érdekeim, mint szerinted nem sima előfizető: a jelenlegi 20/10-es netemet kéne 30/20-asra módosítani, ami eredetileg szerepelt az online bejelentésemben, de mire ideért a kinyomtatott szerződés, 20/10 lett belőle, ill. tételes telefon híváslistát se kértünk, de a kinyomtatott példányban az is benne van. Viszont apám nevére kellett kötni a szerződést a számhordozás miatt, mert a madzagos az ő nevén van, így viszont én nem tudok intézkedni, max. meghatalmazással, apám meg lusta rá, de mivel a munkahelyemen (még mindig energiaszektor) naponta kb. 100-120 hozzád hasonló ügyféllel küzdök meg, délután már nem vagyok túl motivált még ezután is szaladgálni. Ráadásul van egy áprilisi időszakra szóló számlánk, amit csekken fizettünk be, de időközben a csbm miatt lesztornózták, és kiállították csbm-esnek az új számlát, de terhelni már ugyebár nem terhelték, viszont a csekkes befizetés az újabb számlán megjelent egyenleg szerint nincs felkönyvelve. Na ennek elintézését is kívánják még az érdekeim, tehát nekem is vannak gondjaim velük, csak egyik sem közvetlenül életveszélyes :) és nem ér annyit, hogy itt anyázzak miattuk.
    És amit fentebb említettem, hogy kitérek rá: nálunk az energiaszektorban is vannak kikötések a létesítésre, műszaki megoldások, előírások, azért írtam, hogy valószínű a diginél is alkalmazni kell a legegyszerűbb műszaki megoldást (bár minket azért a törvények és rendeletek is szabályoznak). És mivel nálunk is vannak ászf-ek, üzletszabályzatok, végrehajtási utasítások és egyéb gyönyörűségek, ezért reagálok ilyen szemszögből a hsz-eidre. Ebből a szempontból valóban nem "sima" előfizető vagyok, de nem is olyan, amilyennek te valószínűleg gondolsz. Viszont, mivel a digi a családban éves szinten kb. 130.000 Ft spórolást jelent a korábbi szolgáltatókhoz képest, vastagon leszarom, hogyan kötik be (különös tekintettel a lépcsőházban láthatókra), csak működjön!

    A továbbiakban nem kívánom a témát folytatni, ha továbbra is az ellenségednek tekintesz.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák