Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashget

    félisten

    válasz zuperman #238 üzenetére

    Itt írták hogy megy az a router csak őt kellett volna megkérdezned :)
    [link]

    Realme GT Master Edition

  • NakiCoTony

    csendes tag

    válasz zuperman #238 üzenetére

    Halleee all!

    @zuperman ""Tudomasom szerint Switch-nek nincs IP je max routernek! :) (kiveve nehany CISCO-a switch et de annak mas a neve)

    Nah Sracok,
    Az a szitu, h muxik a Diginet egy SMC7004VBR - ünnel! :))
    Majd ha van ra igeny leirom a reszleteket, noh mind1!

    Az ev kerdese : // amit mar megoldottam azota de leirom hatha valaki talalkozik hasonloval
    "Ez most irto erdekes lesz, mert elmondom a halozatom amit kiepitettunk..." :K
    Kezdjuk kintrol. Ugyebar jon a lepcsohazi ladikabol befele szereny hajlekomba. Ott belecsokol a kemeny SMC routerbe. Onnan szald 4 fele, 3 gepbe es egy (a felem futo) Edimax 5 portos 10/100 as Switch be. Nah innen mar csak 2 fele szalad. ( kitartas mar a halozatom felenel vagyunk) ^^ Az egyik kabel a Switchbol a gepembe megy a masik meg az un. "Lepcsohazi Routerbe" (ez a sracokkal a kozos lant biztositja) amely egy Linksys WRT54G/GL/GS... nah innen 2 fele ozonlenek az utp kabelek... :)) egy a szembeszomszedomhoz akinek HOME-LAN-ja kozvetlen kapcsolodik a "lepcsohazi router"-hez, Illetve az alattam lako haver, kinek a sajat SMC routerebe, amin meg az o sajat LAN-ja talalhato! Faja confolassal mindnyajan az en netemet szivhatjak! :R

    Amikor kozvetlenul a gepembe huztam akkor nalam is 10/14 et mutatott a speedtest.
    A felmerult problema az volt, hogy amikor az elso routeren keresztul kotottem be, akkor az en gepemen a speedtest 10/1-et mutatott, viszont haveren odaat stabilan 10/14 et. Itt jott az az ismeros kerdes, hogy : "B@zzeg hogy a pi***ba van ez itt?!?!"

    Nah most a milio kabellel torteno hadakozas, meg ujra crimp-eles utan kiderult : "A hiba az on keszulekeben van!" ^^ Es igen, mert hiaba volt bent 100-as 3Com halokari a gepemben, amikor kifele kellett mennie az adatnak mindig a legrovidebb es legjobb utat kereste, ami az integralt NVIDIA nForce Networking Controller-el feltuningolt halozatti csatlakozo volt. :W Es igy ami jutott az csorgott szepen ki a normalis halokarin! Ami a jonal jobb, az csak szarabb lehet alapon nem tokoltem, kihuztam a 3Com karit, rakotottem az alaplapira és tadammm... 10/14 minden gepen, mindenki boldog foleg en! ^^

    // Egy ilyen nap utan elgondolkozom, h egy halozatepto mennyi pizt kaphat/melo azt szabad idonkben haverral sztem siman kereshetnenk egy kis uzsipenzt vagy szerodtet a DiGi xDDD ! ^^

    Yours,
    Naki ^^

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák