Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz xeon forever #50479 üzenetére

    mondok neked egy gyakorlati példát :D
    18. ker Havanna lakótelep, DIGI általt felvásárolt FTTB/GPON hálózat ahol ugye nem 32user osztozik egy GPON sávszélességén hanem kitudja hány lépcsőház (tippre 7-14 alsó hangon de lehet még több)

    tehát van egy GPON port egy OLT-ben valahol a kerületen, onnan sokszor 10gigabit gerinc van azzal sosem lesz gond, viszont a GPON port másik végén nem 32user van hanem mondjuk 7-14-21-28lépcsőházi ONT
    amire rá van akasztva jó pár switch még és minden lépcsőházban van 2/3-ad aránnyal számolva 20-24előfizető.
    1 GPON port --> 7-14-21-28 lépcsőház --> minden lépcsőházban 20-25előfizetővel számolhatsz
    és a végén kijön az hogy simán lehet 150-200előfizető is azon az egy GPON sávszélességén mégsincs gond letöltésre :D

    baromi sok felé van osztva mégis mindig 700-800megabitet mérek csúcsidőben is, tehát ennyire ritkán van az hogy egyidőben 2-3darab 1000-es user töltsön meg ahogy hallottam a szerelőktől alig vannak 500-1000-es userek mindenki 100 max 200-as csomagban
    nálunk pl az egész lépcsőházban csak én vagyok 1000-es, meg volt pár 200-as a többi mind 100-as switch-en elfért mert nem volt nagyobb csomagjuk

    ennyi ember között is kevés a vad torrentes, tehát aki óránként pakolja veszettül a kliensbe a letöltést, az a pár aki meg tolja mind elkerüli egymást az osztott hálózaton.
    tehát Pistike 7-kor szedi le a GTA5-öt Jancsika meg 8-kor, Zolika meg este 11-kor szóval mire le tudnák terhelni a hálózatot már meg is vannak a letöltéssel így nincs terhelés, meg ugye senki sincs akinek végtelen tárhelye lenne otthon, előbb utóbb a HDD tele van így nincs mit tölteni 24/7-ben meg amúgy is ha mindent letöltene valaki azzal is mire menne.

    a feltöltés viszont már más kérdés, ott tényleg létezhet az amit tippelsz
    és van is gyakorlatban pont nálunk, a sok sok osztás miatt vannak torrentesek akik folyamatosan seedelnek és pl csúcsidőben itt a feltöltés garantált minimum köré esik 45-50-60-70megabit mikor mennyien vannak otthon és töltenek fel. ez mind azért van mert letölteni nem lehet örökké viszont felfelé bizony lehet egész hónapban akár ha tele van cuccokkal és mindenki tőled tölti.
    persze itt is van éjszaka amikor 20megabit seed sebességed sincs annyira nincs letöltő, meg éjszaka amúgy is mindig csutkán megy mert már alszanak azok akik használják a feltöltési sávot

    hetekig jelentettem DIGI-nek, jöttek szerelők mértek mindent néztek már
    de bele fáradtam és meguntam, úgyis tudom hogy egy átvett FTTB hálózattal nem fognak már foglalkozni
    elkezdték pár tömbben már vezetni az FTTH hálózatot és azon meg már nem lesz majd gond hiszen 1 lépcsőház kap majd 1 GPON-t max 32-es osztással amiből gyakorlatban olyan 20-24előfizető lesz és azok is főleg 100-as max 200-as csomagban mert úgyis wifiznek azon meg úgyse megy át több
    vagy pénzesék megveszik az 1000-es csomagot hogy nehogy már a Pistike szégyenkezzen a suliban hogy neki nem a legjobb van de amúgy csak youtube-ot meg facebook-ot néznek rajta

    szerelők is mondták hogy van pár ilyen Feri bá meg Jóska bá akik csakazért is a legnagyobbat kérik pedig azt se tudják mi az a zinternet...

    FTTH-n nem lesz gond, kevés az esély hogy 1 lépcsőházon belül több 1000-es user legyen de ha mégis akkor még kevesebb az esély arra hogy 3-an vagy többen pont egyidőben szopják a lefelé sávot (kivéve ha direkt össze beszélnek)
    na de ha mégis ilyen bekövetkezne ami szinte lehetetlen akkor is mi történik? semmi
    2,5Gbit 5 userre osztva is 500megabit fejenként tehát garantált minimum felett van és szerintem 500megabitre sem sírhat a szájuk, éjszaka meg úgyis csutkán fog menni mindig :D

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák