Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djg

    aktív tag

    Sziasztok,

    A múlt héten kötték be a digit, korábban vodafone volt, azt ismerem.
    FTTH a kapcsolat, 1 db ONT-t, a ZTE 618-ast adták.

    Van egy saját routerem is, egy TP-Link Archer AX72 AX5400 típusú.
    Ezt szeretném bekötni a rendszerbe a nagyobb wifi hatótáv és a több funkció miatt.
    Olvastam a topik összefoglalót, de egyelőre nem tudom megnézni, hogy a digis ügyfélkapun át tudom-e állítani az ONT-t bridge módba, mert még nem jött meg az első csekk a számlasorszámmal.....
    (illetve erősen próbáltak is lebeszélni róla a hálózatos topikban, mert ezzel elveszítem az ont konfigurálhatóságát és galiba lesz, de közben azt olvasom az összefoglalóban, hogy az ONT egyrészt nem kezeli a teljes hálózatot oda-vissza jól, másrészt meg nem is szeretném, ha a tp link router funkcióit buknám).
    Szóval egyrészt ezen a téren szeretném kikérni a tapasztlatokat, illetve én tennék egy próbát az összefoglaló alapján a bridge móddal, mert amúgy hálózati médialejátszást is tervezek, NAS, stb, ezért fontos is lenne a hálózatban a kommunikáció.

    A másik kérdésem, hogy a torrentek le- és feltöltése is eléggé fura.
    Mértem egy speedtestet az összefoglalóban javasolt módon, 942/326 lett, az szerintem korrekt.

    A https://www.whatismyip.com/ -on megnéztem az ip-m és nem 100-assal kezdődik, akkor nem vagyok NAT-olva.

    A tünet: a feltöltés kb meg se moccan. 0 vagy csak pár mega, ami eddig felment.
    A letöltés is kicsit fura, mert az elején hasít, aztán 50% felett nagyon belassul, de nem sok tapasztalat van még, ezt még tesztelem, viszont a feltöltés eléggé zavar.
    Mi lehet a gond?

    Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák