Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rioter

    csendes tag

    Helló!

    Lenne pár kérdésem!
    1. Ahogy itt visszaolvastam, jól értelmezem, hogy, ha előfizetek a digi csomagra, de a kiegészítő csatornákra külön nem, egy megfelelő stb-vel (Alma C2200) az összes nálam fogható, előfizetett csatornát fel tudom venni külső hdd-re, és azt könnyedén átmásolni számítógépre?
    2. Így, ha kieg. csomagom nincs, akkor is fog a szolgáltató adni kódkártyát az stb-be, vagy csak beköti az stb-n keresztül a tv-be és kész? Alapesetben azt olvastam, 3 kártyás eszközt lehet egy háztartásban használni, de így, kieg. csomag nélkül is él, hogy 3 eszközön lehet fogni a vételt, vagy akkor lehet több is?
    3. Az egyik tv-m a digi oldalán szereplő, támogatott CI+ foglalatos. Ehhez milyen smart cam kártyát javasolnátok, csak, hogy ne kelljen bérelnem a szolgáltatótól (nem igényleg kieg. csomagot)?
    4. Az Alma C2200 vagy C2220-as típust javasolnátok, ha az alap funkciókon kívül szeretnék a számítógépre archiválni műsorokat

  • rioter

    csendes tag

    válasz Flashget #29777 üzenetére

    Elnézést, elég rosszul fogalmaztam. DVB-C-re akarnék előfizetni, és a digi oldalán van olyan csomag, hogy közszolgálati, digi és digi+, ezekből választanám a középső csomagot, de a kiegészítő csatornák nem érdekelnek, így kapok 52 kódolatlan csatornát.
    Jelenleg a családban van 2 tv, mindkettő tft, és ebből az egyik felel meg a digi oldalának keresője szerint a CI+ kompatibilitásnak, bár, ahogy írod, ez lényegtelen is, mivel kódolt csatorna nem kell, valamint ezen kívül szeretnék egy felvevőt is, mivel egyrészt hajnalban nem kelek fel megnézni műsorokat, másrészt egyes műsorokat számítógépen learchiválok, ezért szerettem volna az Alma-t, bár ahogy írod, hogy analógban is jön az adás, akár megmaradhatok a jelenlegi dvd felvevőmnél is :)
    Ahhoz, hogy a régebbi, hd ready tft tv-n is dvb-c minőségben tudjuk nézni a műsort (kódolatlant), kellhet stb, vagy a szabványt már mindegyik tft ki tudja kódolni?
    A 3. pontban megint rosszul foglamaztam, a smart cam modulra gondoltam, amit úgy tudom, hogy a tv foglalatába kell dugni, és abba kell (ha akarjuk használni) a kódkártyát. Úgy gondoltam, ahhoz, hogy a tv a kódolatlan digitális adásokat fogja, ez a modul kell, bár sokkal jobb, ha csak bedugom az antenna csatlakozót, és már ott a digitális jel....
    ...bár mivel a falakban csak 1x-esen árnyékolt koax kábelek vannak, jó eséllyel kiszámláznak egy komoly összeget a szerelők a cserére, mivel már a mostani analóg szolgáltatónál is vannak nagyon tré képminőségű csatornák emiatt.

  • rioter

    csendes tag

    Helló!

    Megvan végre a digi, és hozzá alma c2200-as. A problémám az eszközzel, hogy nem ismeri fel minden hdd-t, amit rákötök.
    Ami működik: samsung külső hdd (usb2-es), pendrive usb 2 és usb 3-ast is hibátlanul kezeli a média lejátszó menüpontban.
    Viszont egy asztali sata 3-as 2,5" meghajtót próbáltam már 2 féle külső rack-ben is (usb 3-asok, mivel csak olyanban találtam racket, ami csaj 1 usb csatiról kéri a tápot), valamint külső tápos dokkolóban is (hogy nehogy elégtelen táp probléma legyen) (usb 3-as), valamint többféle 3,5"-os asztali hdd-t a dokkolóban. Tápot a rackben is kapnak, mivel felpörögnek és a ledek világítanak rajtuk, viszont csak a hdd adatok menü aktív a média lejátszó funkciónál, és ha arra megyek, akkor sem mutat semmit (ha nincs rádugva semmi, ez a menüpont sem aktív, tehát valamilyen szinten látja a hdd-t). A próbált meghajtók pc-n teszt alapján hibátlanok.
    Mi lehet az oka, hogy nem fogadja el a belső meghajtókat? Hiszen a külső meghajtó is csak egy belső, gyárilag rack-ben.
    Másik problémám, hogy az automata kereső nálam sem talál meg több csatornát (pl. m1, m2). A gyorskeresésben azzal szórakoztam, hogy átírtam a frekvenciát és a symbol rate-et olyanra, amit a tv-m kiírt az m1-es csatornára (a tv-nek beépített tuneres, az megtalált minden csatornát), ekkor megtalálta az m1, m2-t meg a többit újra, és bepakolta mégegyszer a csatornákat a listában, csak tartok tőle, hogy most meg esetleg másokat nem talál meg a frekvencia állítás miatt.

  • rioter

    csendes tag

    válasz PeterPH #30746 üzenetére

    NTFS, frissen létrehozva. A pendrive-on is ugyanez van, és kezeli.

  • rioter

    csendes tag

    válasz M_AND_Ms #30748 üzenetére

    Nem tudom vele megformázni, a sárga gomb lenne az elvileg, de azon az oldalon nem ír ki semmi infót a vinyóról, és sem a kék, sem a sárga gombra nem reagál.

  • rioter

    csendes tag

    válasz zsolt501 #30750 üzenetére

    Rájöttem, hogy sajnos a vinyó nem tetszett neki. Egy 500-as sata2-es wd-ről van szó, ami hibátlanul meg a pc-n, de ma szereztem egy 500-as sata2-es seagate-et, azzal nem volt semmi gond.

  • rioter

    csendes tag

    válasz erno5009 #30867 üzenetére

    Nálam Samsung M3-al üzemel tökéletesen az Alma-m. Korábban belső, 2,5"-ös WD-vel próbáltam rackben, de semmi. Egy ilyenekkel foglalkozó szerelőtől tudom, hogy a Samsung/Seagate vinyóit kell ezekben használni, ellenben valamilyen okból a WD-ket nem kezeli.

  • rioter

    csendes tag

    Ugyan csak érintőlegesen kapcsolódik a témához, de jobb fórumot nem találtam, hogy megkérdezzem, hogy az Alma C2200-nál hogyan tudom a csatornák fizikai sorrendjét átrendezni?
    Ugyan logikailag át lehet rendezni, tehát, a keresés az elején a csatornákat sorban bepakolta az egyes számokhoz, és utána a listában át is tudom rendezni ennek a sorrendjét, de ha mondjuk törlöm a 2-es számú csatornát, akkor a csatorna listából kiesik, de ha számmal a 2-es csatornát ütöm be, csak közli, hogy nincs ilyen. (átsorrendezésnél ugyanúgy nem a jó csatornára ugrik ilyenkor).

  • rioter

    csendes tag

    válasz cigam #30945 üzenetére

    Tudom, hogy eléggé márkafétis és elég fura, mindenesetre kipróbálásra elhoztam 3 2,5"-s hdd rack-et (azért ennyit, mert ennyiből volt olyan, aminél csak 1 usb csatira kell kötni, a többinél mindnél 2 csatiból kell megtámogatni árammal, és mivel az Alma-n 1 van elöl, 1 hátul....)
    Minden rack-nél azt tapasztaltam, hogy felismerte az stb a vinyót, mivel elérhetővé vált az opció a menüben, de ha rámentem, akkor nem írt ki semmit, nem kezelte sehogy, még a típust sem írta ki. A számítógépre kötve hibátlanul ment, sentinel szerint tökéletes, használatlan. Utána rákötöttem egy dokkolóban, ami külső tápos, ott sem ismerte fel, de amikor egy seagate vinyóval próbáltam, ment a rackekben is.

  • rioter

    csendes tag

    válasz Locsi #30943 üzenetére

    Sajnos az oldalon csak satellites Alma-hoz vannak progik, ráadásul ahogy láttam, nullmodem kábellel lehet csak kezelni, úgyhogy inkább nem kisérletezek ezzel, reméltem, hogy van valami egyszerű módja magában a stb-ban átírni.

  • rioter

    csendes tag

    válasz Flashget #30964 üzenetére

    Bocsi, rosszul fogalmaztam. Samsung és Seagate márkával próbáltam, hibátlanul, míg WD-vel tapasztaltam, hogy nem megy. Hita/ Toshiba esetére nincs saját tapasztalatom.

  • rioter

    csendes tag

    Az EPG honnan veszi az adatokat? Úgy látom elég megbízhatatlan, mivel volt, hogy fél órával korábban elkezdődött a műsor, mint ahogy az EPG mutatta, máskor vagy 1 órával később, míg ha megnéztem a csatorna teletextjét vagy a port-ot, ott teljesen pontosan írták. Így nem látom értelmét, mivel ha nem akarok lekésni valamit, máshol is meg kell néznem. Még 1-2 perc nem számítana, de fél-1 óra elég durva.

    Jól láttam, hogy a csatornák keresésénél az sr-t 6900-ra állítva megtalálja a csatornák többségét, és kb tucatnyit csak akkor, ha 6000-ra állítom? Mi ez az sr, és van még más érték alatt is sugárzott csatorna?

    Alma c2200-nál tapasztaltam, hogy ha valamit hd-ben veszek fel, amikor a médialejátszóján ráállok az adott felvételre, olyan, mintha lefagyna, és csíkok ugrálnak a képernyőn, de ettől még kezelhető, és ha elindítom a lejátszást, már jól viszi. Ha pedig nem hd-t veszek fel, akkor egyáltalán nem jelentkezik a fenti probléma.
    Azt mondjuk sajnálom, hogy a hd-sítés jegyében elvesztek csatornák (különösen az Universal-t sajnálom), hogy megkapjunk olyan csatornákat hd-ben, amik amúgy is megvoltak sd-ben. Próbálgattam kapcsolgatni ugyanazon csatorna hd és sd változata között, hogy lássam a különbséget, de nem vettem észre semmit. Talán kimerevített képnél látszódna a különbség, de normál műsor mellett szerintem nem mondanám meg, hogy az adott műsor sd vagy hd.

  • rioter

    csendes tag

    válasz Watt25 #31666 üzenetére

    Remélem, télleg váltani fognak egy másik cégre. Az egyiknél azt tapasztaltam, hogy direkt az epg-s kezdet elöttre állítottam a felvételt negyed órával, nehogy lemaradjon az eleje, és már addigra le is nyomtak negyed órát, port-on megnéztem, és ott az epg-s előtt fél órával írták a kezdetét. Másik filmnél pedig epg szerint már el is indult, de mivel teljesen más ment, lecsekkoltuk teletexten, és még majd egy óra volt a kezdésig. Analóg adásról váltónak tetszik az epg, nagyon kényelmessé teszi a műsorok keresését, csak ha így nem bízhatok meg a tartalmában, akkor nincs értelme, mert kénytelen leszek ellenőrizni más médián.

    A musicmix-et nem értem, hogy nálam is fogható, de elvileg a műsorlistában nincs is benne. Az universal helyett pedig kaptunk muzsika tv-t, de az már decemberben is fogható volt nálam (nem mintha oda akarnék kapcsolni), pedig a műsorlistában nincs. Ezek mellett valami williams tv, meg régió+ meg még egy nincs, de azok gondolom valami adott területre sugárzottak lehetnek.

  • rioter

    csendes tag

    Helló!

    Alma C2200-as dekóderem van, amivel pár apróságtól eltekintve meg vagyok elégedve (fontos szempont volt, hogy fel tudjak vele venni műsorokat, amit egyszerűen archiválni tudok utána pc-n, ez az egyszerűen átmásolható és után konvertálható, vágható .ts-ekkel teljesen jó is). Viszont néha belefutottam abba, hogy egy időben megy 2 érdekes műsor, így vennék egy második egységet is. Egyrészt nagyon eltűnt ez a típus, sőt, még a C2220-as is, másrészt, ha találok ilyet, hogyan tudnám használni a 2 egységet? Mármint, arra van valakinek ötlete, hogy ha ott van egymás mellett 2 egység, akkor hogyan tudom a távirányítóval külön-külön kezelni? Feltételezem, minden azonos típus ugyanolyan távirányítót használ, így, ha az egyiket akarnám programozni, a másikon is végrehajtaná ugyanazt. Netán lehet frekvenciasávot beállítani, vagy valami más trükköt ehhez?

  • rioter

    csendes tag

    válasz Flashget #37746 üzenetére

    Szomorúan olvasom... Még ha lenne egy jó utódja, megérteném, hogy leállnak a régi modell gyártásával...
    Nem tud valaki tippet adni, milyen most kapható típust lenne érdemes beszerezni, ha csak az számít, hogy előre beprogramozott adást felvegyen külső meghajtóra, amit később könnyedén pc-re másolhatnék és szerkeszthetnék, konvertálhatnék? (lehetőleg hd adást is. ez a .ts formátum szimpatikus számomra, de lehet másféle is, ha könnyen vágható). Conax nem lényeges, úgyis kihasználatlan.

  • rioter

    csendes tag

    válasz Multibit #37750 üzenetére

    Szánom-bánom, tényleg nem olvastam vissza kivételesen. Olyan stb-t nem szeretnék, ami csak fat32-t kezel, pedig az ikertuneres xc3 jónak tűnne, de akkor még fűzögethetném is össze a fájlokat. Most visszaolvastam, és úgy kaptam az ötletet az amiko chd8270+-hez. Ha jól olvastam ez is .ts-be vesz fel, feltételezem, ha már ts, akkor minden felvevő által felvett anyag ugyanolyan jól vágható, nincs olyan, hogy x típus kódolt, vagy akármilyen más .ts-t hoz létre. Valamilyen szlovák leírást találtam róla, amit fordítózva úgy vettem ki, hogy kezeli az ntfs-t és fat32-t is. Valakinek van vele jó/rossz tapasztalata? Leginkább a felvétel terén kérdezem.

    Santosa: Nálam is van, hogy egyes csatornák eltűnnek néha pár napra, aztán visszajönnek (szerencsére azért elég ritkán. (A BBC nálam is eltűnt jelenleg). Régebben nálam előjött egy képhiba, amiért felhívtam a digit, ott közölték, hogy mivel saját stb-m van, így az bizony kiszállási díjas téma lesz, hacsak nem produkálja analógban is. Megnéztem, és jópár csatornán ott is hibás volt (bár nem ugyanúgy), fényképet készítettem nekik róla, hívtam őket, valahogy nem nagyon akarták meghallani, hogy analógon is produkálta, továbbra is erőltették a kiszállási díjat. Kijöttek a szerelők, meg sem nézték ezt, a tv jelhiba detektálására ránéztek, az adott egy alacsony értéket és már cserélték is az ő beltérijüket (barátságosan megnyugtattak, hogy természetesen ingyen, és mondták, hogy amikor kezd megdögleni a beltérijük, akkor elsőnek ezen a frekin kezd hibázni. Nálam is m3 és comedy (is) hülyéskedett).

  • rioter

    csendes tag

    válasz Boond #38712 üzenetére

    Helló!

    Olyan iker tuneres stb érdekelne engem, aminél mindkettő dvb-c és egyszerre tudok két, akár különböző mux-os adást felvenni. A Globo HD XC3 TWIN pont ilyennek tűnt, de olvasva Boond hozzászólását már nem annyira... valamint egy ilyennek a tulaját is megkérdeztem, és ő is azt mondta, hogy egyet tud felvenni, egyet pedig nézni... a nézni rész engem nem érdekelne. Sajnos rájöttem, hogy a bolt.sat-nál ehhez a típushoz belinkelték valami Actus duo kézikönyvét, ami ráadásul a globo.com-on található, így csak a hátlapi kiépítés eltérése volt furcsa.
    Létezik olyan stb, amivel párhuzamosan tudok két műsort felvenni, és nincs olyan ára, hogy messze jobban járnék két külön stb-vel?

  • rioter

    csendes tag

    válasz Boond #38741 üzenetére

    Ami infóm nekem van róla, az onnan származik, hogy találtam egy másik topicban valakit, aki írta, hogy vett egy XC3 Twin-t, és megkérdeztem erről privátban. Ő írta, hogy jó stb, ajánlani tudja, de csak 1 felvétel+1 nézett műsorra használható. Megkérdeztem az előbb, nincs-e bekapcsolva a timeshift. Legalábbis Amiko-n van egy olyan lehetőség menüben, hogy bekapcsolható. Nem próbáltam még, de elvileg az automatán veszi az aktuális műsort, és megtart x percet. Ha ez így van, akkor az már elfoglal egy tunert, így csak 1 felvételi hely maradhat.... bár ez csak feltételezés.
    Amiko-n van egy sebesség teszt, bár igaz, hogy kb 2 másodperc az egész, de próbáltam 2 usb3-as vinyóval és egy még gyorsabb usb3-as pendrive-al. Általában 120-130 Kbit/s értéket hoz ki (KBit-et ír, nem KByte-ot, és az eszközön is csak usb2-es csati van. A fura, hogy néha, 10-20 tesztből 1x leesik, és csak 30-70 -et hoz ki.Azt írja, elvileg 120 kell 1hd felvételhez+timeshift-hez. Önmagában 1 sd felvételhez pedig 20.
    Egy usb3-as csati azért jól jönne, bár ha jól tudom, erősen licence díjas az a technológia, azzal 3-4 hd adás felvétele is lazán menne.
    Viszont legalább megtudtam, hogy támogatja az ntfs-t, sok helyütt ez kérdéses volt.

  • rioter

    csendes tag

    válasz Boond #38741 üzenetére

    Megnézték a Globo XC3 Twin elvileg a timeshift kikapcsolása után tud két műsort rögzíteni.

    Flashget: Nem rossz dolog belső hdd-k esetén sem (most pc-re gondolok) megnézni időnként az állapotát, a külsők a sűrűbb mozgatás miatt kitettebbek csak a problémáknak. A Sentinel egy általános és gyors ellenőrzésre jó, de alapvetően nem eléggé megbízható. Volt már nem egy vinyó a kezemben, ami a gyári teszteken lazán átment, de Sentinel szerint 30-40%-os volt, de fordítva is, 100%-os Sentinel mellett megbuktak a gyáriakon.

  • rioter

    csendes tag

    Helló!

    Van egy Alma C2200-as stb-m, még azzal a firmware-el használom, amivel megkaptam, viszont olyan problémája van, hogy igen sok olyan film van (főként mkv), ahol képet játszik le, de hang nincs (másokat meg jól visz). Kipróbáltam ezeket, számítógépen, és mások tv-in is hibátlanul, hanggal együtt játtsza le, szóval lefrissíteném a fw-t rajta, hátha az segít. Azt már olvastam, hogy allcode módban kell, de neten kétféle fw-t találtam, emu és mcas-t. Mi a különbség a kettő között, és melyiket ajánlott feltennem? Egyébként, a legfrisebb 1.22b2, amit találtam, tudtok ennél esetleg újabbat is?

    Köszi

  • rioter

    csendes tag

    válasz nfsu17 #44962 üzenetére

    Azért mertem megkérdezni, mivel keresés alapján régebben (igaz, már pár éve) foglalkoztak ebben a topic-ban ugyanezen stb firmwarezésével, ellenben nem találtam sem általános stb topicot, sem olyat, ami pont ezzel a típussal foglalkozik, így véleményem szerint még ez a topic áll a legközelebb a kérdésemhez.

  • rioter

    csendes tag

    válasz Nethooligan #44965 üzenetére

    Köszi a tippet. Bár én keresgélés közben az alma-t és a set top boxot kerestem, és elhelyezkedése alapján aligha találtam volna rá magamtól a topicra, de annyira stimmel, hogy ott kérdezés nélkül megtaláltam a választ.

Új hozzászólás Aktív témák