Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junkhead

    aktív tag

    Sziasztok,
    egyelőre sajnos még 1 év UPC hűségem van, viszont a digi sportcsatornák miatt kellene nekem a digi is.
    na most gondom az megoldható-e párhuzamosan a 2 rendszer bevezetése?
    LCD tv-m van, több szabad scart hellyel, a hdmi-t fogja a pc illetve a mindig tv kábel, illetve az antennacsatiba megy a upc antenna.
    a mindig tv kábel egy elosztoba megy majd onnan a tv-be, illetve mivel a upc hangot zavarta valami, ún. földelést? is tett fel a upc.
    kérdésem az, hogy létezik-e elosztó pl. a 2 antanna kábelnek, upc és digi, vagy hogy lehetne legpraktikusabban megoldani, hogy mindkét szolgáltató működjön?
    Vagy mindig ki kell majd húzni a két antennát a tv-ból, cserélgetni kell őket?
    Illetve ha a nappaliban nézem a digit, a másik szobában lévő tv-n, amin gondolom elosztón keresztül jön a jel mit nézhetek? digit vagy upct-t
    nem tudom elég érthető volt-e, köszi a segítséget!

  • junkhead

    aktív tag

    válasz br.rak #28632 üzenetére

    igen, erre gondoltam hogy a mindig tv-t ki lehet majd iktatni, de ahhoz nincs set top boxom.
    Nem értek hozzá de úgy gondolom/látom, hogy a mindig tv és a upc antenna kábelt, meg még 1 kábelt behúztak egy switchbe, majd onnan megy a kábel a tv antennába, illetve egy 4 way splitterbe, ahonnan gondolom a másik két szobába is elosztja a upc jelet. ( a splitteben van a net is amúgy meg még 2 koax).

    Most UPC analog modemem van, amit hdmivel csatlakoztatotk a tv-hez, ha azt scarttal teszem akkor felszabadul egy hdmi, de nem értem ezt a DVB-C Box HDMI-n keresztült, mert úgy tudom a digi sem ad boxot, legalábbis az én digitális csomagomhoz, nincsnenek prémium csatornák.

    Szóval akkor hogyan tovább?
    és gondolom ezt az átkábelezést/ mindig tv kiiktatást megcsinálja a digi szerelő.
    Illetve ha hagyom a upc-t is hűségidőig, akkor a többi tv-n nyilván nézhetem azt is?

Új hozzászólás Aktív témák