Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • br.rak

    őstag

    válasz junkhead #28633 üzenetére

    Nem tudom nem lenne-e anyagilag is jobb ha lemondod a UPC-t (nyilván kötbért is fizetve) és a diginél megrendelnéd a TV+net+telefon hármast 2 évre. Illetve esetleg megvárni míg letelik a UPC.
    A sok kábelezés elég ronda lesz szerintem.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz junkhead #28633 üzenetére

    Ha jól értelmezem, akkor vállalni szeretnéd azt a kellemetlenséget, hogy a meglévő UPC-kábel mellé behúzzanak a lakásba még egy Digikábelt is. (Egyébként ugyanis a UPC megszüntetése után a lakáson belüli kábelrendszerre a Digi is rá tudna kapcsolódni, így nem kellene kábelezni.) De akkor eszerint maradna egyelőre mindkettő, illetve az Internet is a UPC-től van.

    Most UPC analog modemem van, amit hdmivel csatlakoztatotk a tv-hez, ha azt scarttal teszem akkor felszabadul egy hdmi, de nem értem ezt a DVB-C Box HDMI-n

    Nem tudom miről beszélsz, UPC digitális set top box van, aminek van HDMI, valamint analóg SCART kimenete is. (Mellesleg létezik még a SCART-os UPC-box is, de az is egy digitális tuner, csak SCART kimenettel.)

    UPC és Digi szolgáltatását koaxon lehetetlen közösíteni, mert ütik egymást a frekvenciák. Azt azonban meg lehet tenni, hogy a UPC-box marad a HDMI-csatlakozón, a Digikábel pedig koaxon megy az antennabemenetre.

    - A UPC-nek nincs szüksége a TV antennabemenetére, miután a boxon keresztül minden műsorukat fogni tudod. Még többet is, mint simán koaxon, hiszen úgy csak a kódolatlan analóg műsorok jönnek.

    - A Digikábelhez viszont nem szükséges box, amennyiben a TV saját tunerje DVB-C képes.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák