Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Énis kb 1 hónapja várok, és múlthéten aszonta a digitv-s callcenteres kiscsaj, hogy már át van adva a cimem egy beszerelőnek, akik majd a szerelés elött pár nappal hivni fognak. Hogy mikor? Hát megmondták, hogy 5-6 hét. Valóban megmondták.
    Csak nekem már a tököm televan ezzel a földi antennával, ami itt a házban van. A TV2 gyak élvezhetetlen. Sötét képek esetén nem láccik semmi, világosnál meg mintha csirkehálót húznának a képen folyamatosan. RTL klub valamennyire élvezhetöbb.
    Ma is lesz este a surface, meg a 4400, közte asszonynak a feleségek, és baze majd csak sejtjük, hogy mi megy a tv-ben...

    Nem lehetne valahogy megsürgetni ezt a felszerelést? Engem nem érdekel, ha 20ezerbe is kerül, csak holnap már pöpec minöségben nézhessem a müsort.
    Ha valaki tud beszerelő teamet itt Ny-Buda környékén (gazdagrét, budaörs), az kérem szóljon, minden megoldás érdekel. Úgy érzem, legalább mi PH-sok összetarthatnánk ezügyben is.
    Köszi! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rick4 #200 üzenetére

    Jó, felveszem a kapcsolatot druszámmal akkor.
    Én még sosem állitottam be ilyet, nemis vagyok egy nagy technikai érzékü ember, szóval inkább fizetek, csak spécin be legyen állitva. A felszerelés nem lehet ördöngösség, mert az erkélyre kéne, nem kell falat fúrni, csak bilinccsel hozzáfogatni a korláthoz. Plusz a beltérit beprogramozni, vagy mit is mondtatok.

    És aztán késöbb nem lesz baj abból, hogy majd hivnak, hogy jönnének szerelni?...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!
    Van 1 jó meg 1 rossz hirem :)
    A jó az, hogy Andris ideadta a tányért, meg a beltéri egységet, ellátott mindenféle alkatrésszel, és jótanáccsal. Szegény 1 órán át magyarázta nekem, mit merre állitsak, rövid földrajzórát tartott, meg még egy kis csillagászatot is tanultam :)
    Nagy boldogan hoztam haza a cuccot, és sebtében össze is kábeleztem, majd kiálltam a teraszra, és mint a Mézga Gézában Aladár, forfolódtam az antennával. A lent túrázók el nem tudták képzelni, mit csinálok.
    A szomszédok antennáit megfigyelve (UPC!!!), próbáltam belöni a déli irányt, mert természetesen iránytü nincs itthon, a GPS-em meg összevissza mutogatta az Északot hol erre, hol arra, néha Dél volt Észak, néha forditva, szóval használhatatlan volt.
    A többi parabolát figyelve azonban eccercsak meglett a jel! Szépen ugrált, de le tudtam támasztani a teraszon, és gyorsan rákerestem a csatornákra. Sajnos az elsőre feltünt, hogy amiket András beállitott nekem, egyik sem müködik, viszont találtam 9 csatornát, többek közt a BBC news-t is. Ez kódolaltalnul is bejött, és már néztem is első digitv-s (müholdas?) adásomat :)

    A rosszhir az, hogy ez nem az a műhód, ami nekem kell. Andrást felhivva elmondta, szépen megtaláltam a HotBird-ed (?), ügyes vagyok, szépen még 20 fokot forduljak nyugat fele. Na én fordulhattam... El nem hiszitek, kb 15.00-tól mostanáig a 4 fokban forgolódtam kint, már álmomban antennaállványnak fogom álmodni magam, és az agyamba úgy beégett a 0% a képernyőről, hogy mig élek nem felejtem el.
    A fenti HotBirdet többször is vissza tudtam hozni, bár soxor azt is 5 percig kerestem. Nagyon érzékeny ez a cucc a dölésre és a szögre.
    Azonban hiába körzöztem ki 22,5 fokot nagy papirra, és fordultam jobbra ennyit, majd órákig pöcögtettem jobbra-balra, fel-le a tányért, semmi. Még csak meg sem mozdult a jel a 0%-ról :(

    A helyzetet talán kicsit bonyolitja, hogy mingyár itt a ház elött van a Kakukk-hegy. Elég magas, de a szomszédok antennája is ''átlát'' rajta. A Hotbirdet is mikor befogtam, akkor láccólag a hegyből jött a jel...
    Rajzoltam itt egy kis móricka-ábrát, hogy értsétek:

    [kép]
    [link]

    A felsö rész értelemszerüen oldalról ábrázolja a házat és a hegyet. A függöleges dölésszög oké. Meg is találtam azt a pár adót.
    Az alsó képrész a felülnézet. A ház pont Déli fekvésü lehet, mert egy egész picit (András infója szerint 6° ) megtaláltam a Hotbirdet. De hiába forgattam tovább (kb) 21° -al, ott semmit nem találtam :(
    Nemhiszem, hogyha a hegy nem árnyékol 6 foknál, akkor 27-nél árnyékol. Ha mégis, akkor kitépem az összes hajam. :(

    Nagyon el vagyok keseredve, és legjobban talán attól, hogy asse tom micsináljak? Kit tudnék elhivni, hogy rutinosan beállitsa?

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rick4 #436 üzenetére

    Persze, hogy rádugta, tökéletesen fel is programozta az összes csatornát, még be is állitottuk az elsö 16-ot, mint kedvenceket. Csak ugye az én kártyám még egy csomót nem enged fogni, de pl a DDtv az jön kódolatlanul, és szépen fogtam.
    Aztán elhoztam a cuccot, és anélkül hogy elprogramoztam volna, próbáltam keresni a müholdat. De nincs :( A DDtv nem jön, hanem egy másik müholdról tudtam fogni 9 új csatornát (betettem 200 fölé), és azok jók (ill. csak pár, ami kódolatlan ugye, pl a BBC).

    Ecceren a müholdat nem találom. Ez az Intelsat 10 02 az én müholdam? Mi az a transzponder? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rick4 #439 üzenetére

    Természetesen Csillebércen. Hol van Szegeden hegy??? :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rival #441 üzenetére

    A menüben az Intelsat van beállitva, én nem is bántottam. Minden úgy van, ahogy Andrisnál beállitottuk.
    A DigiTV csatornái több müholdról is foghatóak? Pl mivan ha nem látok DNY-ra? Mer csak pl Északra van teraszom?

    Rohadt óvatosan mozgattam, és tapasztaltam, hogy nagyon érzékeny. Ezt a BBC-s csatornát (Hotbird) is már nagy közelitéssel tudom holvan, de mégis 5 percig kell billegtetnem mm-röl mm-re, mire megtalálom. Egy olyan müholdat, amit meg még nemis tudom holvan, esélytelen megtaláljak.
    Sztem holnap veszek egy iránytüt, legalább az kb meglegyen. Aztán felszerelem a tartót rendesen, aztán hátha.
    Ettöl függetlenül ha valaki eljönne beállitani, vállalom a költségeket.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rick4 #446 üzenetére

    Nincs csö, csak erkélykorlát, az meg szögvas. Ezis bajom. Nem tudom eléggé elforditani nyugat fele. Úgyhogy fel kell raknom elöször egy toldót, vagy valamit amin szabadon forgathatom. Holnapra szerzek iránytüt azt kész. De az A4-es módszer sem rossz :)
    Na majd kiderül. Addig is várom a ráérő szerelök számát :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Lala6 #453 üzenetére

    Lalabácsi! Eztet most azonnal mondjad meg, hol lehet ilyet venni!
    Má megyek is érte. Ill inkább majd holnap. Pliiiiz! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Lala6 #461 üzenetére

    Persze, kinálta is, csak nem volt nálam kp :O
    Meg aszittem, hogy az alap cuccal fel tudom rakni. Nem is volna gond, ha nem kéne kicsavarni az erkéllyel szinte párhuzamosan a vevöfejet.
    Node megoldjuk, mostmár csak tartó szerkezet kérdése :)

    Egyébként fontos kérdés : A jel átmegy a falon? Tehát teszemazt a szoba közepére is rakhatom az antennát? És üvegen?
    (ugyanis mintha sikerült volna a hotbirdet befognom a teraszajtón keresztül is :D )

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rick4 #474 üzenetére

    Nekem kb 5 perc alatt megcsinálta Andris, de semmi ördöngösség nem volt- pedig figyeltem a kezét :) Letöltötte a cucc a frissitést, aztán upgradelt, újraindult és kész. (Humax)

    No ma megyek beszerezni a félkarú (rablót) öö.. konzolt, aztán délután nagy szerelés :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    No gyerekek, nagy hireim vannak!
    Tegnap vettem egy olyan L alakú konzolt, vesztemre 45 centist, igy most kilóg a teraszomról az udvar közepére az antenna :D Nyilván visszacserélem majd valami 20 centisre, vagy a falra fogom szerelni (csak akkor nem férek a teraszon...).
    De ahogy felpöccintettem, kicsit meghúztam a csavarokat, belöttem a HotBirdet, aztán Andris utasitása alapján 21 fokot jobbra fordultam, picit pöcögtettem jobbra-balra, és wáááááááááááááá, bejött a digitv!!!! Frankón jött a DDtv, meg a Utv, ez utóbbit néztem egész este, és észrevettem, hogy kb 15 klipp megy körbe körbe :D Köztük reklámmal.
    Na mindegy, a lényeg, hogy megy minden frankón, kiráj, a jelszintem és a minöség 85-89% között mozog, de ez a két csatorna meglehetösen szép minöségü!

    Mostmár csak az a kérdés, hogy mikor lesz meg az összes csatornám? Andris tán hétfön lejelentette, hogy kész vagyunk, akkor ma este már jön majd minden?
    Jólenne szerdán a sorozataimat a TV2-n már itt nézni!!!

    Boldog vagyok! :C

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Lala6 #510 üzenetére

    Jó, ezt megteszem. Sajna a szerzödést otthonhagytam, úgyhogy majd 5 óra fele tudom csak. Akkor még szóba állnak velem?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Lala6 #512 üzenetére

    Jejejeeeee! :C
    Gyerekek, még a végén este tv-zni fogok? Komolyan, 3 éve, mióta eljöttem Szegedröl, nem néztem Discoveryt, Animalt, Spektrumot, illetve normális minöségben Tv2-t, rtlklubbot, stb. Nem vagyok TV függö, de azért mostmár nagyon fenem a fogam :)

    Na nem offolok tovább. Majd lesz kérdésem a beltéri funkcióival kapcsolatban is (képmegállitás, programfüzet, időzités), de majd késöbb :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz o.gaby #515 üzenetére

    És kézi ki/bekapcsoláskor minden ok?
    Mer akkor az időzitőjével van valami bibi. Én megpróbálnám átállitani más időre, amikor ott ülök elötte, és figyelni, micsinál.

    Andris! Köszönöm szépen, meg a többi segitséget is, este rájuk csörgök ha nem él a cucc. Megkóstoltad a ''szörpöt''? :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Apropó! Ugye az elöfizetéses akció most úgy szólt, hogy 2 beltéri egység. Én csak egyet hoztam el Andristól, merhogy böven elég, lévén 1 tv-nk van.
    De mivan, ha asszony kitalálja, hogy ő a konyhában is tv-t akar nézni fözés közben, ráadásul a hüje brazil sorozatait. Bármikor elkérhetem azt a másikat? Vagy má buktam?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    Betelefonáltam, és 10 perc múlva már élt minden csatornám! jipiiiiiiiiiiiiiii!!! :D
    Van végre sok sok sok csatornám, és tök frankók!
    Egy kicsit ugyan homályosabb a kép, meg fehérebb, mint az antennán ami jön, de ezt a Tv-n utánna tudtam állitani (fényerő és kontraszt).

    Van néhány kérdésem! Humax beltérim van.

    1. A távirányitón van ilyen gomb, hogy guide. Ez egy programfüzetbe dob bele. A prospektus szerint itt szépen időcsikokon látNÁM, hogy milyen müsorok következnek, és még előjegyezni is tudok, hogy mondjuk 21.30kor váltson át a spektrumra, mer ott kezdödik a kis tavinyüsznyüszök párzásáról egy film. Csakhogy én mikor belépek ebbe a guidéba, akkor az össze csatornánál hót üres a táblázat, mintha nemlenne müsor. Nálatok is igy van? Pedig ez frankó funkció lenne...

    2. Teletext. Nem jön sem a TV2-n, sem RTLklubbon, de sztem más csatornán sem. Ez normális? Ha a guide sem megy meg a teletext sem, honnan tudom a müsort? (tv újság?)

    3. A travel chanel és még néhány nekem 2 nyelven beszél eccerre. MAgyar plusz angol például. Kb egyforma hangerön. Rendkivül élvezetes. És hiába állitom a nyelvet magyarra, akkoris ez van. Ha leveszem angolra, akkor eltünik a magyar.

    Hirtelen ennyit :) Köszi! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Hegyirabló #545 üzenetére

    Köszönöm az infókat!
    Akkor még van remény, hogy a műsorújság újraindul...
    A textet sajnálom :(
    A L - R hangcsatorna megoldás nagyon poén :D eszembe nem jutott volna. Ekkora hüjeség??! De mostmá tudom eztis.

    És egyébként van valami internet cim, ahol ezen csatornák müsorai jól össze vannak szedve?

    Ja, és ne civakodjatok!!! :DDD

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    :R Köszönöm, köszönöm! :R
    Nézegetem a portot.

    Ja, nálam minden adó kint van az utolsó csikban mind a kék, mind a lila sávnál. Néha mozog, néha erösebb (90% körül), néha leesik 80-ra, de ez alá sosem. koppkopp. Pedig ahogy rajzoltam, itt van egy bazinagy hegy szemben, és arra néz a tükör :D

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rick4 #557 üzenetére

    Bakker?! Mostmá ezt is tudom...
    Eléggé hiányosak az ismereteim ilyen téren :(

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Hegyirabló #559 üzenetére

    Te, nem jár itt semmiféle 90es tudtommal, bár bkv-n utoljára 2 éve utaztam.
    Itt lakom: [link]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Hegyirabló #563 üzenetére

    De remélem erre nem jössz rabolni, vagy legalábbis a parabolámat hagyd meg! :O
    u.i.: jaaaj, tudom már! a 90es a kfki-től indul, és megy le a normafa fele. Persze, igymár oké. Igen, az a hegy túloldalán van. már eccer átsétáltam, jó 2-3 km :)

    Rick: :P

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Lala6 #567 üzenetére

    Ez az EPG a programfüzet (guide gomb) ?

    A nyelvek összevissza kavarodnak valóban. Sok csatornát találtam tegnap (legalább 3-at), amin hiába állitottam be a magyar nyelvet, ugyanúgy karattyolt tovább kisvakond nyelven. Az angol szépen hozta az angolt, meg még volt mondjuk magyar + szlovák/román, de a magyar is ugyanazon a nyelven beszélt mint a harmadik (szlovák/román).
    Balkan powa! :Y

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Nos elhelyeztem végsö helyén a parabolát, az erkély sarkába, a szomszédé mellé. Annyira csúnyán néztek fel az udvarról, mikor az erkély kellős közepén lógott ki 45 centire a tányér, hogy nem mertem otthagyni :D
    A kábelt szépen körbevezettem az erkély fala mellett, odaszögezgettem az ajtókerethez, befúrtam az ablakkereten át, az akvárium mögött a beltériig.
    Aztán 1 órát szórakoztam a beállitással megint, de sikerült 90/90 körüli értékeket belönöm. Fej elforditva 3 mm-t nyugatra, minden pöpec.
    Egyébként rémes, hogy nincs valami támpont, hogy mikor jó a vizszintes elforgatás és a függöleges. Mikor belöttem vizszintesen, kb a legerősebb jelre, (70%), akkor elkezdtem függölegesen pöcögtetni, de akkor hiába húztam meg amazt, mégis kicsit elment balra, aztán kezdhettem az egészet elölről :)
    (persze mindezt úgy, hogy a hálószoba ablakon keresztül néztem be, az ajtót levettem, hogy belássak a nappaliba, a tv-re :D )

    NADE! Ami a legfontosabb! Egy nagyon érdekes és sztem mások számára is hasznos dologra jöttem rá (bevallom, a társfórum segitségével).
    Az volt a bajom tegnap, hogy egy csomó adó (de sztem mind) kilógott baloldalt a képből. Az RTLklub logója pont a kép bal élén volt, alul ha kiirták ki nyilatkozik éppen, akkor az első betü nemláccott. )rbán Viktor pl. (az O fele kilógott a képből)
    A FILM+ csatorna F betüje abszolute nem láccott (ez amúgy is a kép bal élén kezdödik asszem)
    És nem mellesleg, a kép fehérebb, kontraszttalanabb, életlenebb, homályosabb volt, mint a vacak, ''levegőből'' fogott antennás adóknál. Ez kicsit félelmetes is volt.
    Node olvastam ma egy tippet, hogy a Képbeállitásoknál át kell állitani RGB-röl CVBS-re! És láss csodát!! Beugrott a kép középre (már a menün láccott), semmi nem lóg ki semerre, és ráadásul éles, életteli, kontrasztos és penge lett a kép! Mint egy 72 centis tft monitoron! (rendes crt TV-m van, csak sony, brutál éles képpel)
    Ezt már szeretem, ezt a képminöséget szoktam meg. Csodaszép mostmár.

    Egyedül egy nagyon halvány szellemkép úszik jobbról balra, valami számoknak nézem, hatalmas 0-ák, vagy ilyesmi. De csak állóképnél látszik, ottis bizonyos szineknél (pl fehér háttérkép). Élö müsornál nem vehetö észre. Ez mitöl lehet?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Al Brandy #593 üzenetére

    Nebasssz! Ezt este kipróbálom! Köszi szép!!

    Lala: komoly??? Remélem kibirja estig, mer már nagyon szeretnék látni egy ilyen EPG-t üzem közben.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz bunny #627 üzenetére

    Késő este jutottam TV-hez, néztem ezt az EPG-t (rtl, tv2, viasat, stb), hát amelyiken volt, az se az aktuális müsort mutatta. Tök más müsor ment mint ami ki volt irva.
    Sztem az lehetett, amit valaki itt alant irt, hogy a másnapi müsört irogatták. Igy sok értelme nincs :)
    Egy teletextnek jobban örülnék, bevallom :O

    Egyébként most zavarba hoztatok ezzel a fej-elforgatással.
    Én mielött lefixáltam volna a vizszintes és csüggőleges pozitiont, felhivtam Andrist, és az útmutatása alapján Nyugat fele 3 mm-t elforditottam.
    Tehát ez úgy nézett ki, hogy álltam a parabolatányér MÖGÖTT, azaz a fej felém nézett, én meg Délre, egész pontosan ugyi a mühódra. Fogtam a fejet, és JOBBRA forditottam, azaz Nyugat fele.
    Másképp: ha alapállapotban a fej tetejére húzott rovátka 12:00-re mutat (percmutatót nézzük!), akkor én úgy forditottam, hogy a rovátka most mondjuk 3 percre.

    Valahogy igy:
    [kép]
    [link]

    Most akkor jól forditottam, vagy épp amarra kellett volna?
    Mellesleg igy most átlag 90%-os a minöség és a jelszint. (nem Jelcint!)

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Gilberto #631 üzenetére

    Gilberto, Sam, én ezt elégeltem meg, csak épp nem voltam ilyen türelmes mint Ti. Kb 2 hét után, mikor már olyan xar volt a földi TV2-m, hogy szinte nézhetetlen, akkor utánnajártam, hogy lehet ezt megkerülni. És ekkor kerültem kapcsolatba Andrissal.
    Gondolom nálatok is van ilyen lehetöség, nézzetek szét!
    Én hót tehcnikai analfabéta vagyok, ami nem szoftver, az nekem kinai. (egy cpu-t sem merek betenni magamtól). Ennek ellenére Andris folyamatos telefonos távirányitásával ma már pöpecül áll az antennám, csillog a beltéri, és olyan képem van a tv-n, hogy megszólal!

    Feltételezem majd valamikor március közepén hiv egy szerelö, hogy méltóztatott elérkezni hozzám a listában (jóhogy, ha elötte jóskapistakomasógor mindig elém ugrott), és akkor ha jóleszek és forró kávéval várom, akkor kijön. Persze azis lehet, hogy télleg 250en voltak elöttem (ahogy azt elmondták aznap mikor megrendeltem év elején a digi-t)
    No majd akkor én megköszönöm, és kihúzatom magam a listájáról.

    Szóval ha ezt tudom, 1 napot sem várok, a rendelés estéjén megyek a cuccér, és másnap van digim.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Gilberto #633 üzenetére

    Nemértelek. Nem mondtam, hogy legyél türelmesebb, és várj még. Sőt.
    Olvass el mégeccer :DD

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Csakhogy ne mindig antennabeállitásról beszéljünk: meg lehet oldani, hogy felvegyem a müsort a számitógéppel? Mi kell hozzá? Gondolom egy tunerkártya, vagy egy tvIN-es videókártya (asszem a Gef6600Gt-m ilyen, de még megnézem)
    Simán elhozom a beltériböl a továbbmenö koaxot, és kész? Vagy van esetleg RCA kimenete is? (hüje vagyok, persze hogy van, a scart mellett, még svideó is van asszem)
    Persze, nyilván egyelöre csak azt tudnám felvenni amit amúgy is nézek, egy másik csati felvételéhez kell a másodlagos beltéri. Ugye?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Bandus99 #639 üzenetére

    Miért, akkor mi történik? Kattog, ugrál? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Aha, köszi az infókat.
    Nyilván akkor a fö beltérit a TV elött elágaztatom egy T csatlakozóval, és akkor mehet a gépbe a jel. A második beltérin meg lehet nézni amit akar az ember.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Nemis meséltem, hogy jártam szerdán.
    Mint arra bizonyára emlékeztek, legfőbb oka a digiTV bevezetésének nálam az volt, hogy a kedven sorozataink szerdán a TV2-n vannak (mélység, feleségek, 4400). A középsöt persze én nem nézem, de asszony mind a 3-at szivesen. Mármost ott ahol lakom, csak földi adó van, és szar az antenna a házban, de nemis foglalkoznak vele, mert már mindenkinek van parabolája (föleg upc-s).
    Az elmúlt hónapokban egyre rosszabb lett, és a TV 2 már gyak. élvezhetetlen volt, hatalmas mák volt a képen, néha teljesen elment a kép, szóval rémes.
    No lényeg a lényeg, hogy ezért döntöttem úgy, basszus 1 héten ezt a 2 órát tévéznénk, akkor ezt olyan minöségben tegyük, ahogy az a 21. században illik. Ha ez havi 2700ba kerül, akkor ennyibe kerül.
    Lett is hát digiTv, minden frankó, és bizony azóta többet is ülök a TV elött, discovery, spektrum, ngc, animal... elég nehéz otthagyni öket :D

    Node jött a szerda!!! Csipsz, pattogatott kuki bekészit, kóla, kanapén elhelyezkedve, mint két nyugdijas, oké, még reklám megy, gyorsan hozok még szószt...
    És mikor már minden elcsendesedett, vártuk az utolsó reklámot, hogy kezdödjön a Mélység Fantomja, a kép lemerevedett!!! (épp kovács lajos volt). Mi is lemerevedtünk.
    Óvatosan letettem a kukoricás tálat, nehogy összetörjem. Átkapcsoltam másik adóra, ott hót fekete minden, és kiirja, hogy nincs jogosultságom az adás vételére. :Y
    Kapcsolgatok, az eredmény mindenhol ugyanaz. Káromkodás, megdöbbenés.
    El tudjátok képzelni, milyen érzés az, mikor 2 hetes küzdés, antenna állitgatás, fagyban, az erkélyen, majd rákészülés CSAK ÉS KIZÁRÓLAG erre a kiba..ott müsorra, aztán mikor jönne, mintha egy rossz kobold állna lesben, 15mp-el a kezdete elött elmegy minden???
    Bedugtam a földi antennakábelt, és elkezdtük nézni a halálótvar minöségben. Igazából akár rádióban is mehetett volna, mer a kép nemsokat dobott az élményen, mivel nemvolt.
    Néha visszakapcsoltam, hogy vajh van-e már jogom nézni a csatornát, de nemvolt. Kikapcsoltam a beltérit, aztán vissza be, és ugyanaz.
    Már eltelt 15 perc, mikor kedvesemnek az az ötlete támadt, hogy milenne, ha áramtalanitanánk a beltérit, merhogy Ti ezt javasoltátok már itt többször, igaz más esetekre. Hát jó, megtettem. És láss csodát!!! Mingyár volt jogom mindenhez, és végre télleg élvezhettük az esti müsort, az elsö 15 perc kivételével.

    No eddig tartott a mai mese, remélem másnak is segiteni fog...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz szumoo #1892 üzenetére

    Tegnap például ott nálunk, csillebércen elment kb 10 percre az adás mikor a vihar a tetőfokára (és az antennám elé) hágott. Nem volt egy égszakadás-földindulás, inkább erős szél, plusz közepes eső. Felhővastagságot nem mértem sajna. Nemigazán értem, hogy miért megy el ilyenkor az adás, ráadásul előtte és utánna is azonnal 85%-os volt mindkét jel.
    Viszont jobban zavart, hogy a net is elment (pedig az adsl), ráadásul nemis akart visszakapcsolódni, max 1-2 percre, aztán megin leszakadt. 2 óra kinlódás után feladtam.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz szumoo #1897 üzenetére

    Úgy tudom, nincs hűségnyilatkozat. Megigényled, és kapod. Ha 2 hónap múlva megunod, visszaadod. De nem fogod.
    És 2700 ft, slusz, pasz, kész, nincs semmi extra dij, semmi plusz, semmi lehúzás.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz szumoo #1900 üzenetére

    Annak nézzél utánna, hogy rálátsz-e Dél-Délnyugatra, mer arra van a műhód. Ha igen, akkor irány az ügyfélszolgálati honlap, szumózzad be a megrendelést, kapsz egy ügyfélszámot. Ezekután 2 lehetöséged van:
    1. vársz 4-5-6 hetet, mire kijön egy szerelö, és beállitja neked a cuccost.
    2. felveszed a kapcsolatot egy szerelövel (adok kontaktot, ha kell), és egy üveg whisky-ért cserébe odaadja az antennát, beltéri egységet, fél óra alatt beállitod, és másnapra aktiválják a kártyádat, nézheted a 120 müsort.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz szumoo #1903 üzenetére

    Állitólag az ókor óta használnak iránytűt az emberek, de ezer éve már biztosan. Tán akad nálad is egy valahol :)
    Azt nézd meg, hogy nem-e hót ellentétes oldalra néz a lakás. Mert egy 30 centis konzollal tudsz akár 45 fokot is forditani a tányéron, de ha nincs dél fele nézö terasz, ablak, akkor nehézügy.
    Az albérlő-főbérlő dologhoz meg csak sok sikert tudok kivánni :) Mivel nincs kötelezettség, ezért nemhinném, hogy problémázna.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz ludus #1909 üzenetére

    Először énis féltem tőle, de aztán rájöttem, hogy mennyire eccerü. Egész picit lazitsd meg a csavarokat, úgy, hogy kézzel még ne lehessen lazán elforditani, és utánna egy seprünyéllel böködd vizszintes és függöleges irányba is. A végén már épp csak annyit kell ''fesziteni'' rajta, hogy 1-1 mm-t mozduljon. Egy fél órás játékkal úgy be lehet lőni, hogy csillivilli lesz.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    2 napja, mikor esténként (20 óra) bekapcsolom a beltérit, azt irja ki minden csatornán, hogy nincs jogosultsága a müsor megtekintéséhez. Eltelik 1 perc, és szépen bejön minden csatorna, általában nem egyszerre, tehát pl rtlkub bejön, átkapcsolok a tv2-re, ott sincs jogosultságom, de pár mp múlva azis bejön, stb.
    Mitöl van ez? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rick4 #2161 üzenetére

    Ezt most nemértem. Van alternativa?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Sianis #2164 üzenetére

    Nemnem, semmi ilyesmi. Leirom, hogy megy.
    Hazaérek, elintézem a szükséges dolgokat, leülök a tv elé.
    Tv is és beltéri is off. Mármint standby. Szóval a piros világit.
    Bakapcsolom a beltérit, rá 1 mp-re a tv-t (a power gombbal a távirányitón).
    Ekkor eddig az volt, hogy azonnal láttam azt a csatornát, amit este utoljára néztem.
    Most nem ez van. Fekete a kép, és kis szürke táblácskán, hogy anyámat, nincs jogom nézni ezt.
    Mondjuk ez most legyen a 4-es csatorna, az RTL klub.
    Átváltok a 3-asra, ez a TV2. Ez dettó, nincs jogom.
    Ekkor kimegyek, öntök magamnak egy pohár teát, mire visszajövök, eccercsak megjelenik a kép, látom a TV2-öt.
    Vissza az RTL-re, ott még mindig nincs jogom, de 1-2 mp múlva már azis bejön.
    Ezután már minden csatorna nézhetö.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz gvass #2169 üzenetére

    Köszönöm szépen, hogy beidézted!
    De mi a jóistent kell ezen hackelni? Már 2700 ftja sincs az embernek ilyenre? (amúgy számomra teljesen korrekt, szuper minöségü, nagy választékú szolgáltatás!)
    Akinek mesélem, alig hiszi el, hogy télleg ennyi.
    És még ezt is hekkelgetni kell?? Megáll az agyam.

    És akkor nálam ilyenkor kulcsot cserélnek a rom-ban?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Segitségeteket kérném!
    Drága édesapámat sikerült rábeszélnem, hogy ugyan dobja már ki a 4000 ftos upc-jét, és 2700ért nézzen 2x annyi csatornát, 3x olyan jó minöségben. Beletelt egy kis időbe, de most úgy tünik, hajlik rá. Mivel én már 8 hónapja használom 5csillagos véleménnyel a digitv-t, csak ajánlani tudtam neki.
    A helyzet az, hogy ők Szegeden vannak. Ez ugye nem akadály, bár ott összecsapták az összes ilyen tv szolgáltatót egy kis pincehelységbe, és ott lehet upc-t, kábeltv-t, digitv-t, meg mindentv-t rendelni. Bement, megkérdezte, és összevissza beszéltek neki árakról, szolgáltatásokról, bekötésről.
    Az én esetemben úgy történt, hogy
    - ingyen kaptam a parabolaantennát
    - ingyen kaptam a beltérit, a másodikat nemkértem, de azis ingyen lett volna, úgy emléxem
    - 5-6 hét várakozást mondtak, ezt nem vártam ki, 3 hét után Andrissal megbótoltuk, felszereltem.
    - azóta is örülök, havi 2700 pénzért (nagyon baráti ár a piacon!)

    Namost faternak 2, de inkább 3 beltéri kellene, merhogy nézik ők anyámmal, öcsém külön szobában, meg ha néha haza esz a fene engem is, akkor énis a (volt) szobámban. De ez utóbbi opcionális, viszont 2 mindenképpen köne.
    Erre ilyen 6-8, meg tizenezer ft-os bekötési dijat, meg ilyesmiket magyarázott neki ott az eladó a pincében.
    Aki képben van, kérem tájékoztasson, mibe kerül ez a móka most?
    A digitv honlapján annyit látok, hogy a társkészülék kártyaaktiválási dija 6000 ft.
    És egy harmadiké?

    u.i.: láttátok, hogy már netet is ad a digi konzorcium? 10 megás net 2500 ft??? 20 megás 4500??? Az agyam eldobom. Én meg 4 megásért fizetek 10ezret? Hát hüje vagyok én? Sajna igen, amig hozzánk el nem húzzák a kábelt :(
    De nagyon tetszik a koma üzletpolitikája, akár román, akár nem. Ilyen vállalkozóból kéne még több, és megszünne ez a sok lehúzós, álcázott oligarchia, ami ma itt nálunk van. Választhatsz X cégből, persze, a választás szabadsága szép és jó, csak épp mind ugyanazt adja, ugyanannyiért. Mint a kinai piac. Ugyanaz a cucc mindegyik sárgánál ugyanannyi. Piac, mi?

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!
    Megvan valahol, hogy milyen csatornákat kellene fognom most a digiTV-vel? Mert itt nekem a listában már 125 csatorna bentvan, de ebböl csak kb 46 esetén van kép, a többi jogosultság hiánya miatt nem nézhető.
    Viszont fater a múlthéten beizzitotta a cuccot Szegeden, és mikor segitettem neki beállitani ezt-azt, találtam pár csatornát, ami nálam mintha nemlenne.
    Esetleg rosszul kerestetek? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Füleske #2769 üzenetére

    Igazából nemtom mit nem találok, miaz ami hiányzik, mer nem jegyeztem meg tételesen. De inkább az a lényeg, hogy hogyan tudnám rávenni a beltérit, hogy a sateliten összes elérhetö és joggal fogható adást tegye be nekem 1-töl X-ig?
    Mer ha bemegyek most a beállitásokba (humax), akkor van ilyen, hogy kézi keresés. Azon belül tudok satelitet válsztani (intel1002), és azalatt frekvenciákat. Van vagy 8 lehetöség, ilyen 12682(V) 3/4 -szerüségek, ahol az elsö szám változik 12xxx formában, a V néhol H, a 3/4 mindig ugyanez.
    Most ezeket mindet egyesével végig kell kerestetnem?
    Vagy esetleg még mást is piszkálni kell, hogy minden csati bejöjjön?
    Most keresgéltem még itt-ott, van már 185 csatornám, ebböl sztem egy csomó duplán jön, de a nagy része nem fogható jogosulatlanság miatt. Ezek nemkellenek nekem, be se rakja öket, hát nem vagyok kiváncsi a kis kék csikra a fekete képen.
    Viszont jólenne asszonynak ilyen pl, hogy DecoTV, meg PaprikaTV. Ezeken vannak ilyen lakberendezö meg kerti hüjeségek, ha jóltudom...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Köszönöm a tanácsokat! Igy már el tudok szórakozgatni.

    Újabb kérdés: Faternak kiszámláztak 6000 ft kártyaaktiválási dijat. De ez a reklám szerint, és a szegedi képviselet szerint is ingyenes. (duál beltéri, 2 kártyával).
    Most hivogatom az ügyfélszolgot, de nem veszik fel. Szerintetek most akkor ingyenes, vagy nem? :U

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz holinorby #2800 üzenetére

    Jaja, irják is, hogyha pár napig nem nézed (hogy ez mit jelent? - nem kapcsolod be? vagy nem dugod be a konnektorba?) akkor inaktivizálják a kártyát. Fel kell hivni őket, hogy újra bekapcsolják. Nemtom számolnak-e fel érte pénzt. De miértelme van neki, azt nemtudom, hát ha én elutazok 2 hétre, vagy akár 1 hónapra is, és közben fizetem a csekkeket, akkor ök küldjék csak nyugodtan az adást, még ha senki nemnézi, akkoris.

    Más:
    A viasat history eléggé vacakol mostanság, a kép tökéletes, viszont a hang percenként 1-2x elcsuklik, kimarad 1-1 szótag, vagy akár 1 szó is. Nem törik össze a kép, meg a jel is erős, csak a hang vacakol. Nálatok is?

    Egyébként ma reggel kapcsolgattam a csatornák között, épp a 14röl léptem volna a 15-re, mikor nem a 15re ugrott, hanem a 107-re. Nézem is, miafene, de pont az volt ott, ami a 15ösön is kell legyen (natgeo wild).
    Megnyitom a csatornalistát, mire nézem, összevissza van keverve az összes csatorna!!!
    Aszittem hüjét kapok, mert 2 napja, a frissités után fél óráig pakolgattam a csatornákat, hogy minden rendben legyen. Argh...
    Most megint rendberaktam, plusz kitöröltem minden nemfogható csatornát, úgyhogy most csak az a harminc valahány van, aminél jön is kép. És kikapcsoltam a beállitásokban valami ilyesmit, hogy "automatikus csatornafrissités". Remélem ezzel megakadályozom az újabb önálló akcióját... :U

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Rick4 #2803 üzenetére

    Bazzeg, miket tudsz te? :Y és ezt igy fejböl nyomod?
    Habár sokat nem értettem belöle, de mostmár tudom, hogy van rá magyarázat :DDD

    Ez a "lelövi magát a kártya" dolog azért furcsa.
    Ugyibár visszajelzés nincs, tehát mi adni nem tudunk a központ felé, hisz a parabolás dolog egyirányú. Tehát a központ nemtudja, hogy be vagyunk-e kapcsolva, avagy sem.
    Magyarul itt a beltéri szoftverébe van belekódolva, hogyha X ideig nem kap jelet, vagy nem onnan, ami a kártyába van kódolva, akkor kapcsolja le a kártyát. Ez meg nemtom neme sért valami vásárlói jogot...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Nálatok is töredezik mostanában a kép?
    Tisztára mint egy szarul kódolt divX. Föleg ha hirtelen mozdul a kép, vagy teljes képváltás van (teljesen más helyszin).
    Akár 1-2 mp-re is összetörik a kép szines bizbasz kockákra.
    Óránként 1-2 ilyen apró csik még elmegy, de mostmár szinte 3-4 percenként, és soxor az egész kép.
    A szintjel és minőség ugyanúgy 75-80%, mint fél éve.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Vasárnap 11 óra fele tértem magamhoz, kidülöngéltem a fürdöszobába, hogy ott micsináltam, nem illik a topic profiljába. Aztán egy bögre tea társaságában lehenyéltem a nappaliban a tv elé. Néztem ezt-azt, többnyire discovery, animal, stb. Az ablakból látom, hogy mostoha idő van, szürke, esik is valami, néha kopog, az erdő ágain vastag a jég.
    Asszony szól, hogy kész a reggeli. Odatelepszek, közben félszemmel az RSPCA akcióit figyelem, épp egy girhes lovat pátyolgatnak, és bilincselik a gazdáját.
    Mikoris a kép elkezd összetöredezni. Csikk.. csekk.. csippp. nyikk. kockahalmaz. Összeráncoltam a homlokom, átkapcsoltam a TV2-re, ott minden jó. Épp valami érdekes jelenet volt, igy azt néztük tovább. Pár perc múlva azis csikk csekk, nyikk nyakk, reccs, kocka. Namondom, nézzük csak ezt a jelszintet!
    Hát 25% alig volt :)
    Ejha! Váltogattam jobbra balra, mindenhol ez a szitu. Namondom vazzeg, vagy mágneses felhö van bucuresti fölött, vagy a szomszédba vissza-visszajáró rabló megin az én antennámon ereszkedett le a zsák motyóval.
    Fürdököpeny felkap, kilépek a teraszra, és ezzel a lendülettel úgy hanyattesek, hogy csillebérc túlsó sarkán, a KFKI-ben azt hitték, sikerült előállitaniuk a mini-feketlyukat, és épp most szippantott be Kinából egy apró falut a Föld közepén keresztül.
    Még fektemben megvizsgáltam, hogy megvan mind a 200valahány csontom, és egyben -e. Úgy tünt igen, bár a kis cserepesvirág már nem úszta meg ennyivel, nem tolerált a becsapódó 100 kiló tömény izmot... öö. hájat.
    Papucsot levetve, zokniban egyensúlyoztam a terszon felgyült jégpáncélon a sarokig, ahol meglepődve láttam, hogy kedves kis antennámon, a fejen, a kábelen, mindenhol jópofa jégcsapok vigyorognak, és a fej, mint egy üvegmikrofon, kigömbölyödött a jégtől. Az antenna belsejéből is már csak néhány húsdarab hiányzott, és hajazott volna apám méltán hires kocsonyájára, mikor lefagy éjszaka a sufniban.
    No Andie pajtás, ezzel most mit tegyünk? - vakartam a fejemet, de aztán el is kaptam a kezem, mert apró púp kezdett dudorodni az iménti becsapódás és lefejelés kapcsán.
    Az antennát leszerelni, megmelegiteni, majd újra felrakni nem egy jópofa feladat -5 fokban, ónosesőben. Lekapargatni a jeget a tányérról még csakcsak, de a fejröl? áh... nem hiányzik most egy csere. Egyébkéntis, jó 50 centire nyúlik ki a fej a terasz sikjából, úgyhogy ki sem érek odáig, és a sikossági viszonyokat ismerve, fejest is állnék a garázsok előtt felgyűlt hókupacokba rövidúton.
    Ekkor jött a mekgájver ötlet!!! "Berohantam" kétoldalt kapaszkodva, mint aki 15 sörön túl van, a fürdőbe ismét, felkaptam a hajszáritót, kihúztam egy hosszabbitót a teraszra, majd beaktiváltam a lézerfegyvert. Csakhogy akárhogy nyújtózkodtam, nem értem ki a korlát rácsain keresztül annyira, hogy a fej kellő hőt kapjon a hajszáritóból.
    Ekkor pillantottam meg a partfist a falnak támasztva. Ismét beszáguldottam, majd egy tekercs ragszalaggal tértem vissza. Rákókányoltam a partfis végére a hajszáritót, bekapcsolt állapotban. Ez kb úgy nézett ki, mint amivel egy törpe akarná egy óriás haját megszáritani. Kinyújtottam az alkotásomat a rácson, és láss csodát, gyönyörüen le tudtam hösugározni kb 10 perc búgás után a jeget a cuccról, közben látványosan javult a jel.
    Mire kellően vizes lettem a fentről csöpögő esőtől, és a zoknimba belefagyott fél kiló jég, addigra frankón vissza is tért a 85-90% körüli jelszint.
    Habár a szomszédok ekkorra már csoportokba verődve fogadásokat kötöttek, hogy mikor esek le, illetve mit is csinálok pontosan, én azthiszem szabadalmaztatom az eljárásomat. :U

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Gyerekek, az mitöl lehet, hogy pár napja szellemképes az adás?
    A TV2-t nézem, megy a dr House, és az RTL klub átlátszik sötét árnyak formájában.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Andie #3011 üzenetére

    Megoldva. A TV olyan csatornán állt, amin mákszemesen, de jött az RTL. Elkapcsoltam egy full mákszemes csatornára, aztán vissza a scart bemenetre, és azóta nincs szellem. meg kép sem :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák