Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz philoxenia #549 üzenetére

    Kissé átgondolatlan dolgokat írsz! Például ugye tudod, hogy mennyi az esélye annak, hogy nálad az Milurit ÖSSZES feltűntetett (gondolom mindet elolvastad amit odaírtak) mellékhatása jelentkezett? Mindössze két nap alatt?!

    Sokkal kisebb ennek az esélye, mint statinoknál az izomfájdalomnak. Statinkezelés mellett a rhabdomyolízis (izompusztulás) egy ritka, de jól ismert, alaposan dokumentált mellékhatás.Méghozzá veszélyesis lehet, mivel akut veseelégtelenséget okozhat. Nem tudom milyen gyakoriság volt a betegtájékoztatóra írva, de az 1/1000, 1/10000 sem egyenlő nullával. Szóval lehetséges, hogy nálad ez valódi mellékhatás volt. Ugyanakkor arra is megvan az esélyed, hogy ha autóban ülsz karambolozol és meghalsz, télen elesel a jégen és kitöröd a nyakad stb. Szerintem statisztikailag nem is sokkal kisebb, mint egy ilyen mellékhatásnak például. Szóval ilyen mellékhatás bárkivel előfordulhat, de ilyenek miatt nem szabad félni a gyógyszerektől sem, mivel az úton is csak átmész, hiába bármikor elüthetnek.

    A sok gyógyszer - sok interakció kérdésben természetesen igazad van, ameddig lehet, törekedni kell a gyógyszer nélküli terápiára. Sajnos ez sok esetben viszont nem megoldható. Az említett magasabb húgysavszint esetén, tekintve, hogy gondolom olyan idős sem vagy, én pl.biztosan az étkezési szokások változtatásához nyúltam volna először, de a nagy magyar valóság az, hogy az ilyen előírásokat a betegek nagyon nagy többsége nem tartja be, úgyhogy néhány szerencsés kiváteltől eltekintve kifizetődőbb lehet egyből a gyógyszerhez nyúlni. Általánosítani persze nem szabadna az orvosoknak, de könnyebb mondani ezt, mint csinálni.

    "Ha az inzulinterápia nem hordoz magában veszélyeket, akkor nyilván sok "cukros" azon "elmélete", hogy megeszem még ezt a tortaszeletet, aztán majd több inzulint adok be helytálló lenne, de én ebben inkább nem hiszek..."
    Ezt jól teszed! Én sem írtam sehol, hogy az inzulinterápiának nincsenek veszélyei. Ezt esetleg már te gondoltad tovább a hozzászólásomból. Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, így az inzulinnak is. Ha eltekintünk magából a gyógyszerkészítményből adódó, ritka mellékhatásoktól, akkor a leggyakoribb, és szinte minden inzulinkészítményt, vagy analógot érintő (nem egyenlő mértékben persze!) mellékhatás a hipoglikémia.

    Ami persze nem játék, hisz hipoglikémiában simán meg lehet halni (másrészt a hipozás eléggé felborítja az egész terápiát meg cukorháztartást, utána egy darabig még jól kezelt diabetes mellett is valószínűleg ugrándozni fog a cukor, és a statisztikák alapján minél több a hipózgatás inzulin mellett, annál rosszabb a beteg hosszútávú életkilátása). De az általad korábban linkelt cikk ezen része pl. egyértelműen a riogatásra és a szenzációhajhászatra ment rá, hisz mindentől meg lehet halni. Ezért írtam, hogy a víz, a kálium, az oxigén stb is okozhat halált.

    Inzulinrzisztenciát közvetlenül nem is lehetne vizsgálni, sehogy sem tudod lemérni, hogy mégis hány inzulinreceptor van a sejtek felszínén, azok milyen affinitással kötik az inzulint, illetve mennyire módósult az inzulin által indukált jelátvitel, ami végülis felelős lenne az inzulinválaszért. Az inzulin szintje mérhető, csak értelmetlen, mivel pillanatni értéket mutat. Ahhoz, hogy érdmi következtetéseket lehessen belőle levonni, több napon át, napi többszöri alkalommal kellene mérni. A klinikai gyakorlat számára ez kivitelezhetetlen, hiszen bajos és drága. Sokkall egyszerűbb a vércukrot és a HemoglobinA1c-t mérni.

    A hozzászólásod utolsó részével egyetértek. Diétával és sporttal egy kezdődő 2-es diabot simán lehet kezelni, és fogyni is simán le lehet a megfelelő testsúlyhoz. Kurva nehéz, mert ha minden étel valóban azt is tartalmazná, amivel reklámozzák, még akkor is sok odafigyeléssel, fegyelemmel, kitartással és lemondással járna (úgy meg főleg, hogy a boltban kapható ételek fele ipari hulladék a minőségét tekintve)...de nagyon is lehetséges, és nagyon is szép eredményeket hozhat.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák