Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz petipetya #1575 üzenetére

    Nálam? Lekopogom, egyelőre sehogy. :) Én orvos (is) vagyok, egyszer random ráakadtam a topicra, benéztem, aztán itt ragadtam. Igazából csak nem bírom megállni, hogy a néha felmerülő butaságokat ne korrigáljam, ennyi (önmagában persze nem baj, ha laikus nem tud valamit vagy nem jól tudja, akkor van baj, ha valaki a butaságot magabiztosan állítja, de mondjuk ilyen szerencsére nem gyakori ebben a topicban ahogy észrevettem)

    "Ezek szerint a cukorbetegség nem ugyanazt jelenti az embereknél. Szóval van akinek a kiválasztásban, van akinek az előállításban kell külső gyógyászatra hagyatkoznia."

    No-no miszter. Olyan gyógyszer nincs jelenleg, ami az előállítást segíti. Bár bevallom 2-3 éve már nem követem a piacot ilyen szempontból, szóval csak 0,98-as valséggel merem ezt állítani, de nehéz lenne elképzelni hogy így működhetne gyógyszer. Cukorbetegeknél eleve szupernormális az inzulintermelés ha egyes sejteket vizsgálunk. Ehhez kapcsolódik a másik félreértésed. Cukorbetegeknél ha egészséges sejteket vizsgálunk, nincs baj sem az inzulintermeléssel, sem a kiválasztással. 1-es diabnál az a baj, hogy pusztulnak a sejtek, szóval ilyen egészséges sejt egyre kevesebb van, 2-es diabnál meg inzulinérzéketlenség van. A gyógyszer ilyen esetben úgymond egy kerülőutas megoldás: Semmi baja nincs a sejteknek inzulintermelés/kiválasztás szempontjából, de a receptorok érzéketlenek, így relatív inzulinhiány van. Erre jön a gyógyszer, ami még inkább felturbózza az inzulinkiválasztást, hogy ezt a relatív inzulinhiány csökkentse.Viszont ha egy normális (nem cukorbeteg) ember sejtjeivel hasonlítod össze, a 2-es diabos beteg sejtjeit, azok nagyon is jól működnek, sőt, alapból több inzulint termelnek és választanak ki mint az egészséges emberek sejtjei, a gyógyszerrel meg aztán még inkább. Persze hosszú távon ez lesz a vesztük, de ez már egy másik történet.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák