Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToG

    csendes tag

    Szervusztok,
    örülök, hogy rátaláltam erre a topic-ra, mert bár banálisnak tűnő, de engem nagyon bosszantó problémám van.
    Dell Latitude D620 notebook-om van. Nagyon jó kis gép, igazán meg vagyok vele elégedve. Történt viszont minap, hogy a megjelenítés egyszer csak olyanra váltott, mintha a Rendszertulajdonságok -> Speciális beállítások -> Teljesítménybeállítások -> Vizuális hatásoknál a ''Legjobb teljesítmény'' lenne beállítva. Tehát megszűnt a betűk simítása, meg megjelent a háttérképen az asztal színe, stb. Nem értettem, miért véltott ''magától'' ilyenre, de gondoltam, visszaállítom. Hát ez még inkább meglepett, mert a beállításoknál továbbra is a ''Legjobb megjelenés'' volt bejelölve. Akárhogy próbáltam, nem tudtam visszaállítani semmit. Arra rájöttem később, hogy csak akkor van ez, ha a gép a dokkolójában van. Ha kiveszem onnan, néhány villanás és csilingelés után rendesen jelenik meg, de amint visszateszem, újra jelentkezik a gond.
    A gépen csak jogtiszta szoftverek vannak. Egyébként sincs semmi extra rajta, csak XP Prof. és MS Office. A gépet egyszerű felhasználóként használom, van külön rendszergazda profilom és jelszavam, de ezt csak beállításnál használom. Az XP frissítései automatikusan installálódnak. A hiba jelentkezésekor semmilyen beállítás, installálás nem folyt.
    Tudom, nem egy működést befolyásoló hibáról van szó, de engem zavar, hogy látszólag ok nélkül ez történik. Azonkívül meg nem tetszik ez a Win95 kinézet. :)
    Mit tudok tenni?
    Segítségeteket előre is köszönöm

    ToG

    [Szerkesztve]

  • ToG

    csendes tag

    válasz ToG #2152 üzenetére

    Nos, találtam valami félmegoldást. Gyanús volt, hogy a profilok között van különbség. Így is van. A dokkolt profil más, mint a nem dokkolt. Beállítani ugyan nem sikerült, de a BIOS-ból le lehetett tiltani a profilváltást. Ez ugyan újabb kérdéseket vet fel: Miért nem sikerül egyszerűen azt beállítani, hogyan nézzen ki a dokkolt profil? Mitől változott egyszer csak ''magától'' ez a profil? Stb.

    ToG

Új hozzászólás Aktív témák