Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rettriwer01

    újonc

    Sziasztok!

    Abban kérném a segítségeteket,hogy miként tudok a kamerámba életet lehelni?
    Adott egy inspiron 15 5000 /5558-tip. gép. I5 procis stb. Linux volt fent,de leszedtem és most Win 8.1 van fent. Frissítések fent,Dell frissítések fent.
    No most sem az eszközkezelőben,sem pedig máshol nem találom a kamerát. A linux alatt semmi gond nem volt vele. Most sem skpe,sem viber stb-nem látja. Bios frissítve...szóval minden trükköt elsütöttem már amit tudtam,de nincs webkamerám. Nem mintha nagyon kellene,de szeretem,hogy ami a gépemben van,az működik. Ha kártyaolvasó akkor az,ha kamera ,akkor az.

    Tudnátok valami ötletet adni?

  • rettriwer01

    újonc

    Sziasztok!

    Még mindig nem sikerült megoldanom. Számtalan tesztet lenyomtam,de mégcsak nem is érzékeli. Egyetlen program volt amelyik látta,de az úgy televágta vírussal a gépemet,hogy újra kellett raknom.

    Szóval:

    Abban kérném a segítségeteket,hogy miként tudok a kamerámba életet lehelni?
    Adott egy inspiron 15 5000 /5558-tip. gép. I5 procis stb. Linux volt fent,de leszedtem és most Win 8.1 van fent. Frissítések fent,Dell frissítések fent.
    No most sem az eszközkezelőben,sem pedig máshol nem találom a kamerát. A linux alatt semmi gond nem volt vele. Most sem skpe,sem viber stb-nem látja. Bios frissítve...szóval minden trükköt elsütöttem már amit tudtam,de nincs webkamerám. Nem mintha nagyon kellene,de szeretem,hogy ami a gépemben van,az működik. Ha kártyaolvasó akkor az,ha kamera ,akkor az.

    Tudnátok valami ötletet adni?

  • rettriwer01

    újonc

    Sziasztok!

    Azt leszámítva,hogy még mindig nem tudom a webcamot beindítani,nekem gondom nincs különösebb a gépemmel.Illetve van még egy apróság. Amikor beindul egy játék alatt a ventilátor,nem akar leállni még a játék befejezése után fél órával sem, pedig hideg levegőt fúj már akkor. Arra rájöttem,hogy ilyen esetben restart,vagy ha megnyitom az AIDA-t és ott az érzékelőt,akkor azonnal lelassul (hangtalanra) a ventilátor. Gondolom ez a túlhűtés.pörgés szoftveres probléma lehet,ha az AIDA-ra reagál. Mit lehetne tennem ahhoz,hogy önmagától lassuljon le? Intel HD 5500/ Nvidia 920M. Milyen dájvert töltsek le? Jah és mégvalami. Mivel nincs külön webcam drájver a Dell oldalán,hogy érdemes keresni? Melyik kiadást? Egyáltalán melyik packban érdemes keresni? (15 5000 5558 , i5)

  • rettriwer01

    újonc

    Sziasztok!

    Az volna a kérdésem,hogy "ő" mit csinál?
    "Seagate ST500LM000/ST1000LM014 Firmware Update"

    A Dell oldaláról töltöttem le 5558-s géphez és feltelpítettem,újraindult és megáltt egyfajta booot menüt elődobva. No most a gépem UBUNTU-val vásároltam,de azt legyaktam és WIN 8.1 ketyeg rajta. Ezzel szemben ez a progi előhozott mindenféle linuxos területet a választási opcióknál (boot), amiknek nem szabadna ott lennie. Alap helyzetben nem is látni mert nincs dual booot.
    Jó,semmi gond mer kiválasztottam a WIN-t és el is indult. Azóta sem jött elő indításnál a fenti boot menü.

    Szóval mit is jelent ez? Van még maradék az UBUNTU-ból ami zárolva van esetleg? No és ha van,akkor elképzelhető-e,hogy a beépített kamerám amiatt nem működik? Ugyan is UBUNTU alatt működött,WIN alatt még az eszközkezelőben sincs...hiába vannak fent a drájverek.
    Megelőzve a kérdést, UBUNTU lejött,teljes WIN partíciónálás megtörtént. A partíciós táblán nem jelezi az Ubi jelenlétét..de ez a fenti program megtalálta...igaz csak a restratnál amit igényelt telepítés után.

  • rettriwer01

    újonc

    válasz szabonagyur #50665 üzenetére

    Köszi a választ! Látom kiragadtad a lényeget.
    Nem az első laposom ez a gép,de ilyen jelenséggel még nem találkoztam. Ezért tettem fel a kérdést remélve,hogy valaki cimmogás helyett segíteni is tud.

  • rettriwer01

    újonc

    válasz szabonagyur #50667 üzenetére

    Jó ok. Nem követelőzöm...de ad acta. A kérdésem arra vonatkozott,hogy lehetséges-e egy zárt partíció (linux) amely esetleg bezavarhat a jelenlegi win-be? Értem ezalatt,hogy az ubi alatt működött a webcamerám,de amikor legyaktam az ubit és felkerült a win,már nem működik. Olyannyira nem,hogy még az eszközkezelőben sincs. Tehát elképzehető,hogy az a zárt linux partíció blokkolja esetleg? Hozzáteszem ,hogy frissítés mindenre kiterjedt amit automatikusan a Dell és ugye a Win is felajánlott.

  • rettriwer01

    újonc

    Sziasztok!

    Előrebocsájtom,hogy mindig optimista voltam a Dell cuccokkal kapcsolatban. Most van először Dell laptopom. Ezt megelőzően volt már Compaqtól a Lenovon ,Toshiba,Acer,Asus MSI aptopom tehát jó régen kezdtem ezt a "műfajt". Amikor azt olvastam,h gondtalan három év...hát szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban. Jelenleg úgy látom,hogy joggal.
    Korábban írtam itt,hogy van egy 15/5000-5558 I5 stb. gépem. Már másfél hónapos. Linux volt alapból rajta,de lekarmoltam és Win lett helyette. Észrevételeim a következők:
    Vonatkozik ez a Win 8.1 és 10-re is.
    A grafikus vezérlők olykor indokolatlanul lassan rajzolnak. Értem ezalatt,hogy pl. total commandert megnyitom,van,hogy mire a fájlok ikonjait kirajzolja,eltelik két másodperc is. Ilyet más gépeknél még nem figyeltem meg.
    Ha pl. játszom WOW vagy War Thunder,,a nagyteljesítményű VGA-t használom. Rendben is megy és szépen elkezdi hűteni a ventilátor. Igen ám,de amikor kilépek a játékból, addig nem halkul el-értem ezalatt,hogy teljes fordulaton pörög- ameddig vagy restart ill. kijelentkezés,illetve el nem indítom a sandra-t vagy aidat. Akkor szinte azonnal elcsendesedik a ventilátor.Pedig már érezhetően hideget fújt előtte. Tehát nem azonnal várom,hogy visszaessen a fordulatszám.
    Továbbra sem találja a webcamerát.Sem eszközkezelő,sem az update. Tehát nincs. pedig Ubuntu alatt volt.
    Olykor amikor töltőre teszem,egyszerűen nem töltődik.Kihúzom,visszadugom és akkor kegyeskedik felvenni a töltést. Igaz jelzi,hogy "csatlakoztatva van,nem töltődik". Ezért kell kihúznom és visszadugnom. Akkor már azt írja,töltődik.

    Szóval sok pici apró hibát véltem felfedezni eddig. Ez nem az a három gondtalan év amit reklámoznak.
    Én szeretem a gépemet bekapcsolni és használni mindent...de hát ki nem?
    Most pl. azt játsza,hogy teljesen fehér minden,csak a betűket látom amit írok.Pedig csak annyi történt,hogy a tálcára leraktam egy picit, ameddig megnéztem egy másik weboldalt. Ahogy felhúztam,minden eltünt az oldal kereteiből.

    Tényleg ilyennek kell lennie egy laptopnak? Valamikor az egyik legjobb márka volt a Dell.
    Mielőtt még valaki leírná nekem. Igen,frissítések fent. Mind a win,mind a dell update automatikusan lefutott. csak olyan drájvereket telepített -gondolom én- ami megegyezik ezzel a tipussal és oprendszerrel.

    Nem lehúzni akarom,csak totál tanácstalan vagyok mert soha egyetlen gépemnél nem volt ilyen probléma. feltelpítettem,drájverek le és hozzá nem kellett nyúlnom volt ,hogy évekig és minden működött évekig.
    Jah,nem "hükye azért nem vagyok"-ban,tacskóban stb. vettem,hanem szalonban.

    Szóval tisztelettel kérdezem, tud valaki megoldást,hogy a munkám,játék ,kommunikációm ne hajazzon egy számítátechnikai túléő túrára?

    [ Szerkesztve ]

  • rettriwer01

    újonc

    Esetleg az is segítség lenne,ha valaki meg tudná mondani,hogy milyen webcamera van a gépemben pontosan. Olvastam itt korábban,h valaki levette a borítást,hogy meg tudja nézni. No én ez nem fogom mert akkor ugrik a garanciám. Talán ha pontosan tudnám a kamera adatait lehet,h legalább azt sikerülne beindítanom. Sajnos a munkámhoz ez fontos és egy kitelepülésnél nem tartom jó ötletnek a külső usb. kamera hurcolását....ha már egyszer van beépített.

Új hozzászólás Aktív témák