Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XEON_QUADRO

    tag

    Sziasztok!

    Egy gyors kérdésem lenne, a helyzet a következő:

    Nekem itthon van egy jóféle e6230, a haveromnak meg egy 6430S billzet.-e. Mivel munkahelyen hardcore T530 és T520 user vagyok, rohadtul kéne a trackpoint. Annyira, hogy a világítós magyar bill.-t lecserélném angol akármilyenre, csak legyen pöcökegér!

    Utána olvastam ezen a fórumon, elmászkálhat, nem tudom a képernyőn lesz-e nyoma ha benyomódva behajlik? Ja, meg hogy 2 óra használat után lekopik a kék széle, de tennék egy próbát, persze csak ha nem beszéltek le....

    Tudom hogy nem lesz görgetőgomb, meg nem olyan jó mint a TP-ek TP-ja :-) szóval érdekelne, hogy működni fog-e? Méret állítólag egyforma. De: ugyanaz a csatlakozója? Kell-e installálni valami szoftvert hozzá? Választ előre is köszönöm!

  • XEON_QUADRO

    tag

    Sziasztok, az alany egy e6230. Nemrég vettem hozzá új akksit és dokkolót is 130W táppal. A gépet kb fél éve használom, "Express Charge"-ot elsők között kapcsoltam ki, én ráérek töltőn hagyni. A töltés is csak 50% alatt indul, ez működik is. Szóval az erős táppal vettem észre, hogy 35-38W-al tölti, míg a 65W-os tápjával 10W körül volt ez. Közben megnéztem, a 65W-os táppal is belenyom 30W fölött. A legnagyobb problémám, hogy ciklusonként 4%-ot romlik a vattaúj akksim állapota. Mivel pont a harmadik ciklusnál járok, ezért 12% már sajnos... az előző 66%-os elhasználódású, egy órát még bír. Kérdéseim:

    - Van-e a töltés sebességét/erősségét szabályzó progi?
    - Van-e a TP-okhoz hasonló akksi-információs progi, amivel kiolvasható a ciklus-szám? (A gyári az LG ez pedig csamcsung SDI, mindketten "cellák made in korea, assembled in kína")
    - TP-nél le tudtam venni 20%-ra is, itt miért csak 50%-ra engedi?

    Mielőtt javasolnátok, felraktam az A16-os biost, úgy tudom ez a legújabb. bekapcsoltam az expresschargeot, akkor is erősen töltötte, aztán kikapcsoltam, nem változott. Hogy állítható meg a folyamat? 20-25 ciklus után vehetek megint majd új akksit? :O

  • XEON_QUADRO

    tag

    Sziasztok!

    Két napig teljesen jól működött frissen vásárolt e6230-am. i5, gyárinak tűnő Lite-On ssd, W10-zel. Akksit formáztam ePSA menüvel, ahol is ugye a proci nem energiagazdálkodik. 34%-ról 44-re nőtt, örültem is. Újraindítottam, és sajnos pont a dell képernyő előtt sajnos kinyomtam az off gombbal. Na, az óta nem ad képet. Power LED él, venti pörög, amikor kell, ha van benne háttértár, akkor arról próbál 5 sec-enként olvasni, de kép az nincs. Dokkolóról sem. Hard reset megvolt, azóta újrapasztázás is (természetesen keményre száradt, és túl sok volt.) Gombelem szintén lehúzva, beindítva úgy is, de nem hiányolta, vagyis... merthogy akkor sem adott képet. Ha Fn-t lenyomva indítom, akkor a 3 hibaled közül a középső blinking, ami ram hiba, de ha ram nélkül indítom akkor is ez van, sőt, más, hasonló 3.gen laptopban jól működő rammal próbálva is ez van. Ugye nem alaplaphiba? Hogy lehetne rávenni, hogy Option ROM-ot töltsön, vagy legalább bios képernyőt kapjak, vagy egyáltalán, képet? (Dell gyári tutorialokon végigmentem)

    Még egyszer, ugye nem alaplaphiba? Ha igen, javítható?
    Akinek konstruktív hozzáállással, esetleg további kérdéssel tudna még ötletet adni, azt már most is megköszönném!

Új hozzászólás Aktív témák