Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezdő

    senior tag

    válasz Yany #38094 üzenetére

    A konkrét esetem:

    Szanaszét dobálta a TP-Link routereim (igen 2 külön típusnál is) kapcsolatát.
    1. Frissítettem a router szoftvereket a legfrissebbre
    2. Fix IP címet rendeltem a wifi MAC címéhez
    3. Feláldozva az N-es wifi sebességéből (így is kiszolgálja a netem sebességét) 20 MHz-re állítottam a wifit (Auto vagy 40 MHz kell neki a max névleges 300 Mbps sebességhez), valamint N only módba raktam (nincs már G-s eszközöm)
    4. inSSIDer Home (még az ingyen verziójával nem a legfrissebbel) kerestem egy tiszta csatornát és beállítottam arra fixen
    5. Az eszközkezelőben volt egy ismeretlen hardver amihez a Dell honlapján se volt driver, na ahhoz nekem a Intel(R) Smart Connect Technology 5.0 kellett. Ez elméletileg azt tudja, ha altatod a gépedet akkor is le tudja tölteni pl. a leveleidet és mikor felébreszted azonnal láthatod az altatás alatt érkezett üzeneteket. elméletileg nem lehet köze a kapcsolat eldobálásához, de ez esetben ki tudja....

    Na már most nem tudom, hogy a fentiek közül melyik segíthetett, de azóta ~1 hete nem dobálja a kapcsolatot (kopp-kopp)
    Még azt tudom javasolni, hogy próbáld ki külön-külön a Dell által jóváhagyott (régebbi) és az Intel oldaláról elérhető frissebb változatot. (önmagában a frissebb driver nem segített, azzal is dobálta a kapcsolatot míg a fentieket nem csináltam meg)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák