Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Gercsa #63379 üzenetére

    A sikerélmény soha sem elsősorban az eszközön múlik. Lehet csilivili, legkomolyabb eszközöd is, azzal is lehetsz sikertelen. Sőt, annál sokkal könnyebben, mert azt hiszik sokan, hogy a csúcs eszköz garantálja a sikert. De hagyjuk akkor a számtech-et, maradjunk az alkotó tevékenységeknél. Maketteztem elég sokat, és bizony többnyire egy sima laposecsettel különb eredményt tudtam elérni, mint sokan 20-30k-s festékszóróval. A másik meg az, hogy olyan festékkel mindezt, amire a makettezőtársadalom 90%-a azt mondta, hogy ecsettel teljes mértékben kezelhetetlen. Ahogy a ModelMaster lakkjai sem sárgultak nálam soha, hiába állítja mindenki határozottan, hogy azok semmi másra nem képesek. Ha az alapokkal nem vagy tisztában, akkor bizony az eszköz teljesen mindegy. Az alapok megtanulásához meg a legegyszerűbb eszköz is tökéletesen megfelel. Csak tudni kell, hogy mikor válik az eszköz a továbblépés korlátjává. Akkor kell mindenképpen váltani. Odáig kb mindegy. Eleve hiba első pillanattól kezdve a tökéletességre törni. Emiatt van inkább hiány sikerélményben, nem a belépőszintű eszköz miatt. Türelemmel és kitartással messzebb lehet jutni, mint csúcseszközökkel.

    Nem ajánlottam senkinek konyhai használatra Fällknivent. Csak a tartósságot hoztam fel. Persze kiforgatni ki lehet bármit. Egyébként sima konyhakések között van, amelyik még a 100k árat is meglépi. Ahhoz képest meg olcsó is egy A1.

Új hozzászólás Aktív témák