Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz popey37 #1258 üzenetére

    Egy régebbi beszélgetés, de leírom, hogy én a SW 150/750 newton tubusát vettem elsőre ami teljesen kollimáció mentes, a tükör kalibrálva bele van ragasztva.
    Egyáltalán nem kímélem, volt hogy egy hétig a kocsiban hánykolódott a csomagtartóban, cipeltük nyaralásra, kertipartyba stb. Felállítva a kép fényerős és éles. Teljesen probléma mentes. Én hiszem azt, hogy a teleszkópok is fejlődnek és az anyagok és összeszerelés egyre jobbá válik, a kézi kollimálás napjai meg vannak számlálva. A mi tubusunk immár 6-7 hónapos, számtalan észlelésen van túl és tökéletesen működik.
    Őszinte leszek, pont ugyanígy próbáltak lebeszélni a newton távcsövekről egy fórumban, szerencsére nem engedtem a dolognak. Sok-sok tesztben írták, hogy teljesen gondozásmentes ami 100%-ban igaz.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • daninet

    veterán

    válasz popey37 #1315 üzenetére

    megpróbálom majd, de mint mondtam a kép éles, optikai hibáktól mentes. Gyakorlatilag nincs mit állítgatni rajta, az egész egy darab ABS műanyag. A tükrök ha nem ragasztva de valami elmozdíthatatlan módon a műanyagba vannak fogatva. Az egyedüli amit 4 darab csavar tart a fókuszírozó, annak van egy kis holtjátéka a műanyag fogaskerekek miatt, de lényegében egy üres cső ami belülről menetes, optikailag nem ront a dolgon, max nehezebb fókuszálni. Ez szerintem cserélhető lenne egy jobbra amit egyszer lehet meglépek.

    Egy viszonyítási alapom van, volt szerencsém Bortle 2 ég alatt (Indiai óceán közepe), ahol a Triangulum galaxis szabad szemmel látszott észlelni és a csillagász akivel voltunk egy igazán drága és nagy dobsonian-t rakott ki, számokat nem tudok, ránézésre 250mm körül volt egy hatalmas mounton. Úgy nézett ki mint aminek az árából már új autót lehetett volna venni.
    Ez volt az első találkozásom teleszkóppal, ott fogalmazódott meg bennem, hogy venni akarok.
    Az én amatőr szememnek a kecskeméti ég alatt pont ugyanolyannak tűnnek az objektumok mint ott (nyilván a fényerőtől eltekintve). Nem hiszem, hogy ennél többet kérhetek 40e forintért.
    Persze, fotózásnál biztos kijönne valami optikai hiba, de szabad szemmel nem látok ilyet, pedig jó pár órát bámultam már bele. Látszanak a Jupiter sávjai, a Szaturnusz gyűrűjében a sötét részek.

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák