Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szalma

    őstag

    válasz vati #106 üzenetére

    (Mintha magamat hallanám. :B Matematikai kreálmány, bár nem túl durva, teljesen megérthető. A hiba benne mindössze a fizika teljes kihagyása. Jelenlegi ismereteink szerint a fizika nem ismeri a nulla és a végtelen értékeket. A ''szingularitás'' kifejezés is egy matematikai műszó. Az FH-k létezéséről történő beszélgetés magában hordozza az őt létrehozó matematika valós fizikai körülmények közé ültetését, ami (szerintem) meddő próbálkozás. Marad a képzelet.
    A fizika törvényei által korlátolt terület pedig csupán a képzeletem kicsiny alhalmaza; annál az jóval tágabb. ;)

    ''...ugyanazok a fizikai törvények vannak az egyik meg a másik oldalán...'' Akkor vajon a matematikai modell elvi szingularitása, vagy a fizikai megközelítés kvázi sűrűsége a helyesebb elképzelés..?

    Az elméleti fizika által felvetett ''törvények'' igazságát a kísérleti fizika próbálja igazolni. 99%-ban nem sikerül. Számomra fizikai törvény az, ami működteti a világot, nem az, amiről azt gondoljuk...

    neduddgi: A FH kiagyalóját nem tekintem pancsernek. Mindössze pont annyit tud az EH-n belüli fizikáról, mint mi. Semmit. A matematikai modell által sugallt szingularitás fizikailag eléggé megalapozatlan. A megfigyelt FH-szerűen viselkedő objektumokról nem tudunk még eleget. A szupersűrűségük az biztos.)

    Szeretettel:
    Szalma

Új hozzászólás Aktív témák