Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz rii #433 üzenetére

    A parittya hatást szerintem könnyű elképzelni. Legtöbbször műholdak inkább szondák felgyorsítására használják. Lásd pioneer szondák.
    De ha jól tudom az Apollo 13 is ennek a segítségével jutott haza anno.

    Kb úgy kell elképzelni, mint egy madzagra kötött labda. Ahol a madzag vége rögzítve van. Így amikor a labdát elgurítod az egyik irányba a rögzített madzag miatt az egy körpályán vissza fog fordulni.
    Tehát szó sincs nullára lassulásról. Inkább olyasmi, hogy olyan pályán halad el a bolygó mellett, hogy az még épphogy visszahúzza úgymond a hajót, viszont a pálya és a sebesség olyan, hogy amikor már visszakanyarodott a hajó, a bolygó gravitációja olyan erős hogy szinte kilövi a másik irányba... Na ezt most tudom h szarul magyaráztam, sose ment a magyarázat =/

    Inkább gumiszalaggal lehetne érzékeltetni. Ahogy elnyúlik, lelassul, majd hirtelen visszarántja a rákötött tárgyat. De mivel itt precíz számításokról és pályagörbékről beszélünk a tárgy nem fog nullára lassulni.

    A gond ezzel az, hogy ha egy kicsit is elvétik a számítást, vagy az érkezést vagy bármit, akkor kicsúsznak a bolygó gravitációs teréből, ami képes lenne még 'visszarántani' őket, és nyersen fogalmazva elszállnak a picsába... :) Onnan meg már nincs visszaút. Mert nincs annyi nafta a hajtóműben, hogy elvégezze azt a munkát mintegy bolygó gravitációs mezeje.

Új hozzászólás Aktív témák