Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    Sziasztok!
    Kicsit feldobom a topikot egy szerintem érdekes eredmény szülő feladattal.

    A feladat 3 részes. A 3.-ik részhez nekem is rajzolnom kellett az elején,de utána már egyszerű. Kíváncsi vagyok mennyi idő alatt kapok végeredményt tőletek :)

    Megpróbálom a legegyszerűbben leírni a feladat szövegét.
    A feladat arról szól,hogy a föld a világegyetem egyik felén van. És a világegyetem másik fele a jelenleg ismert 13,5 milliárd fényévre van tőle. Egy fényév 9,46 billió Km,ami 9,46millió*millió Km. 9.4605*10 a 15.-iken méter.
    A teljes univerzum,amit 13,5 milliárd fényévre becsülnek az értéke méterben:
    127808280000000000000000000

    A feladat ismert szereplője egy ember és a google earth nevű netes program.

    A feladat mindhárom részében a google earth az ember fejétől 1 méterre helyezkedik el. És távolodik tőle,míg el nem éri az univerzum 13,5milliárd fényévre lévő végét.

    A távolodás mértéke:

    A.:
    -minden másodpercben távolodik egyszer,mégpedig pontosan az előző meglévő távolság kétszeresére (a ragozásra figyelni! -sére ).
    Tehát:
    1.sec 2méter
    2.sec 4méter
    3.sec 8méter

    B.:
    - minden másodpercben távolodik pontosan kétszer annyiszor,mint az előző másodpercben és természetesen itt is minden távolság az előző távolság kétszeresére nő.
    Tehát:
    1.sec 2méter
    2.sec 8 méter (mivel itt már kétszer távolodik)
    3.sec 128 méter (mivel itt már négyszer távolodik)

    C.:
    - minden másodpercben távolodik pontosan kétszer annyiszor,mint az előző másodpercben, de minden következő távolodáskor az előző távolság kétszeresének a duplájával távolodik.
    tehát:
    1.sec 2 méter
    2.sec 32 méter (mert kétszer távolodik és mind a kétszer kétszer dupla annyit)
    3.sec 8192 méter (mert négyszer távolodik és mind a négyszer kétszer dupla annyit)

    A megoldásokat szeretettel várom.
    A feladat B és C részében elég azt a másodpercet megmondani,aminek a leteltekor már elhagyná az univerzumot.
    Senki ne kavarodjon össze a méter és kilóméterekkel. És senkit ne tévesszenek meg a nagy számok.
    A feladatot kicsit megcsavartam,amennyire tudtam,mert egy okos matekosnak egy öt perc:)
    De ha nem ért magyarul,akkor sohanapján sem oldja meg :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák