Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doom

    aktív tag

    válasz Plasticbomb #763 üzenetére

    Ha jól tudom, egyéb módon csak az osztrákokkal tudod megcsinálni, ők pénzért hozzá tudják csatolni a városállamokat a birodalmukhoz. Azt nem tudom, hogy azok csak a G&K-ben vannak-e vagy az alapjátékban is.

  • M.Úr

    tag

    válasz Plasticbomb #763 üzenetére

    A városállamok adnak különféle "questeket", de javíthatsz a viszonyon pénzzel is. Ami viszont mindenképp ajánlott, ha sok városállam van a játékban: van egy policy tree, ami kifejezetten a városállamokhoz tartozik. Ebben van egy policy, ami fix 20-szal növeli a default viszonyt. Ezt mindenképp vedd meg! Emellett ajánld fel az összes városállamnak, hogy megvéded őket (pledge to protect), ez további 10 ponttal növeli a viszonyt. Ez a kettő együtt 30-on, tehát baráti szinten fogja tartani őket, így ingyen megkapod az alap bónuszukat (happiness, culture, kaja vagy hit).

    Más civ-ektől várost szerezni 99%-ban csak harccal lehet. Elvileg lehetséges még kereskedelem útján is, de ezt én soha nem csináltam. A harmadik lehetőség a BNW-ben jelent meg. Kellően magas turizmus esetén elvileg csatlakozhatnak hozzád egyes városok. Erre még szintén nem volt példa az én játszmáimban.

    szerk.:
    Ja és igen, ahogy a kolléga mondja: az osztrákokkal lehet "házasodás" útján városállamokat szerezni. Illetve a BNW-ben a velenceiek speciális egységével, a velencei kalmárral...

    Tegnap munkahelyen játszottam egész nap
    Irigyellek :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Bingisz

    addikt

    válasz Plasticbomb #763 üzenetére

    Ugyan úgy a WoT-ról kattintott le engem is. Azóta minden este nyaggatom a haveromat, hogy mikor folytatjuk már a multit...

    "-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

  • mikromanus

    veterán

    válasz Plasticbomb #763 üzenetére

    Az alapjátékból nagyon sok hasznos dolog kimaradt. A városállamokat nem s nagyon kell elfoglalni. HA szövetséges szinten vagy, vagy baráti (szövetséghez 60, vagy a legmagasabb pontérték, barátihoz 30 befolyás), akkor gyönyörű bónuszokat kapsz. Ha elfoglalod, akkor növekszik a városszámod, a policyk lassabban jönnek és nehezebb boldogan tartani a népet. Ha bábállamot raksz a helyére, akkor meg nem tudsz beleszólni abba mit csináljon.
    Városállam foglalásra a mongolok a legjobbak. A kiegekben két nép van, amivel békésebb úton be lehet olvasztani a városállamokat. ELőttem írták is. Az osztrákok a baráti államokat pénzért, a velenceiek a veleincei kalmárral "ingyen" bezsebelhetik a városállamot, és az összes egységét. Ez utobbi veszett durva. Egyszer szereztem ajándékként egy velencei kalmárt, beolvasztottam egy városállamot és kaptam 3 szárazföldi egységet és 6 hajót. :DD

    A policy ág alapjátékban azt hiszem alapból 20-ra emelheti a befolyásodat. Kiegekben már körönként növekszik a megfelelő policy bevezetése után 20-ig. Amelyik városállam szövetségesed, az ha háborúba keveredsz, akkor hadat üzen az ellenfelednek. Kiegekben egyre több pont volt szerezhető tapasztalataim szerint a questekből. Az alapnál (vagy a kezdeti patcheknél?) alig volt érdemi quest. Ott a gold volt az úr. BNW-ben már a diplomácia is nagyon bepancsol. Lehet magas befolyásod ha lezsírozzák a választást... Akkroát buksz, hogy rossz nézni. :D

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Új hozzászólás Aktív témák