Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz attiati #185 üzenetére

    Nem adom fel, csak annyira nem tetszik meg baromi lassú is volt a gépemen.
    Hát nálam sem száguld :D

    De akkor igazából mit csinálsz a játék során, ha alig van 5-10 városod, meg pár egységed. Úgy baromi kevés a lehetőség és a mozgástér a taktikában.
    Ugyanúgy kell fejleszteni, egységeket gyártani, stb., mint az eddigi játékokban, szóval szerintem van elég feladat, a kevesebb város miatt talán jobban megéri mikrózni is.

    Bünteti a sok várost, bünteti a sok lakosságot, bünteti a sok utat (igaz én behálóztam az egészet, ahogy szoktam )
    Nem a sok várost bünteti, hanem a sok fejletlen várost. Igazából a lakosság mérete nagyon fontos, csak egyensúlyban kell tartani a boldogsággal. Civ4-ben is összeomlott a gazdaságod, ha ész nélkül alapítottad a városokat.
    Az utak tekintetében máshogy működik, mint a Civ4. Itt egy erőforráshoz nem kell utat vinni, tehát ha pl. a vaslelőhelyre építettél egy bányát, akkor van vasad, nem kell neki út. A csavar, hogy az út fenntartása pénzbe kerül, tehát csak úgy vaktában nem érdemes építeni őket.

    Csak pislogtam, hogy 1-2 város épít az ellenfél, és inkább veszi a területet agyba-főbe.
    Az AI működését még én sem nagyon értem :D

    Gyakorlatilag időszámítás után 100. évben nem tudtam volna már új várost építeni, pedig az ellenfeleknek is csak átlag 3-4 városa volt.
    Ilyennel még nem találkoztam, de persze elképzelhető. Szerintem azt szerették volna, ha az egyes városoknak nagyobb a jelentősége, és többet kelljen "dolgozni" azért, hogy elfoglald. Civ4-ben a legtöbb játék végére annyi városod lett, hogy egyszerűen nem lehetett őket menedzselni, szóval bízom benne, hogy hosszú távon kijönnek a változások előnyei.

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz attiati #185 üzenetére

    Az útépítéseket felejtsd el, csak annyi legyen, amennyivel összekötöd a városaid.

    ***

Új hozzászólás Aktív témák