Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TexT-BoY

    addikt

    Azért nyitom ezt a topicot mert sok kérdés merült fel egy másik forumon a carPC-kell kapcoslatosan... Ugyanis miközben az eggyik ismerősöm elkezdett egy carPC-t épiteni epia gépböl 7'' touch TFT-vel stb. Sorra jöttek a ''jobbnál-jobb'':D ötletek. Most röviden a carPC lényegéröl:
    A cél: olyan kis árramforrású és teljesitményű számitógép beépítése az autónkba mely még képes több programot egyszerre müködtetni, és a lehető legszélesebb körbenbővithetők.
    A kezdetek: ISMI olvsott több angol cikket igaz csak Ford Focus specifikusan. Aztán utána nézett a hw és az sw szükségleteknek illetve a külömböző egyediigényeket kielégítő cuccoknk. most röviden összefogllom:
    Amit tudhategy ilyen masina:
    -zenehallgatás (CD, mp3, wav, stb)
    -videó, DVD nézés
    -TV
    -rádió
    -Bluetooth telefon kihangosító
    -navigáció GPS vevővel
    -internet
    -tolatókamera
    -forgalom és balesetek rögzítése kamerával
    -adatok megjelenítése az autó komputeréből
    -hangvezérlés
    Hardver szükséglet:
    -mATX méretü alaplap
    -fogyasztás alapján max mobil proceszor de a legnagyobb via processzor is jo lehet
    -kártya olvaso
    -gps adapter
    -sok usb port
    -trackball egér
    -jó 5.1es hankártya minimum
    -256mb ram
    -TV-tuner
    -notebook vinyó
    -7'' touch screen
    -usb donglee
    -speciális ATX táp ami figyelmbeveszi az aksi állapotát
    -Focushoz létezik softvare és usb-s cstlakozás amivel mindent kinyerhetünk a fedkompból
    nethez sok lehetőség van (PCMCA modem, telefon net stb
    Elheyezés:
    1.Egyedi építésű házban:
    előnyök: olcsobb, jobban elférhetünk, több a lehetőség, nem kellenek feltétlen notebook alkatrészek
    hátrányok: több idő, a kocsiban előfordulhat hogy nehezebben tudod elrakni,
    2.gyári mATX házban:
    előnyök: gyorsabb, kisebb hely kevésbé bővithető, kevesebb lehetőség a multimédia területén IS,
    hátrányok: drágább, noti alkatrészekkel lehet csak össszeépíteni
    Softvare:
    -WIn XP
    -Fronted
    -LCDhez valami vezérlő
    -speciális biosz hogy az autonk procijával együtt müködjön a gép... igy a gyári lcd-t cksierélhetjük egy kis pl 4x16soros analog kiejlzőre amin mindet meg lehet jeleniteni...
    kb 2gb helyet kell biztositani a softvarenak

    Innensöl kedzve hogy összefoglaltam el lehetne kezdeni nézni a dolgokat prohardver specifikusn:D speciális hütéssel elhelyezési ötletekkel ilyesmivel.
    remélem sikeres topic lesz az autotualjdonosok között
    1-2 link:
    haver project:Bővebben: link, Bővebben: link, Bővebben: link, Bővebben: link

    [Szerkesztve]

    HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

  • TexT-BoY

    addikt

    áp hogy az asztalin is meglegyen és hbogy ujra lássátok

    HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

  • TexT-BoY

    addikt

    válasz kovasz #3 üzenetére

    hjol a másik szerintem probáltam rákeresni és nem találtam... kár ezért a hosszu 1es HSZ_ért. Amugy valamire emléxem beis nyomtam oda a haverrpojectet

    HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

  • TexT-BoY

    addikt

    válasz Pompi #6 üzenetére

    nekem ezzel a megoldással sok problémám volt...
    Mivel csak elméleti síkon okoskodok még igy nemtudom hogy müködhete-e de inkább egy A64 Turlionba gonolkoznék olyan lappal amin van intergrált videó és sok PCI meg USB szerintem igy sokkal okosabb lehet a gép mint egy full integrált cuccnél.. a zaj jelen esetben pedig nem lényeg igy a passziv cuccok...


    Kovasz az is lehet megoldás FF talin kb 100bol 60embernek volt ilyen triója... de msot midnenki ebben gondolkozik

    [Szerkesztve]

    HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

  • TexT-BoY

    addikt

    válasz konrad #57 üzenetére

    megintcsak focus specifikusan de lehet...
    Focusba mindent tudsz konfigolni ami kompis (pl hogy ajtok zárodjanak meg hogy az ablakok automatikusan fel és lehuzódjanak stb) (de teljesitmény növelés meg hasonlot nem tudsz vezérelni)

    [Szerkesztve]

    HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

Új hozzászólás Aktív témák