Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz bundli #75822 üzenetére

    nézd, pest nem szeged/pécs/debrecen, akkora a város, hogy tök mindegy, mi van két kerülettel arrébb, az téged nem fog érinteni, ha csak keresztül nem kell utaznod rajta a földfelszínen (7-es busz, 4-6-os vili, ne adj' isten 24-es vili 99-es busz).

    másrészt a tömegközlekedés ténylegesen használható, gyors és sűrű ha tudsz okosan választani lokációt (pl. a metró bármelyik állomása 10 perc közelségben van legalább)

    példa: én pesten lakom, a hungárián kívül, minden nagykörúton belül cím 30 perc alatt elérhető, buda másik fele 40 perc. ez kb. egységesen ennyi, mindegy hova megyek.

    van olyan ismerősöm, aki messzebb lakik, de közelebb a metróhoz, ő még hamarabb ott van mindenhol.

    példa2: én zuglói vagyok, szoktam vinni embereket sétálni itt a környéken, eléggé lecsinálják a bokájukat elég hamar, mert full csendes, full zöld, full kisvárosi hangulat kertes házakkal kerekes kúttal stb. metró meg 10 perc

    ugyanekkor vannak zuglónak olyan részei, ami viszont nyócker színvonal.

    13 kb. ugyanez, csak a 14 egy kicsit (sokkal ;] :P ) jobb.

    mások a mértékegységek, máshogy kell értékelni. itt a város fele is túl nagy bármilyen általánosításhoz, de még egy nagyobb kerületben sem tudsz így gondolkodni. persze vannak jobb és rosszabb kerületek, meg a belvárosban nyilván mindig hugyszag lesz és csövesek, de ennyire vonalasan nem lehet gondolkodni, hogy hugyospest virágosbuda.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák