Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atrium

    újonc

    Na MOST jött el az ideje, hogy végre szóljak.

    3,5 évig dolgoztam a BNET-nek. Azért mondom így, mert iszonyatosan sok pénzembe került, és iszonyatosan sok pénztől estem el. Pedig kerestem vele. Csak azóta kiszámoltam, hogy ha ezt a rengeteg energiát más cégnél fektetem be, akkor kb. ötször ennyit kaptam volna.

    Hálás vagyok minden tanulságért, és a sok-sok oktatásért.
    Megtanultam sok mindent: tárgyalás- és eladástechnikát, sok NLP-t, kaptam biztosítási ismereteket, csapatépítési technikákat, belföldön, külföldön voltam több napos képzéseken.
    Azt hittem, megfogtam az Isten lábát.
    Közben egy burokban[/B] éltem, és még a legközelebbi családtagjaimnak sem hittem el, amikor aggódtak értem, merthogy túl sokat és néha túl ''agresszíven'' kellett dolgozni (kemény üzleti tervek!).
    Ráment egy 4,5 éves kapcsolatom, barátságok, egészség (baleset egyik zárás környékén, mert még kellett ''pár'' egység)......
    A cég hihetetlenül nagyot feljődőtt. Igen.... a cég az igen.

  • atrium

    újonc

    válasz Agyzuzo #123 üzenetére

    Persze, lehet, hogy az én hibám. Nem ér ennyit egyetlen üzlet sem. Rájöttem.
    De a lényeg, hogy a BNET-ben erre nem jönnek rá. És más kollégák esetében is láttam ezt.

    Nem tudom, Te mióta csinálod. Én az ötös pozíció elérése előtt hagytam abba. Volt a döntésemben egy fontos magánéleti változásnak is szerepe és persze az, hogy kifáradtam.

    Egyszer majd számolj utána, hogy mennyibe kerül Neked ez a munka és nem csak anyagi téren.
    Lehetne erről még hosszasan beszélgetni.... :R

  • atrium

    újonc

    válasz DonnieBr #129 üzenetére

    A helyzet az, hogy számos ilyen esettel találkoztam már.
    Sajnos, a ''kényszer'', hogy legyen sok-sok egység, odáig fajul egyes BNET-es kollégáknál, hogy ha egy ügyfélnek van 500 000 Ft-ja, hajlamosak elindíttatni vele egy éves 500 000 Ft-os szerződést, és így elérik a nagy egységet. Az, hogy a következő (és majd a többi?) évben miből fizeti ezt be az ügyfél, az már nem számít. Sok megbízást kaptam intervencióra, más vonalakét is beleértve, és gyakorta volt ez a probléma.
    Megjegyzem, mielőtt MAKK lecsapna rá, hogy az ügyfél valóban aláírja, hogy mindenről kapott teljes körű felvilágosítást. És valójában Ő AZ végülis, aki dönt (és egyúttal aláírja a szerződést), mégis tény, hogy a BNET tanácsadók egy része NEM MONDJA EL a valódi lényeget. És sajnos, az emberek időnként funkcionális analfabéták, mert nem értik, hogy mi van egy szerződésben részletesen, hogyan kell kitölteni, és ha ez azzal párosul, hogy elhiszik, amit mondanak nekik, hát még alá is írják.
    Lehet, hogy így több pénzt lehet keresni, de mi van a lelkiismerettel?

    Persze, ha ők MAKK ügyfelei lettek volna, akkor nem így járnak, ugye.......

    Ne haragudj MAKK, de volt egy kis önfényezés a hosszú mondanivalódban.

    Köszönöm, hogy kaptam tanácsokat, hogy mit és hogyan rontottam el a tárgyalásaimban. (Főleg az tetszett, hogy fontos szolidan öltözni egy nőnek a tárgyalás során....... Nincs baj, mert nem ismersz! HA ismernél, nem mondanád. Annyi miniszoknyás, dekoltázsos nőt máshol nem láttam ''üzleti öltözékben'', mint a Brokernet oktatásain.) Figyelni fogok jobban, rendben?

    Azért azt mégsem tudom elhinni, hogy Te egy ilyen tempójú cégnél meg tudsz úgy maradni, hogy 50 egységenként fogsz előre haladni, ha jól értettem. Tudod, ez a keresetet is jelenti. Tényleg nagyon értékelem, amit az ügyfelekért teszel, jó ezt olvasni és ide el kell jutni agyilag még sok-sok embernek, de valahogy nem értem, hogy mit keresel Te a Brokernetnél.....? Mert ha a beígért szuper karrier nem fontos, a pénz nem fontos (ahogy én látom, mindenki a sok pénz ígérete miatt csinál ott valamilyen pályafutást), akkor Te vagy ott a kakukktojás.

    Ha a szakma szeretete miatt, akkor persze minden tiszteletem a Tiéd.... :R

  • atrium

    újonc

    válasz Agyzuzo #133 üzenetére

    ''Én is ezért vagyok ott és az oktatás miatt, hosszú távon egyébként én hiszem, hogy csak a tisztességes hozzáállással rendelkező munkatársaknak van a cégnél jövője és az erőszakos pénzhajhászok kihullanak, mivel a kezdeti sikerek után nem fog bennünk megbízni a kutya se (magamból kiindulva én csuklóból elküldenék a francba valakit, aki rám akarna erőszakolni egy szerződést anélkül, hogy tisztességes felvilágosítást adna)...''

    Ezt jeleztem én is, csak gyakran nem így viselkednek a kollégák.
    Az oktatás tényleg nagyon fontos. Ebben nagyon erős a BNET és ez a sikerének az egyik alappillére.

  • atrium

    újonc

    válasz Agyzuzo #184 üzenetére

    ''ja, persze, 5. helyen szerepel ''az alkuszok folyamatos, igyenes képzése, melyen kötelező részt venni'')-->==== folyamatos agymosás, manipulálás''

    Ez megint elég erős volt... Közel egy éve vagyok már a cégnél, de ilyet még nem tapasztaltam.''

    Erre csak annyit szeretnék mondani, hogy amíg valaki benne van, nem is lát az orránál tovább.... Ébresztő, van élet a Brokernet nevű cukros-mázas burkon kívül is!

    Ha majd egyszer nem leszel így manipulálva, akkor igazat fogsz nekem adni. Engem nem bántasz meg, ha most tagadod és nem hiszed el, amit írok. Majd rájössz.
    Nekem bőven elég volt 3,5 év a cégből. Soha annyi sznob emberrel nem találkoztam, mint ott, és hihetetlen, hogy mennyire elkábítja az embereket a luxusautó, az ékszer, és az utazások ígérete.

    És még akkor is benne vannak emberek, ha csupán az, hogy Bnetesnek mondhassa magát már-már azt jelenti, hogy nem ritkán magas költségekbe verve, állandó ''keep smiling'' arcú hozzáállással kell fenntartani a látszatot, hogy milyen jó vezető vagyok, mennyit keresek (pedig ez nagyon sokba is kerül, de erről senki nem beszél).

    Hajrá.
    Annyira látszik, hogy ki az, aki még kezdő.

    Kérlek Titeket, hogy a nagy függetlenség-tudatban ne legyetek ennyire függőek!


  • atrium

    újonc

    válasz Agyzuzo #203 üzenetére

    Kedves Agyzuzo!

    Nem hiszem, hogy Tony 7 színvonalához bármi közünk lenne, de azért elgondolkodtató, hogy ő mit is keres egy ilyen nívós cégben...?! Vajon mit akar képviselni...?! Kizárt, hogy ez a keresetlen stílus a cég védelmében hatásos volna.

    Nem akarom ismételni önmagam. Fentebb újra elolvasható, mert még - sajnos - aktuális.

    (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy ha a színvonal így lezuhan, nem sokat lehet majd hozzászólni.)

Aktív témák