Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    Sziasztok,

    Az autó: 2008/10 X3 (E83), N47D20 motor. Tudom, kiváló gondozásmentes fajta.

    Érdekes probléma jött szembe velem ahogy hoztam hazafelé a feleségem alig 30 perce. Fura búgó hangot hallottam az utastérben, és nem értettem honnan jött. Majd mire hazaértünk, és állnék be a garázsba, lehúztam a vezető oldali ablakot, hátha jobban hallom a csendes környezetben a probléma forrását.

    Na gyorsan le is esett a tantusz, hogy a hűtőventillátor pörög százezerrel. Ahogy beálltam a garázsba, a garázs falai fel is erősítették a hangot, mintha Ferihegyen állnék egy AirBus hajtóműve mellett.

    Motor leállít, autó lezár. Gondoltam csak elhallgat. Hát nem. Ugyan a fordullatszám csökkent, de ment folyamatosan. Motorháztető felemel, nézek körbe hogy mi lehet, és valóban, a ventillátor pörög az autó orrában.
    Miután kb. ennyit is értek hozzá, ezért hozzátok fordulnék, hogy van-e tipp arra hogy mi okozhatja a gondot, valamit hogy lehetne leállítani?

    Az érdekessége az, hogy még a legnagyobb nyári melegben se volt ilyen hűtőventillátor búgásom egyszer sem.

    A motort 2x újra indítottam, majd leállítottam. Amint elindul, a venti felpörög mint az őrült.

    Otthagytam az autót a garázsban, nemsokára letipegek megnézni hogy leállt-e vagy még mondja-e a magáét. Legrosszabb esetben leszedem az akkusarukat, és úgy csak leáll.

    Hozzá kell tenni azt is, hogy csodálatos hazai használtautó piaci helyzetnek köszönhetően nemrég derült ki, hogy az autón 211 000-nél nem cseréltek teljes vezérlést, csak a visszahívásban kötelező lánc lett cserélve (Köszi Wallis és csodálatos első tulajdonos). Szóval így 290k környékén láncos hangja van, szervízbe bejelentkeztem vele, hétfőn viszem komplett vezérlés cserére. Ezt csak adaléknak, hátha van köze a kettőnek egymáshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz H.Ezredes #47667 üzenetére

    Igen, emlegettem is magamban hogy még jó hogy figyelmeztettél. Polltomba hordom, ők is vették észre a hangján jóval azelőtt hogy nekem feltűnt volna.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Gsx-rr #47739 üzenetére

    Én is írom mennyit fogyaszt. És alig 10 hónap alatt bele is tankoltam a gépbe 800k-nyi üzemanyagot, és mentem vele 22 ezer kilométert. Látom hogy fogyaszt pályán, és hogy fogyaszt városban. Hogy fogyaszt nyáron, és télen. Téli gumival és nyárival, klímával, és anélkül.

    Annyi értelme csak van, ha valahogy nagyon kiugró értéket mérek, és eltér az átlagtól, kezdhetek gyanakodni, hogy valami nem stimmel a géppel.

    De én is ilyen hülyeségekre pazarlom az időmet, csak tudnám neked ez miért fáj.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz SeniorTilla #47896 üzenetére

    A korom foltokra nincs bocsánat. Viszont az van, hogy az ilyen csapott hátú SUV-ok nagy nyűgje, hogy úgy áramlik a levegő a kocsi mögött, hogy minden szar felverődik a seggére (X3). Elég volt egy esős nap ahhoz, hogy a frissen kívül-belül mosott, takarított autóm megint úgy nézzen ki mint egy lepratelep. És a segge mindig extrém retkesnek néz ki, hiába mosatom le akár heti kétszer is - még télen is, mert allergiás vagyok rá ha retkes az autóm.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz SeniorTilla #48319 üzenetére

    Ne is emlegessétek... Beindult a turista szezon, és mocskos mód semennyire sem lehet megmozdulni Ferihegyen a hajnali órákban (a Ryan check in is átkerült az A terminálra). Előre utálom az Evetkéket és Tihamérokat (elég időt töltök Ferihegyen hozzá hogy zavarjon az, hogy szegényeknek fogalma nincs arról hogy működik egy reptér meg a légi utazás, és mindenkit feltartanak).

    És jönnek majd a travel services gépek, az utazási irodás, charter járatos közönség. Na ők utas szempontból általában a legalja. Logouton írtam erről egy bejegyzést, és akkor érteni fogjátok mi a problémám.

    Soha nem értettem azt a típusú utazást, amikor elmegyek a Neckermannba, rábökök a katalógusban egy szállodára, ahova rajtam kívül még egy komplett gépnyi magyar turista megy, és együtt magyarkodunk körbe egy hetet egymás mellett. Mintha itthon lennék.

    Majd a szállodából ki sem mozdulva zabál a Józsi, mert all inclusive, úgy hogy a tenger ott van tőle 70 méterre. Érted, nem megismeri a helyi kultúrát, beszél az ottaniakkal, ismerkedik a történelmükkel, hanem vereti a szálloda medence mellett a T-s előfizetés mellé ingyen kapott JBL BT hangszóróból a mulatóst.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Gsx-rr #48323 üzenetére

    Szóval azt hiszem valami nálad nagyon félre ment azzal kapcsolatban amit írtam az utazásokról.
    A legkevésbé sem vagyok ellenére a normális szállásoknak, sőt azt tudom mondani hogy öreg vagyok már a sátorban veretéshez (általában legalább Mariott szintű helyeken szállok meg meló miatt, és megyek évente 120k km-t levegőben, átlagban 80-90 repülőúttal) - így pont a rengeteg külföldön töltött idő miatt, hisztis vagyok a szutyok szállásokra. Egyszerűen annyit vagyok távol otthonról, hogy nem szeretek szar körülmények között aludni, ha már nem a saját ágyamban alhatok.

    Én a jelenséget nem értem, hogy valakik csoportosan elmennek egy szigetre (lásd pl. Rodosz), és ugyan az a gép elvisz 150 embert, akiket szétszórnak utána 5-10 szálloda között (nagyon maximum ennyi hellyel van pl. a korábban idecitált Neckermann leszerződve az adott szigeten).

    Az utasok egy jelentős része ezek után a szállodát sem hagyja el, hanem ott döglik. Nem néz körbe, nem barangolja be a szigetet, nem bérel autót, nem csinál semmit, amivel a kikapcsolódása több lehetne mint a szálloda medencéje mellett süttetni magát.

    Gyerekkel más a történet, ott a gyerek mint faktor sokat borít az egyenleten.

    Nem óhajtottam félre érthető lenni, meg senkit megsérteni, ezért elnézést. De te is kicsit hirtelen kaptad fel a vizet, amúgy feleslegesen.

    Ha akarsz még válaszol erre, ha nem akkor nem, de utána lőjjük le a témát mert abszolút OFF.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Chris0321 #48870 üzenetére

    Nekem bejött bluetooth audiora a Dension Gateway Pro BT.

    Miután az iOS-ben egy ideje minden VoIP app simán "voice call"-ként jelenik meg a rendszerben, így tökmindegy hogy épp egy Skype confban vagyok, vagy épp Viberen hív valami elmeroggyant, mind megy ki a gyári kihangosítóra.

    Minden másra (zene, podacast, egyéb) meg ott a Dension.

    Ha náluk veszed, ingyen be is szerelik. Egy macerája van, ami miatt már írtam nekik, de érdemben nem jutottunk előrébb, az istennek sem akar magától kapcsolódni amikor a gyujtást ráadom, így minden alkalommal ki kell választanom, hogy kapcsolódjon a telefon a Dension egységre.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Viszlát #49558 üzenetére

    Ha valaki benne van a BMW Fanclub facebook csoportban, akkor látja nagyjából az értelmi színvonalat arrafelé (a nagy átlagét). Olyan posztok jelennek meg, olyan kommentek érkeznek, hogy néha a hajam leteszem. És amikor megpendítenéd a józan ész hangját, ugyan van egy pár ember, aki egyetért, mégis sok a telepi hülyegyerek, a lefingott hármasokkal, és uralják az ottani közbeszédet is. Mert vereti, mert körforgalomban kell a karika, mert mindegy, csak kormoljon.

    Sajnos ez olyan mint a budapesti taxis társadalom. Hiába van 4000 normálisan dolgozó, adózó, nem parasztkodó, ha van mellette 1000 hiéna, akik lehúzzák a turistát, belédkötnek, anyáznak, elfoglalják a drosztot a keleti és nyugati előtt. A közizlés bekategorizálja bunkó taxisnak az összes többit is.

    Viszont hogy ON is legyek, ezt láttam tegnap egy szervíz parkolójában. Meg is kérdeztem, hogy kié ez a gyönyörűség, és elmondások alapján egy huszonéves srác vette meg egy lengyel aukción, de úgy hogy nem is tudta mit vesz. Utána árulták el neki, azóta várja hogy mindent rendbe tegyenek rajta, az utolsó matricáig mindent pótoljanak, majd elteszi garázsba, és ha (még jobban) megszalad az értéke, eladja. Ismeretlenül gratuláltam a tulajnak, és még elcsöppentem egy picit.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák