Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urban racer

    senior tag

    válasz H.Ezredes #26453 üzenetére

    Eddig hálistennek csak olyanok voltak, most az e61 viszont már lemez... Viszont ha te többet találkozol vele: milyen körülmények után/közben reped el? DPF regen, vagy nagyobb terehelés hosszabb idő után? Esetleg a fel-lehűlés?
    1. Kimostuk nagynyomásúval a hűtőket az IC mögött, illetve a hűtők között, ha jól emlékszem
    2. Erre nem emlékszem, de talán valaminek útban volt, vagy kicsit megemelve jobban hozzáfértem valamihez(basszus nem múlt héten volt) :DDD
    3. Az első pár nap-szétszerelés-vizsgálódás csak helyzetfelmérés volt. Ha az ember nem tud semmit a kocsi előéletéről, akkor jobb alaposan körbenézni. Mint látod az udvaromban szedegettem csak-mikor időm engedte. Közben úton volt a turbó is
    4. Nagynyomású híján ez tűnt célszerűnek :B Nagy szépen kimosta, nem tett kárt. Azóta nálam kapott 20 ezer km-et, az új gazdájánál még 60 ezret, problémamentes. Jah, igen! Tudtad, hogy a szívósornál a lapka tengelyének helyére pont faszán bemegy a salgópolc-csavar? :DDD Esküben azt raktam bele, azt hittem majd ki fog fújni, majd kicserélem ebay-esre, de nem! Azóta is az van benne :C

    Amúgy ha lett volna csápos, sokkal gyorsabban ment volna. Másfél méter mély volt az akna :Y A térdem olyan lett a végére, mint egy jól megdolgozott prostié :O Turbóhiba ellen nem lehet mit tenni... Kartergáz-szűrő-csere gyakran, meg hajtás után hűtés :o

    A képeid: Nagyon komoly :Y Az történt, hogy eltört a turbó tengelye, az olajzás a nyomóágban szépen visszajutott a hengertérbe, majd szépen leforgott a motor egy hondásabb fordulatszám fölé, majd mikor már kellőképp meleg volt a blokk oldala, a lefolyó olaj begyulladt?

    Azért az én szívósorom se volt a legszebb valljuk be :DD Nekem csak keresztbe megszorult a tengely. De hidd el, alig bírtam vele felállni a trélerre :D Jah! A tengelytörés a fotódon lévő példánynál kartergáz-szűrő leszaromság miatt következett be?

    "Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Új hozzászólás Aktív témák