Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz gg72 #10538 üzenetére

    jelenlegi helyzetednel rosszabb nem igen lesz
    ha mukodne normalisan a kliens, akkor lehetne mondani, hogy ahhoz az allapothoz kepes nagyobb terheles erne a lemezt, mert aint letoltodott egy reszlet, azt egybol ki fogja irni, s nem varja meg, amig tobb MB-nyi, esetleg egymas utan kovetkezo kiirando adat lesz

    jozsi252:
    a bittorrent a protokoll leirasbol adodoan letolteskor veletlenszeruen ker a masik feltol szeleteket, melyeket - amennyiben elore lefoglalasra kerult a hely - ennekmegfelelo sorrndben, a lemez iro-olvaso fejet ossze-vissza rangatva kell kiirnia
    ehhez meg hozzajon, hogy egyszerre altalaban tobb peer-tol is tolt a kliens, ami meginkabb megnoveli a szeletek szetszortsagat
    es ennek tetejebe meg jon az is, hogy ki kell szolgalni a kapcsolodo leecher-eket, akik szinten veltlenszeru szeleteket kernek tolunk, melyek kiolvasasahoz szinten ossze-vissza kell rangatni az iro-olvaso fejet

    ezzel a legnagyobb problema az, hogy mig a merevlemezek lineraris irasban vagy olvasasban kepesek tobb 10 MBps-ot is produkalni, addig a random iras/olvasas (foleg a ketto egyutt) a fej sokszori pozicionalasa miatt lenyegesen lassabb (mint irtam, lattam mar sata2-es lemezt megallni 2-3MBps korul 100%-os terheltseggel - es nem az utorrent bugos merceje szerint)

    erre jo megoldas a minel magasabb fordulato (esetleg scsi) merevlemezek lehetnek, vagy meginkabb az ssd-k, ahol az eleresi ido nem fugg a "lemezen" valo poziciotol, nincs a lemezeknel megszokott "seek time" (amig a fejet a megfelelo helyre pozicionalja a meghajto)

    a tobb cache valamennyit segithet, viszont csak akkor, ha a lemez iras/olvasas elott sorba is rendezi az elvegzendo muveleteket (nem tudom, erre mostansag mennyire kepesek az asztali gepekbe szant lemezek)

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák