Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz maajsz #23656 üzenetére

    "Gary Gensler, az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet elnöke hétfőn a CNBC-nek adott interjújában azt mondta, hogy a bitcoin az egyetlen olyan kriptopénz, amelyet hajlandó nyilvánosan árucikknek, nem pedig értékpapírnak minősíteni.

    Más kriptók besorolásáról azonban nem nyilatkozott, így például az ethereum státusza továbbra is tisztázatlan.

    A CNBC riportere Jim Cramer arról kérdezte az elnököt, hogy milyen együttműködést folytat az Árutőzsdei Határidős Kereskedési Bizottsággal (CFTC) a digitális eszközök szabályozásában. Gensler azzal a gyakran hangoztatott véleményével válaszolt, hogy a kriptopiac nagy része, amely egy erősen spekulatív eszközosztály, értékpapírokból áll."

    Az elektromosnál én arra írtam egyébként, hogy az autóknál, járműveknél mint technológia mi a helyzet. Lehet, most pl több hagyományos autó van, de a jövőben ez az arány tovább fog változni.

    És afelől sincs semmi kétség, hogy ez a pénzzel is így lesz. Digitális dollár, digitális euró, jüan - utobbi már létezik ugye... az más kérdés, hogy a kriptókkal mi lesz ezek után, ekkora... Nem elképzelhetetlen, hogy egy korszak lezárul.

    Én nem is tervezek nagyon hosszú távra velük. De az is lehet, hogy bekerülnek a hagyományos tőzsdei termékek közé... lásd fenti idézett cikk/rész.

    Egy jól működő országban nem ideális a bitcoin szerintem sem, viszont vannak országok, ahol még ezen kockázatok ellenére is megfelel a lakosságnak... nah ez pl elég durva.

    "és a bitcoin hatékonysága két olyan külön dimenzió, hogy nem létezik a skála maga, amire mindkettő egyszerre felírható."

    1. ha elolvastad a cikket írja, hogy erősen vitatható (honnan fúj a szél).
    2. "de azért" - megjegyzéssel leírja, hogy a másik oldal sem angyalok és szentek társasága, ergo ott is vannak hiányosságok.

    ennyi. Nem kell összehasonlítani a maga nemében is lehet értelmezni. És úgy már teljesen más/ reálisabb a kép.

    amúgy meg nem vita miatt linkeltem, inkább érdekességnek témába vágónak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák