Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shane83

    csendes tag

    Sziasztok!

    Azzal a problémával fordulok a hozzáértők felé, hogy van egy HP Pavilion g7-2088eg laptopom. A BIOS verziója amikor megvettem F.22 volt. A Legacy módot letiltottam és hiba nélkül felraktam egy GPT-s bootolható pendrive-ról a Windows 10-et. Viszont frissítettem Windows alól a legutolsó kiadású F.27-es BIOS-ra, és azóta UEFI módban nem látja sem a rendszermeghajtót, sem a GPT-s bootolható pendrive-ot. Hibakód a bootoláskor: Hard Disk (3F0). Ha engedélyezem a Legacy módot, akkor semmi probléma nincs és az MBR-es bootolható pendrive is szépen indul. A HP fórumon már olvastam a probléma után, és másnál is volt ugyanez a gond, de megoldást nem ajánlottak rá. Egyébként valószínűleg a HP-nak sikerült kiadni ezt az F.27-es BIOS-t úgy, hogy van benne ez az "apró" bug. Downgrade-elni szeretném egy korábbi verziószámú BIOS-ra, viszont a Windows alól futtatható program érzékeli, hogy újabb verzió van fent, ezért így a downgrade nem kivitelezhető. InsydeH2O BIOS van a gépen. Sajnos a BIOS-ból nem tudom a .bin fájlt flash-elni. És a HP laptopoknál ismert Win+B és bekapcsoló gomb nyomva tartásával sem jön elő a BIOS Recovery menü. Olvastam, hogy vannak olyan HP laptopok, amelyek nem támogatják ezt a Recovery menüt. Sajnos az én laptopom pont ilyen... A kérdésem az lenne a hozzáértők felé, hogy milyen megoldást tudnátok javasolni a downgrade-re? A segítséget előre is nagyon köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák