Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz fero02 #12295 üzenetére

    Ha figyelmesen elolvastad a kommentem, láthatsz pár dolgot:

    "Most ha erre rátolsz egy ugyanilyen router, aminek ugyanez a címe lesz"
    A képen látszik, router 192.168.1.1, AP 192.168.1.2.

    "és statikus IP-ket is ebben a tartományban oszt"
    AP nem oszt IP-t, mint írtam DHCP kikapcs: AP jelölésű routeren kell kikapcsolni a DHCP szolgáltatást.

    "Wifi: az egyforma csatorna lassulást okozhat"
    Igen, ez ok, ki kell próbálni, hogy a gyakorlatban milyen lassulásról beszélünk, illetve tényleg szükséges-e a közös csatorna a WiFi fentebb leírt módon való működéséhez, mivel ha nem, akkor a kérdés tárgytalan.

    2 full egyforma SSID és jelszó esetén is (ha menne, de nem fog)
    Eddig tucat helyen olvastam, hogy jelszó, SSID ugyanaz, akkor megy a fent vázolt mód. Ezt is ki kell próbálni. A csatorna kérdés, van aki azt írja, hogy ugyanaz a csatorna, van aki azt írta, hogy maximum x csatornányira lehet egymástól, van aki azt írta tök mindegy. Úgyhogy jövő héten ez is tesztelésre kerül, csak gondoltam megkérdezem, hogy ne tök hülyén menjek oda.

    "Olvasó helyiség 1-es tartomány, kölcsönző 2-es tartomány: statikus IP-ket adnék 1 helyiségben 192.168.1.1-100, 2-es helyiségben 192.168.2.1-100"
    Az egész kócerájnak egy tartományban kell lennie, de ez egyáltalán nem is probléma. Minek szedném őket külön tartományba? Egy hálózatot akarok kialakítani, nem kellenek alhálózatok.

    @SipiBcs
    A csatornás dolog ok, de a külön jelszó, SSID nem. Ezer meg egy helyen láttam így megvalósítani (Szegeden az egyetem több épületében, régi gimnáziumomban, stb) szóval valahogy meg lehet csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák