Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz vandor01 #21004 üzenetére

    Szerinted milyen jogon vonjam kétségbe a Banggood tájékoztatást?
    Nem mindegy hogy miként van megoldva? Különösebben nem érdekel a technológiája, van egy áfás számlám és annyi és azon 27% áfa szerepel.
    Írtam már nem kötelező az IOSS rendszer használata, minek vegyen egy kereskedő a nyakában újabb adminisztrációs terhet, főleg ha EU-n belüli raktárai vannak?
    Azt is írtam hogy továbbra is érvényes hogy csak egy volumen összeg felett kell a vevő országa szerinti áfát kérni, ezért lehet kevesebb is az áfa összege egy magyar vevőnek is 27% helyett.
    Úgy általánosságban kijelenteni hogy a BG elcsalja az áfát az nem korrekt, mindenhol az van írva hogy az árak tartalmazzák és van is róla számla az hogy valaki azt feltételezi hogy ez nem igaz az neki egyéni problémája.
    Szerintem ha valakit zavar az hogy ő úgy gondolja hogy itt többet kellene neki fizetni, akkor agyaljon, jelentse fel őket, de azért nem mindegy hogy ha lesz változás akkor te 21% én meg 27% áfát fizetnék. (De amit most is egyébként igazoltan kifizettem)
    Valamint ha szerinted is csalnak akkor ne vásárolj tőlük. De az nem korrekt hogy így csalnak, úgy csalnak, de azért ott hagyod náluk a pénzedet.
    Nekem ezzel a hozzáállással van bajom.
    Itthon sem tudjuk vevőként hogy az általunk fizetett áfát a kereskedő, a szolgáltató befizeti-e a NAV-nak, nem a mi dolgunk ezzel foglalkozni.
    Ugyanez van Belgiumban is, amíg nem az adóhivatalnak dolgozol addig ugyan minek foglalkozni vele?
    Hirtelen megnövekedett a szabálykövető és azt elváró vásárlók száma, az eddigi beszerzéseiknél nem volt lelkiismereti problémájuk?
    Nekem például a magyar 27% áfa az ami tisztességtelen és indokolatlan. Nem a BG könyvelése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák