Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • failed

    tag

    válasz olle #86780 üzenetére

    mondjuk ezt azért tartom furcsának, mert 650*0,8=520w
    a 6700 xt 230w körül eszik, 320-at peakel. a 10400f 65w tdp, a ram kb 2x10w
    tehát 520-320-65-20=115w. Elv marad bő 100 wattom a 3 vinyóra, meg az ssd-re. és úgy marad a bő 100 watt, hogy a vga peakekkel számoltam, nem az átlag max terhelés melletti felvételére. meglátásom szerint a 650-nek bőven elégnek kellene lennie. tudom ez így nagyon egyszerűen levezetett gondolatmenet volt, de nagyjából szerintem helyes is. mivel nincs más egyéb hűtés a gépben [azaz nincs szivattyú meg ilyenek].... 2-3 venti van a gépben, 1 ház elejében, 1 procin, egy a ház végében.

    oda akarok kilyukadni, hogy ha a táp rogyik meg alatta, akkor azt tudom-e gariztatni? két hétig bírta, már ciripel. [vagy a táp vagy a vga, most nem akarok este már molyolni vele]

    Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz olle #86780 üzenetére

    Nem a minőség és nem minőség számít, hanem az impulzus üzemű tápegységek/VRM-ek magas frekvenciája összegerjednek-e, Illetve 1-2 fojtótekercs úgy lett legyártva, hogy maradt pici mozgástere a tekercsnek, ezért a magas frekvenciával üzemelő impulzusüzemű tápegység/VRM (videókártya, alaplap, tápegység) begerjeszti/rezonáltatja a tekercset hallható hangon.
    Ez kb. egy olyan "hiba" mint a pixel hiba az LCD-nél: gyártástechnológiai adottság. Minden tápegység cicereg. Meghallgatjátok a telefon töltőt közelről, az is cicereg, csak a VGA-ban jóval nagyobb áramok áramlanak így távolabbról is hallható.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák