Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Simivok #82474 üzenetére

    Próbáltad esetleg a ventillátort tesztelni, úgy, hogy a legkisebb %-ra szabályozott állapottól lépsz egyenként fentebb?
    Macerás, rá kell szánni 5-10 percet, viszont cserébe feltérképezheted a ventillátorok rezonancia tartományát.
    Azért érdemes megcsinálni, mert a tapasztalatom szerint akár 1-2% PWM különbség is annyit számít, hogy esetleg már nem fog kerregni/rezonálni.
    Az én GTX 1060-am ventijei is elöregedtek már (így vettem.) Viszont pontosan 22%-on, 36%-on, 55%-on nincsenek plusz zajok és rezonanciák. 22%-on hangtalan. 36%-on csak kis suhogás, 55%-on egy kis plusz motorohang is már, de semmi vészes. Minden más tartományban pedig rezonál, búg, sistereg, stb...
    MSI afterburnerben ezért szögletes venti vezérlést állítok be.
    Szerintem egéri szöszmötölni vele kicsit, mielőtt esetleg mégis újrapasztázás mellett döntenél.

    #82480 Simivok: "A thermal padokat is cserélted?"
    Ha a VRAM chipek hőmérsékletével, a VRM hőmérsékletével nincs probléma, akkor nem kell. (egyébként pedig nem szabadna probléma legyen pl. thermal throttling, és az garis problémakör, nem pedig DIY)

    A thermal padok nem öregszenek, legfeljebb koszolódnak. De a helyesen fekszik fel a síkokra, akkor az érintkezési felületeken nem szabadna koszolódnia.

    Itt tudsz egy kicsit olvasni a thermal padokról az Arctic online manual felületén. Érdemes. Szerintem hasznos: ARCTIC Thermal Interfaces - User Manual
    Innen tudom én is, hogy nem öregszik, csak a tisztaságára és épségére kell vigyázni (könnyen szakad, úgyhogy óvatosan kell vele bánni). :R

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák