Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • medvezsolt

    senior tag

    Szevasztok!

    Lenne egy kérdésem tőletek hátha tudtok segíteni. Van egy régebbi HP 6545b probook-om. Szerettem volna rárakni Win7 helyett egy jó öreg Windows Xp-t. (a problémához nem releváns). A probélmám az, hogy fogja magát és kikapcsol a noti. Először azt hittem az XP telepítőt nem szereti. Bár fura lett volna. Aztán jó oké, visszakapcsolom és fogja magát, véletlen szerűen kikapcsol. Aztán gondoltam na jó, töltsd be az op rendszert aztán kitalálok valamit (win7) de odáig se jutott el.

    kb. 10-12edik alkalom után tudtam eljutni oda, hogy betöltődjön a Windows és ha ez megtörténik onnantól már egyszer sem kapcsol le, se terhelés alatt se üres járaton semmikor, még akkor se ha újra indítom a notit.
    Igazából ez számomra elég logikátlan jelenség és egyenlőre csak olyan fórumokat találtam ahol túlmelegedés végett kapcsol le a gép másnál..

    Tudtok segíteni?

    " A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

  • medvezsolt

    senior tag

    válasz ati012 #9984 üzenetére

    Szia

    Nem forróbb mint mondjuk most jelenleg amikor már bevan kapcsolva vagy 20 perce azóta. A levegő ami kijön forró, de ha eljutok a Windows-ig akkor onnantól lehet akármennyire forró, akárhány óra telhet el, nem kapcsol ki sosem.

    Igazából, nem tudom össze függ-e, de a lekapcsolás csak akkor jelentkezik ha CD-ről akarok WinXP-t telepíteni. Fogja magát kikapcsol és onnantól kezdve vagy 10szer ki-be kell kapcsoljam mire ujra eljutok a rendszerig. ÉS azután már sosem csinálja többet

    Jah, kikapcsolás után rögtön visszakapcsolható...

    [ Szerkesztve ]

    " A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

  • medvezsolt

    senior tag

    válasz ati012 #9987 üzenetére

    és mi van ha a problémát mégsem a CDröl telepítés okozza ? Csak most épp ekkor jött elő. De igen, épp az USB telepitést készitem elő

    " A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

  • medvezsolt

    senior tag

    válasz ati012 #9989 üzenetére

    Sajnos úgy néz ki semmi köze nincs a CDről indításhoz. Kipróbáltam az USBről telepítést, de akkor is random elszáll.
    Valami lehet, hogy túlmelegszik, de biztos nem a proci terheléséhez van köze. Azt figyeltem meg, hogy ha a kikapcsolódás után rögtön visszakapcsolom, akkor szinte egyből elszáll, de ha várok 1-2-3-4 másodpercet akkor annál tovább bírja (és ha eljut Win-ig akkor már nem kapcsol ki sosem).

    Direkt kihúztam a pendrive-ot és kivettem a CD-t is..

    Mondjuk érdekes mód, utána akármennyiszer újra indítom, nincs baja..

    [ Szerkesztve ]

    " A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

  • medvezsolt

    senior tag

    válasz ati012 #9991 üzenetére

    újra itt.
    Annyit még kiderítettem, hogy semmi köze a CD-ről vagy akármiről telepítésnek. (ezt valahol sejtettem)
    Gondoltam kipróbálom a BIOS reset-et. Ennél a HP laptopnál egy ESC nyomására jön be egy ilyen HP-s menü, ahol láttam hogy van System Diagnostics, tehát kiprobáltam a memory test-et... olyan 85%nál CPU felpörög, gép kikapcsol. És a jelenség pedig onnantól ugyanaz. Ha tovább várok (tehát hagyom hűlni), akkor tovább bírja kikapcsolás nélkül. (Ha jól sejtem bármelyik tesztnél elhasalt volna,tehát nem memória gond. Inkább valami proci túlmelegedés miatti kikapcsolás, bár ezt meg keresztbe huzza az, hogy
    miért nem kapcsol ki Windows betöltődés után is akár? Órákig pörgethetem, Flash tartalmat, procit pörgethetem (ventik felpörögnek).. nem kapcsol ki/fagy le.

    Az a baj evvel a laptoppal, hogy a hátoldán vannak ilyen kis rekeszek ahonnan hozzáférhetek a perifériákhoz( memória, ODD, stb.). Sőőt ha jól emlékszem annyira szét tudtam szerelni, hogy lássam az alaplap alját, de tovább nem. Gondoltam kiportalanítom,de képtelenség.. Jobban meg (szerintem) nem lehet szét szedni vagy max a burkolat további feszegetésével talán..

    Úgyhogy tanácstalan vagyok egyenlőre

    [ Szerkesztve ]

    " A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

Új hozzászólás Aktív témák