Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gurgo

    tag

    Sziasztok!

    Lassan 1 éves Asus A6M laptopomba szeretnék memóriát bővíteni.
    Mivel még bő egy év garancia van a gépre, azt szeretném megkérdezni, hogy a RAM bővítést a garancia megőrzése érdekében szervízben kell végeztetni, vagy magam is megtehetem?

    Még a gyári modul van benne, ami 512MB és ha jól tudom 667MHz-es. Ezt szeretném egy újabb 512-essel megtoldani. Amire használom a gépet: netezés, programozás és 1080p hd filmek vetítése.

    Jól értesültem, hogy ha két ugyanolyan modul kerül a gépbe, akkor kétcsatornán folynak a memória-műveletek jelentősen gyorsítva azokat?

    Ezen szempontok alapján szeretném jó minőségű modullal bővíteni a gépet. Milyen márkát ajánlotok, illetve mit gondoltok,mennyire lenne érdemes a fenti feladatokhoz inkább kivenni a mostani modult és két 1GB-ost tenni bele? Az árban lévő többletet szerintem nem érné meg, de érvekre kíváncsi vagyok.

    Köszönöm a tanácsaitokat! :R

  • gurgo

    tag

    válasz Rick4 #1799 üzenetére

    Köszönöm az információt, ez alapján nyugodtan csak 1 gigára bővítek és ha ügyelek rá, hogy a csavarhúzóval ne csorbítsam el a gépet, a garancia elvesztése nélkül megtehetem.

    De egy problémára még megoldást keresek, arra, hogy milyen modul fog beválni társnak a másik mellé. Az everest szerint Qimonda gyártmányú a ram, ez a márka viszont a google szerint nem igazán van forgalmazva így külön vásárolhatónak :( Emiatt más gyártmányút kell vennem, kérdés, milyet, és vajon elvárhatom-e az üzlettől, hogy ha megveszem a cucccot, memtest-tel jól megjáratom és hibát talál - ami valószínűleg az össze nem férhetőségből fakad - akkor visszavegyék az új modult, hogy másikkal bepróbáljam? Vagy inkább induljak neki egyből úgy a dolognak, hogy félreteszem a gyári ramot, és vegyek 2 azonos típust a biztos siker érdekében? :F

  • gurgo

    tag

    Hahó,

    Van köztetek olyan aki 17"-es notebookot használ és alkalmanként utazik is vele?

    Ezen gépek képernyőméretére és felbontására lenne szükségem, de hetente 2 alkalommal utaztatnom is kellene (kis gép és nagy külső kijelző kombó kizárva mert két helyen használnám.). Viszont a mostani 15,4-emből kiindulva bizonytalan vagyok a 3,8kg-nak írt célgéppel mennyire lesz körülményes közlekedni :)

    (Olyanok válaszát nem kérem akinek kisebb van, és csak úgy gondolja ez túl nagy hordozni. Tapasztalat érdekel.)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák