Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domerator

    veterán

    Sziasztok

    Új vagyok a topicban és eléggé elkeseredett :F

    Majdhogy napi szinten használok navit eny iPhone7-en és az eddig használt programok néha a sírba visznek.

    Amiket eddig próbáltam: Waze, Google Maps, Sygic (fullos prémium világ traffic, stb.), Apple Map

    Mindegyikkel az a legfőbb gondom, hogy néha olyan agyhalott módon terveznek, hogy megáll az eszem. Képes bármelyik elkanyarítani poros utcákra, földutakra, indián vadászösvényre stb., ha arrafelé 10 másodperccel, vagy 50 méterrel rövidebb az út. Ezen felül a Sygic alapbeállításban minden szart kijelez (kék négyzetben valami szám pl.) és ha véletlenül pont az ellenkező irányba indulok el (mert mondjuk ismeretlen helyen vagyok), akkor azonnal újratervez, tekintet nélkül arra, hogy esetleg az újratervezett útvonal megkerüli a fél világot.
    Apple Map esetén még hajlandó vagyok elnézni neki a "zé" beszólást minden utcanévnél, de nem egyszer olyana pontatlanul utasított a kanyarodásra, hogy a következő utcába fordultam.
    Waze inkább csak a trafipax jelzésre jó, Google Maps szintén csinált már nekem városnézést feleslegesen.

    Nem beszélve arról, hogy ugyan be lehet állítani sok dolgot ezekben (főleg sygic), de azt egyikben sem, hogy rossz minőségű utakra ne vigyen, inkább kerülök pár 10km-t, csak ne veressem szét a kocsit egy mezőgazdasági úton (tudom, az utak számozása is xar, sok dűlőutat fő közlekedési útnak jelöltek, ezzel nem lehet sok mindent kezdeni, de talán van olyan navi, ami visszajelzések alapján különbséget tesz útminőség szerint)

    Sokszor fontos lenne a házszám szintű navigálás, bár legtöbbször elég az utca vagy a település is.

    A fenti progikon kívül tudtommal van még a HERE, aztán más nem jut eszembe. Nem fontos az offline mód, van netem (bár a voda kicsit rapszódikus tud lenni).

    Milyen egyéb lehetőségeim vannak?

    Előre is köszi a tippeket.

    [ Szerkesztve ]

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

  • domerator

    veterán

    válasz wihar123 #8188 üzenetére

    Köszi a választ, de szerintem ez csak Android esetén működhet, nekem meg iPhone van, ez zártabb mintsem skineket lehessen alkalmazni.

    Az ingyenesség nem feltétel, megvettem a sygicet is, igaz szépen darabokban akciósan. Mondjuk egy tízezres tétel már nem esne jól, de ha biztosan tudom, hogy jó navi, akkor azt is kiadnám.

    Közben megnéztem: csak az iGo és a TomTom maradt ki... TomTom az inkább Nyugat-Európa-Amerika, az iGo-ra meg csak fújnak, hogy régi a térkép, akkor meg ugyanott vagyok.

    Leszedtem a HERE Maps-et, kipróbálom megint, bár ha jól emlékszem, azzal is volt valami nyűgöm... :U

    (sajnos ez az egész főleg azért alakult ki, mert sokszor jártam pl. Békés megyében és ott elképesztő útminőségi viszonyok vannak, kétszer vitt rá valamelyik navi pl. egy olyan 14km-es útra, amit az ellenségemnek se kívánok, de rengeteg autógyötrő alsóbbrendű út van arrafelé, ezért kellene egy igazán okos navi)

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

  • domerator

    veterán

    A waze még mindig kilépeget nálam iOS 12 béta alatt (nem, nem a béta miatt van, 11.x alatt is csinálta).... állandóan ellenőriznem kell, hogy ott van-e a kék csík (ha spotit hallgatok, akkor a lejátszási nézet full képernyős és nem látszik, hogy fut-e a waze... mondjuk a spoti is elmehet a pékbe hogy elfoglalja az egész képernyőt)
    Elég bosszantó :W

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Új hozzászólás Aktív témák