Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Egy elég érdekes gondom lenne: a céges gépen (kollégánál, nem a sajátom), az Alt, ill. az Alt Gr gomb nem működik... :U És ez elég idegesítő, mert @, &, stb. jeleket azokkal a legegyszerűbb írni. Arra gondoltam, hogy valami lefoghatja a gombot, de nem tudom, mi, mert eddig neki nem nagyon kellettek ezek a karakterek, így csak pár napja vette észre (a gép teljesen új, kb. egy-másfél hónapja használja). Ami "spéci" cucc, az egy raktárkészlet program, de az több más gépen is rajta van, gond nélkül. Meg általánosabb dolgok...Windows live mail, Office, stb. Antivírusként NOD32 van, a gépet kémprogi után malwarebyte's Anti-malware-rel is átnéztem. Windows XP Professional van oprendszerként a gépen.

    Tudtok adni tippet, hogy hol keresgéljek, vagy hogyan tudhatom meg, mi foghatja a kérdéses gombokat? :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Lenry #23993 üzenetére

    Csökkentett módban nem volt jó, viszont másik billentyűzettel igen :U És az a bill másik gépen is produkálta a jelenséget. Tehát alighanem cserés lesz...

    Köszi a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Nem pontosan ide illik a kérdésem, de mivel elég forgalmas a topic, így reménykedem, hogy gyorsabban kapok választ itt. Szóval adott lenne egy 2 gigás micro SD memóriakártya, amire szeretnék gmaps térképfájlokat másolni, hogy a telefonomon is tudjam használni a GPS funkciót (Samsung Montéról van szó egyébként). Egy leírás szerint sikerült is a gépemre letöltenem a kérdéses fájlokat, amik saccper 430 mega helyet foglalnak el a gépen. Ezt elkezdtem felmásolni a kártyára, viszont kb. 40% után közölte, hogy a 2 gigás kártya betelt :Y Szóval kb. a tízszeresére hízott a kártyán a méret...

    Azt sejtem, hogy annak lehet erre befolyása, hogy rengeteg pár kilobyte-os fájlt kellett felmásolnom. Viszont a memóriakártyát FAT32-re formázva a telefon nem tudja kezelni a kártyát, noha akkor rámásolja korrekten, de szintén pontatlanul kijelezve a helyfoglalást (plusz egyébként a csigánál lassabb tempóban másolt, de ez a sok kis fájl miatt nem túl meglepő). Tehát így néz ki a helyfoglalás FAT32-n. Alapértelmezésben pedig a FAT formázást ajánlja fel a windows, és ennek pedig az előbb említett, drasztikusan meghízó méret lesz az eredménye, a lemezfoglalási egység méretét pedig nem tudom megváltoztatni. 8 gigás kártyát pedig csak ezért nem szívesen vennék, ha nem szükséges feltétlenül...

    Van valakinek esetleg tippje, hogy hogyan tudnám orvosolni a gondomat? :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #39328 üzenetére

    Erre tud valaki némi okosságot mondani? :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz HERR Z #39352 üzenetére

    Én egy ASRock lapnál (típust nem tudok, de szintén ilyen régebbi chipset) olyannal találkoztam, hogy szintén nem tudta az 1440*900-at, hanem talán 1024*768-on ment. Ez pedig azzal járt, hogy 2 baziszéles csík volt a monitor oldalán. Egy módon sikerült a normális felbontást kierőszakolni: alaplapi bios frissítéssel. Nem nagyon értem miért, de ez volt a megoldás...pedig az összes driver a lehető legfrissebb volt. Persze a bios frissítés után minden pöpec lett. Ja és full integrált gépről volt szó, amin ha jól rémlik valami S3 VGA teljesített szolgálatot.

    Volt régebben egy másik hasonló esetem, ott inteles VGA volt a ludas (nem GMA3100 vagy ilyesmi, hanem régebbi...), azon driver frissítés plusz még valami egyéb is kellhetett. De erről már elég homályosak az emlékeim, de ha szükséges, holnap utána tudok bogarászni. Igaz az nem volt akkora szívás, mint az elsőnek leírt történet :D

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Aktív témák