Hirdetés

Aktív témák

  • fagylalt

    senior tag

    Sziasztok!
    Lenne egy hatalmas problémám a gépemmel: lefagy (bővebben lent)

    A konfigurációm:

    Processzor: Intel Core i5 2500K
    Memória: Kingston HyperX 8GB (2x4GB) 1333MHz DDR3 CL7 Kit
    Alaplap: Asus Sabertooth P67
    Merevlemez: Western Digital Blue Caviar 1TB 7200rpm 32MB cache SATA3 (WD10EALX)
    Videokártya: Asus HD6970

    esetleg még szükséges infó:

    Processzor hűtő: Alpenföhn Matterhorn
    Tápegység: Cooler Master GX 650W
    Op. rendszer: Win7 64bit

    A problémám:

    Szóval nemrég (május elején) vettem és raktam össze. Először próbának feltettünk egy 32 biteset (ez volt kéznél). Utána 64 bitesre „lecseréltük” a rendszert (particionáltuk, majd formáztuk, ahogy kell), minden szükséges progit feltettünk rá (beleértve játékokat) és lefrissítettük. Az első 3-4 napban tökéletesen üzemelt, majd a rendszer nagyon lassan kapcsolt be. Másnap, mikor indítottam, már el sem akart indulni, majd végül nagy nehezen beindult 5 újraindítás után. Mikor betöltötte a rendszert akkor sem volt még minden rendben: az alapprogramokat (böngésző, start menü(!), akármi csak nem játék) szintén alig akarta beindítani. Ha egyáltalán megnyitotta, akkor pedig pl. az oldal betöltése közben fagyott meg (kiírta, hogy a mozilla nem válaszol), mind1 mit veszünk mindenben megállt jó fél percre.
    A játékokról ne is beszéljünk! Hiába, hogy az is az első napokban szépen ment. Az is ugyanúgy megállt (nem lehetett normálisan játszani vele).

    Nem sokkal utána visszaküldtem garira a vinyót, amely most érkezett egy hete meg.
    Kicserélték (írták meg láttam is).

    1 hete felraktam rá egy Win7 64bit-et és a programokat. A játékok közül még csak 2-t raktam föl. A telepítés napján nagyon gyors volt. Amikor fent volt rajta minden újraindítottam 3-szor.
    Gyönyörűen ment.

    Másnap megint lassan indult. Elkezdődtek a problémák újra.

    Mikor ma beindítottam, arra lettem figyelmes, hogy hirtelen hangos lett (elkezdett a max.-on forogni a videokarinak a ventije. Mivel nem hagyta abba kénytelen voltam a restart gombot nyomni (ilyen már volt 1-szer csak nem írtam). Aztán kezdte, a fent felsoroltakat.

    Még valami: volt olyan is, hogy 2-3 napig tökéletesen ment a gép a vinyó csere előtt. Utána megint fagyott. (az újjal még nem sikerült még ilyet tapasztalni, mert vagy 5 napja van üzemben.)

    Kék halállal is nem 1-szer leállt. (amikor a VGA drivert frissítettem, bejött a kék halál,
    hála ennek újra kellett rakni a drivert). :W :W :W

    Nem tudom, hogy mit csináljak ezért kérném segítségeteket.
    Minden ötletet várok!
    Köszönöm!

Aktív témák