Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabyhun

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mivel azonnali kérdések, nekem pedig véleményekre lenne szükségem így gondoltam itt megfogalmazom a gondolataim.

    Hobbi szinten fotózgatok, van is rá egy Canon 1100D-m, a gyári 18-55mm és egy fix 50mm f1.8 objektívekkel.

    Jelenleg egy váltáson gondolkodom, melyre úgy 150-200 a keretem.
    Ebben az árban mozogva 2 masina dobbantotta meg a szívem.
    Az egyik egy használt Canon 5D MARKII... Ami ugyan öregecske masina, de azért na... :)
    A másik pedig egy fiatalabb versenyző, a Canon soraiból szintén, az M50 személyében.

    Mind a 2 gépet használtan venném, tehát ne nézzünk új árakat.
    Mind a 2 masina képes elvileg használni a Canon foglalatos objektívek teljes skáláját, nyílván az M50 esetében ugye egy átalakítóval, de olyat vennék amihez az is van.
    Nem tudom, hogy az 5D esetében az FF miatt az EF-S üvegek mennyire mennek jól, de az én jelenlegi Fix 50-es obim az tuti menne vele.

    Na körbejártam, de a lényeg a lényeg.
    Hobbi célra kell a gép, főként fotozók vele, videózás nem igazán érdekel. Ha mégis, akkor amit nyújt egy telefon az NEKEM elég.

    A fotózás stílusa az egészen sokrétű, de főként tájképek és természetjárós fotók készülnének a masinával. (Nyilván nem az 50mm obi lenne a FŐ üveg a táskában, de annak a vásárlását későbbre hagynám).

    Tehát, egy öregebb de egykoron "profi" gépet vegyek, vagy egy újabb, de nem felső kategóriás masinát?

    Illetve ti a helyemben mit választanátok?

    [ Szerkesztve ]

  • gabyhun

    csendes tag

    válasz Aciduzzu #28743 üzenetére

    Igen, az állapot és a "használtság" egy befolyásoló tényező lenne a vásárlásnál.
    Az egyértelmű nekem is, hogy nem attól lesz egy kép jó, hogy egy 5D-vel van fotózva :)
    Végülis mindig az a legjobb kamera ami éppen nálunk van :D
    A kérdésem inkább arra irányul, hogy melyik gépben van "több" amit akár ki is használhatnék.

    Köszönöm szépen a véleményed/válaszod.

  • gabyhun

    csendes tag

    válasz copass #28744 üzenetére

    Az tripod használata nem gond, jelenleg is használok és cipelem magammal mindenoha :D
    Nem tudtam, hogy ilyen van, hogy nem lesz már szervizelhető a gép... ez azért egy lényeges pont, amit mindenképpen számításba kell vennem. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem.

    Az esti használat az éppen még be is figyelhet, mert nem csak természetjárós gép lenne, az 1100D-m is használom álványról este ha úgy van, hogy kimegyünk "hülyéskedni" kicsit egy parkba vagy bármi egyéb helyre.

    Köszönöm szépen a véleményed/válaszod! Hálás vagyok érte.

Új hozzászólás Aktív témák