Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boost

    addikt

    válasz sixpak #34996 üzenetére

    Hát nem tudom, én pont a hétvégén hasonlítottam össze a Nikon D50-el készített fotóimat (2006-2012) a két éves iPhone Prommal, és szerintem még mindig köröket vernek azok a fotók az iPhonera. Egyszerűen érzed, hogy dolgozik rajtuk a fizika. Van térérzeted a természetes elmosás miatt. Akkor is, ha nem portrézol. Gondolkodtam is, hogy visszavásárlok egyet, mert pont 10.000 forintért (!) árultak egy vázat. De 2012 körüli DSLR-eket is már kitobival 80-100 ezer forintért árulnak (De aztán egy Fuji mellett döntötten.). És szuper fotókat csinálnak azok a gépek. Főleg, ha nem teljesen nagylátószögben fotózol. Teló fotók laposak mint a fene. Meg tele van AI utómunkával, ami vicces eredményeket hoz, amit írtam is pár hsz-el feljebb.

    BTW: én nem vagyok híve az utómunkának. Kivéve, ha némi csúszkázásról van szó.

    Más téma, de hallgattam a héten egyfotós podcastet, ahol a nyaralós képeket dolgozták fel, és mesélte a fickó, hogy ezen kicseréltem az eget, mert nagyon szürke volt, erről a kábeleket vettem le, és így tovább. Én meg arra gondoltam, hogy dehát a nyaralásod fotóztad le... Akkor szürke volt az ég. Miért cseréled ki a képeken egy szebb égre? :D

    Jahno: Sokéve (15), a fényképezőgépeknél is volt megapixel harc, mert marketing szempontból a több biztos jobb, miközben a szenzorméret nem változott, és annyit értek el, hogy sikerült zajosabb, nagyobb méretű képeket készíteni. Most ugyanez van a telefonoknál is. Főleg ázsiai gyártóknál. Nikon D50 érzékelője 6 megapixel volt ASP-C szenzorméreten, ami képeket előhívni bőven jó. Most az iPhone fő kamerája 48 megapixeles.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák