Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Jahno #34977 üzenetére

    Nyilván az sem mindegy, mit fotózol, és hogy mi a cél. Én se plakátra gyártom a fotóimat, de egyszerűen az elején annyit cumiztam azzal, hogy az én monitoromon gondosan beállított bőrszín telefonra, FB-ra áttöltve konkrét vöröses-sárgás, kontraszttal csúnyán szétalázott festménnyé silányult, hogy kénytelen voltam beleásni magam a színterekbe, kialakítani az utómunkára a nekem bevált eljárást (amiről itt valaki fellebbentette a fátylat, hogy kerülőutakat is tartalmaz), ami konzisztens eredményt ad, hogy már nem akarok erről lemondani. Igen, kellett hozzá értelmes monitor, rendszeres kalibrálás, többször átalakított workflow, de most már megvagyok, és ha valakinél rossz a bőrszín, akkor nyugodtan húzom meg... a vállam, hogy bocs, a kijelződdel van gond, mert nálam kalibrált minden IS. Két hete vettem egy Datacolor Photo Checkr-t, ezzel még ismerkedek, de ha ezt is sikerül beépíteni a munkafolyamatomba, akkor azt mondom, hogy tisztes hobbistaként ennyit tudtam tenni a képminőség érdekében. Ezt lehet tanulni és fejleszteni érdemben, a művészi látásmódot meg nem, szóval legalább technikailag legyenek jók az amúgy klisés képeim! ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák