Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz Byk01 #31646 üzenetére

    "mert az nem úgy van, hogy itt még párás, 1 m-rel arrébb meg már nem az)"

    Háááát, mutassak olyat is? Talán még van, de képen nem biztos, hogy sikerült jól átadni. Még tán olyanom is van, hogy az út egyik oldalán gomolyog a köd.

    Simán lehet a csillagokhoz képest alacsonyan a pára és távol, a lépcső magasabban van, lefelé a dombok közt ül meg a pára, tejút már nincs eltakarva. Annak ellenére, hogy írtam, ez ránézésre is összevisszaság. Alkotót elvileg megtaláltam, de képet sem sok helyen, csak a másolat másolatait.

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz Byk01 #31646 üzenetére

    Megkerestem a fotóst. Pyu Cheng vagy hasonló néven futó Taiwani fotós, aki Canon nagykövet. És a fotóihoz "korrektül" leírja hogy focus stacking meg blending... ja :) Szóval égboltot is meg az alsó részt is ő fotózza, majd perszehogy csak az rétegmóddal játszik :)

    A lényeg, 16-35-ös Canonnal fotózza (meg néha halszemmel) a képeit, és fő témája az éjszaki égbolt. Amiről ha van 1 képe azt bármikor ráteheti másik fotóra a látvány kedvéért.

    A párából pedig létezik talajmenti is, ami nem ront az égbolt képminőségén. Olyan mint az autópályás ködfolt... helyenként van, ahogy a hajnali mezőgazdasági terület felett is foltokban. Itt a fények iránya, illetve eleve az hogy a talajon pl a korláton rendes fényirány van, kizárja az 1 expot. (plusz ahogy írtam, matematikai alapokon egy 15Fé-s szenzorral (5D MIV-t használ ami lemarad dinamikában a Sony - Nikon - Hassy - ... szenzoroktól nem lehet megoldani )

Új hozzászólás Aktív témák