Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 80hun

    addikt

    válasz .mf #28720 üzenetére

    Ideje fujira váltani és csak joegben fotózni :D

    Viccet félretéve a rawozás eszméletlen időt és tárhelyet megzabál sajnos.
    Kérdés megéri e a rawal foglkozni

  • copass

    veterán

    válasz .mf #28720 üzenetére

    pont ezért törlöm, már a jpeg is iszonyat sok helyet foglal nekem...

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • .mf

    veterán

    válasz .mf #28720 üzenetére

    Ápdét

    Azt olvastam, hogy a RawTherapee rengeteget fejlődött réghez képest, úgyhogy letöltöttem a legújabbat és újra próbálgattam egy kicsit.

    Igazuk van, tényleg nagyot lépett előre azóta, sok fícsör és eszköz került bele (pl vannak obi-korrekció profilok is, ahol még az is választható, hogy Lensfun vagy Adobe LCP vagy ezek módosított saját verziója vagy kézi; van dehaze; van contrast by detail levels; a tucatnyi demosaic mellé már van x-trans és pixel-shift támogatás is; L*a*b* tovább bővült; full és részleges preset, stb). Hiányzik még pár dolog, pl. dust removal (bár ezt flat field képpel kicsit körülményesebben, de meg lehet oldani), layer, local adjustments - ezekhez külső szerkesztő kell még (pl. gimp, ha már free & open-source).

    Ennek a másik oldala, hogy a sok eszköz (főleg azok, amik alapvetően ugyanazt állítják) első ránézésre bőség zavara, a rengeteg féle aprólékos paraméterezhetősége és állíthatósága (túl nagy betekintést ad a motorháztető alá) egyenesen ijesztő; de szerencsére nem kell belemászni és mindent egyből állítgatni. Nem annyira intuitív, bele kell tanulni. Az utóbbi pár éjjelt a manual olvasgatásával töltöttem, így már tisztul a kép, hogy mi mit csinál, hogyan ajánlott használni, adott helyzetben melyik eszközt érdemesebb használni, melyeket nem.
    Van azért, ami még mindig fapad (wb például ha camera helyett mást választok, a nagyon más default tint érték miatt ocsmány lesz) és nem olyan gyors, mint a többi (sem a működés, sem az export, sem a workflow). Másban viszont akár erősebb is, és ingyenes.

    Az előbb szembejött a Humble Photography and photo filters bundle, Aurora HDR + Luminar 3 + tucat looks és lut és sky pack, 30 USD-ért. Ha valakit érdekel.
    Ennyiért lehet, hogy be is nevezek rá, igaz Aurora HDR régebbi verziója megvolt és nem tetszett, Luminarból hiányzanak az obi-korrekció profilok, cserébe sok automatizálás, single-click beállítás, preset és look miatt biztos gyorsabb.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák