Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itouchfan

    senior tag

    válasz Zoltán124 #26736 üzenetére

    Ilyen célra 30 ezer Ft édeskevés, semmi értékelhetőt nem fogsz kapni, sőt, kidobsz ennyi pénzt az ablakon. 60-80 ezer Ft-ért lehet venni régebbi MILC-et, vagy belépő dslr-t kitobival.

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

  • MARVEL

    tag

    válasz Zoltán124 #26736 üzenetére

    Nyilván első gépnek nem egy full frame, csillió megapixeles kamerát kell venni...
    Elsőre én egy bridge, vagy egy kisebb kompakt gépet ajánlanék, vegyél hozzá egy állványt, illetve lehet kapni fotózáshoz könyveket, ami leírja, hogy hogyan érdemes, illetve hogyan kell fotózni, most fejből így nem tudok címeket mondani, de az Alexandra könyvesboltban, Pesten van egy sereg fotográfiával foglalkozó könyv, csak ajánlani tudom.
    Amúgy csak annyi kritikát tennék hozzá, hogy nem a gép teszi a fotóst. Lehet valakinek egy fél millió forintot meghaladó gépe, ha nem tudja használni, az ígyis-úgyis rossz képeket tud vele készíteni, meg lehet valakinek egy sima mezei fényképezőgépe is ha jó fotós, akkor azzal is jó képeket tud majd készíteni.
    Ha elmész egy étterembe, az étel íze sem attól függ, hogy egy 1,5 milliós tűzhelyen készitették, hanem attól, hogy a szakács mennyire tud jól főzni.
    Az én első digitális fényképezőgépem egy használt kodak z812 volt, kB olyan 20ezerélt jutottam hozzá, kezdő gépnek akkoriban tökéletes volt.
    Nyilván ahogy belejön az ember a szakmába, és kap megrendeléseket, úgy előbb-utóbb úgymond kinövi ezeket a gépeket, és fokozatosan megy feljebb a fényképezőgépek skáláján, de első gépnek vagy bridge, vagy kompakt gépet vennék.

Új hozzászólás Aktív témák