Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Lassú Víz #26151 üzenetére

    Köszi a válaszod. Úgy gondolom, igazad van. Hogy felhívtad a figyelmemet átnéztem
    mégegyszer az Oly Viewer 2 –t és természetesen van rajta RAW gomb, amit én már korábban
    is próbálgattam, de azon kivűl, hogy a fgépen is megtalálható módosításokat végre lehet
    hajtani, semmi különbséget nem ad és nemigen lehet észrevenni a gépből kivett Jpeghez
    képesti változást. Ezért írtam úgy, mintha a beágyazottat alkalmazná, bár ezt nem
    fejtettem ki. A program a Jpeg képek kidolgozásához is adja a szerkesztőkben szokásos
    lehetőségeket., amit lehet alkalmazni a behívott ORF képekre is. Az viszont igaz, hogy
    nagyon eltérni a digigépből kivett Jpeg képtől nemigen lehet és vszínű, ez a cél. (ha exponált
    az ember együttesen mindkettőt). Tehát - úgymond – különleges alkotást nem lehet kihozni
    belőle (más RAW szerkesztővel igen). Még a Silkypixet is megvallatom mégegyszer, de
    kiugrást nem várok, bár az talán bonyolultabb, mint az Oly. Ott nincs RAW átállási
    lehetőség (lehet, hogy aut.). Behívja az ember a képet – midegy milyen fájl – és szerkesztgeti,
    majd Jpegbe kimenti. Tegnap lefordítottam a használatiból a vonatkozó részeket, de semmi
    utalás, hogy hogyan kell alkalmazni RAW-ra.
    Hát kb. ennyire futotta az időmből most. Majd még ez utóbbit előveszem.
    Kösz mégegyszer a válaszod.
    Üdv. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák